W siódmym niebie

Książnica
2006-01-01
2006-01-01
Ewa Penksyk-Kluczkowska
Alyson Noël literatura młodzieżowa literatura do torebki

Miał być pierścionek i ślub ale coś nie wyszło.
Hailey jest stewardesą, której 4 letni związek zakończył się katastrofą. Z pomocą przyjaciół udaje jej się pozbierać i skończyć pisać książkę. Musiała pocałować kilka żaby zanim znalazła tego jedynego.
Książka na jeden raz, w miarę szybko się czyta. Momentami denerwowała mnie główna bohaterka, niezdecydowana była, ale w końcu na koniec się opamiętała i wszystko dobrze się skończyło.

Miał być pierścionek i ślub ale coś nie wyszło.

"Pełna humoru powieść o miłości, przyjaźni i poszukiwaniu swojego miejsca w świecie."

Wyobraź sobie, że jesteś asystentką lotu. Stewardessą. Odwołują Twój lot. Co robisz? Pewnie wracasz w podskokach do domu chcąc zrobić niespodziankę ukochanemu. Może nawet, tak jak Hailey, w drodze do sypialni zrzucasz z siebie ubrania? Cóż… Większość z was pewnie tak by zrobiła, jednak Hailey z pewnością tego nie poleci. Dlaczego? Ponieważ w sypialni, ukochany może was zaskoczyć całkiem inna niespodzianką.

Hailey Lane to dwudziestoośmioletnia asystentka lotu w międzynarodowych liniach lotniczych. Zwiedza, imprezuje na różnych krańcach świata, jednak z pozoru szalone życie zamienia się w całkiem normalne kiedy wraca do domu, w którym czeka na nią partner. Kiedy w dniu jej urodzin zostaje odwołany lot, któremu miała asystować, szczęśliwa wraca do domu. Po wejściu do sypialni czeka ją jednak niespodzianka. Jej partner – w dość jednoznacznej sytuacji. Mało myśląc Hailey łapie cały swój bagaż i wybiega z domu. Dokąd zamierza pójść? Tego właściwie nie zaplanowała.

Z dnia na dzień kobieta pogrąża się w większej rozpaczy, rezygnuje z lotów tłumacząc się chorobą a jej dotychczasowe życie zmienia się w wegetację. Ma jednak przyjaciół, od których nie tak łatwo się uwolnić. Stawiają oni Hailey na nogi, a ta wraca do pracy i postanawia korzystać z wszystkich uroków jakie zapewnia jej zawód stewardessy. Podróżuje do Nowego Jorku, Paryża, Puerto Rico, Grecji. Nie sama oczywiście. Na każdym postoju czeka ją zimne mojito i gorący mężczyźni.

Bohaterka jaką wykreowała Noel, to barwna i zabawna postać. Mimo nieszczęść, które ją spotykają, z pomocą przyjaciół odnajduje pozytywy w swoim życiu i korzysta z niego do granic możliwości. Bawi się, podrywa, jest podrywana, jednak w głębi serca czuje, że gdzieś tam w świecie kończy się jej droga i czeka na nią ten jedyny. Czy go odnajdzie? Tego dowiedzcie się sami. Ja mogę was jedynie zapewnić, że spotka ją kilka przygód zanim dowie się co zrobić ze swoim życiem.

Książkę gorąco polecam – szczególnie kobietom. Jest to niezła, lekka lektura, idealna do torebki i czytania w wolnej chwili. Ostrzegam jednak, że czasami ludzie się mogą dziwnie patrzeć – kiedy nie będziecie mogli się powstrzymać od uśmiechu :)

Zauroczyła mnie od samego początku i sprawiła, że dowiedziałam się wiele nowych i ciekawych rzeczy o życiu stweardess, których wcześniej nie wiedziałam. Bardzo mnie urzekła, podobnie jak główna bohaterka. Gdybym dostała szansę przeczytania drugiej części, która niestety nie powstała, chętnie bym to zrobiła. Nie ma się do czego przyczepić, bo język w jakim powstała, sprawia, że cudownie wszystko się rozumie i z uśmiechem na ustach czyta.

Hailey jest stewardessą. Gdy jej lot zostaje odwołany wraca wcześniej do domu w przekonaniu, że jej chłopak się jej oświadczy. Jednak to, co zastaje niespodziewanie stając w progu, przekracza jej wyobrażenia. Jej chłopak zdradza ją z... mężczyzną. Hailey ucieka z domu i postanawia zmienić swoje życie - dokończyć książkę, którą zaczęła pisać i czerpać z życia co najlepsze. Tylko czy uda jej się spełnić wszystkie plany, i czy po drodze spotka tego jedynego?

Przyjemna, lekka i relaksująca pozycja. Bohaterką tej książki jest stewardessa dzięki czemu można się dowiedzieć paru ciekawostek o pracy w chmurach.

Mocne 6 gwiazdek....za humor sytyacujny...świetny materiał na komedię romantyczna.... wydaje mi się, że nawet zbyt mało skupialam się na rzeczywistym wyobrażeniu pewnych sytuacji

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ksiazka lekka, pełna humoru, czyta się ją błyskawicznie i od razu czuje sympatię do głównej bohaterki :-) polecam na przyjemny zimowy weekend :-)

Bardzo wciągająca, lekka lekturka. Godna polecenia.

Bardzo wciągająca, lekka lekturka. Godna polecenia.

Typowa książka na zrelaksowanie się latem. Opowieść ciekawa, zabawna z niezbyt zaskakującym końcem - jednak przy basenie czy nad morzem można zająć czymś głowę :)

Łatwa lekka i przyjemna.

Łatwa lekka i przyjemna.