Dni długie jak lata

Nasza Księgarnia
wojna dzieciństwo
literatura dziecięca
wojna dzieciństwo

Wyjątkowa książka. Wojna, powstanie warszawskie w oczach i przeżyciach nastoletniego rodzeństwa. Wciągająca, przejmująca, ale nie epatująca przesadnie okrucieństwem. Zdecydowanie powinna to być pozycja obowiązkowa dla młodzieży szkolnej, poznającej dopiero historię tego okresu.

Jedna z najlepszych książek o tematyce wojennej. Cały czas szukam czegoś, co mogłoby jej dorównać. Bardzo polecam, doskonale oddaje atmosferę tamtych czasów. Czytając ją, miałam wrażenie, że jest napisana specjalnie dla młodzieży. Jest napisana odpowiednim językiem, tak, że dobrze się czyta. Nie brakuje ciekawych, miłych ale i drastycznych wątków. Oby więcej takich książek!

Ta książka to moje pierwsze zetknięcie z tematyką wojenną. Podobała mi się, bardzo. Oddawała wszystko to, jakie było. Śmierć jednego z głównego bohaterów bardzo mną wstrząsnęła. Wojna, chaos, nieporozumienia - to wszystko przeżywali bohaterowie.
Książka mówi o nastolatkach w czasie wojny. Jak się czuli? O co walczyli? Jak sobie z tym radzili?
Interesująca, ciekawa książka....

• 2021
  • 2015
  • Historyczne
  • Wojna
  • Literatura młodzieżowa
  • Z wojną w tle
  • Polska

Dodaj cytat z książki Dni długie jak lata