Piękna papryczka uwodzi kształtem

Okładka książki Piękna papryczka uwodzi kształtem Edyta Draus
Okładka książki Piękna papryczka uwodzi kształtem
Edyta Draus Wydawnictwo: Helion poradniki
poradniki
Piękna papryczka uwodzi kształtem
Helion
2010-01-01
2010-01-01
978-83-246-2523-9
Edyta Draus dieta ćwiczenia fitness

Wśród wielu przeczytanych, podobnych tego typu książkach, dla kogoś, kto poszukuje motywacji, przyswajalnej wiedzy
i przy okazji nie zaśnie przy dziesiątej stronie –
bardzo polecam!
Znakomity humor – rzadkość w poradnikach.
Chce się czytać, chce się działać.
Dostaje się w podarunku wszystko to, co można, trzeba wiedzieć, wkraczając w świat siłowni i nadzieję na to, że uda się tam przetrwać.

i przy okazji nie zaśnie przy dziesiątej stronie –
bardzo polecam!
Znakomity humor – rzadkość w poradnikach.
Chce się czytać, chce się działać.

Świetny sposób pisania, forma nie przerasta treści i dużo informacji, jednak są one takim "zalążkiem" mającym zachęcić do szukania więcej na dany temat...jedyny minus to zdjęcia i opisy ćwiczeń na siłowni, bo wolę ćwiczyć bez ciężkich maszyn, więc mi się nie przydały....a grupa krwi jest podobno sprawdzalna tylko w kilkudziesięciu %, natomiast najbardziej wiarygodne są testy na alergię pokarmową, które niestety trochę kosztują np. ImuPro...indywidualne podejście to klucz do sukcesu :D

Pewnie każda z nas odchudzała się już kilkukrotnie. Udało nam się zrzucić ,,zbędne” kilogramy, jednak po pewnym czasie i tak wszystko wracało do poprzedniego stanu. Czy zastanawiałyśmy się jednak kiedyś po co to robimy? Czy chcemy wyglądać ładniej, a może robimy to dla kogoś? Ile razy odkładałyśmy to na później? Rodzina i znajomi także nie motywują takich kobiet w walce z kilogramami. Zawsze znajdzie się jakaś wymówka, aby zjeść batonika, czy zaprzestać ćwiczeń. Czy warto jednak się tak katować?

Każdy z nas jest inny. Warto wykorzystać nasze zacięcie na zrzucenie kilogramów, ale także utrzymanie ich. Nie warto robić tego za wszelką cenę. Może wcale nie musimy martwić się o nasz wygląd i jesteśmy na jego punkcie przewrażliwieni.

Po raz kolejny już spotkałam się ze stwierdzeniem, że wiele zależy od naszej grupy krwi. Każda z nich ma wyznaczone składniki, które można jeść, a które są bezwzględnie zakazane. Autorka na własnym przykładzie oceniała, że wyeliminowanie niektórych produktów znacznie poprawiło jej walkę !

Ja sama nie wiem, czy w to wierzyć, czy też nie. W każdym fakcie jest choć trochę prawdy. Wszystko zależy też od tego, jak do tego podejdziemy. Ja na przykład uwielbiam kukurydzę, kurczaka, czy pomidory, które są zakazane. Od razu nie zaprzestanę ich spożywania, mogę jednak je ograniczyć.

Gruba krwi B jest w bardzo dobrej sytuacji, gdyż może spożywać dużo nabiału, wskazane są także zielone warzywa. Dobrze wiedzieć, że coś takiego istnieje, jednak nie trzeba ich informacji przyjmować, jako niezaprzeczalne fakty.

Całkiem przyjemnie czytało mi się tą pozycję, autorka pisała w sposób prosty, podawała także przykłady ze swojego życia. W pozycji znajdują się także fotografie ćwiczeń na siłowni, które można wykonywać.

Pozycja z pewnością pomoże nam inaczej spojrzeć na swoje ciało. Dzięki niej dowiemy się także wielu nowych informacji, o których nie mieliśmy do tej pory pojęcia. Ja nie żałuję, że zapoznałam się z tą pozycją.

,,Piękna papryczka uwodzi kształtem. Zamień kilogramy na zabójczą pewność siebie” to książka tak naprawdę dla każdej z nas!

Moja ocena : 8/10

Zapowiada się świetnie, dostałam ją w prezencie więc czytam z większą przyjemnością. Puki co doceniam ją za bezpośrednie podejście do dbania o ciało i duszę:)

Jest to świetnie napisana książka. W sposób łatwy i wesoły dostarcza niezbędnych informacji na temat zdrowego trybu życia.

Styl pisania jest tak oryginalny... że zmęczył mnie w połowie książki.
A szkoda, bo informacje są bardzo przydatne.

Styl pisania jest tak oryginalny... że zmęczył mnie w połowie książki.
A szkoda, bo informacje są bardzo przydatne.

Z humorem, ale bardzo wysoka jakoś przekazywanej wiedzy

Z humorem, ale bardzo wysoka jakoś przekazywanej wiedzy

• Niedoczytane
  • 2015
  • Półka 2014
  • Prywatna biblioteczka

Dodaj cytat z książki Piękna papryczka uwodzi kształtem