Masło przygodowe

Okładka książki Masło przygodowe Barbara Stenka
Okładka książki Masło przygodowe
Barbara Stenka Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: To Lubię literatura dziecięca
literatura dziecięca
To Lubię
Wydawnictwo Literatura
2011-01-01
2011-01-01
9788376720951
wiek 6-10 lat

Książka jest spoko ale w połowie mnie troszkę znudziła. Na początku była ciekawa, śmieszna i dość tajemnicza. Ale w połowie no jak mówię dość nudna. Jestem troszkę zawiedziona.

Nie podobała mi się ta książka. W pewnych momentach była zabawna jednak nie urzekła mnie. Jestem osobą, która czasami lubi i potrzebuje książek, w których musi utożsamić się z jakimś bohaterem i liczyłam, że ta książka taka będzie. Niestety tak nie było. Główna bohaterka bardzo interesuje się zwierzętami. Jej tata jest muzykiem, mama katoliczką, a jej starci braci bliźniacy chcą być raperami. Niestety książka nie przypadła mi do gustu, ale może spodoba się osobom, które lubią zwierzęta.

Książka, bardzo śmieszna, można się przy niej zrelaksować. Opisuje różne przygody, niezwykłej Kasi :). Też lubię biologię i muzykę jak ona, więc myślę, że jakby żyła, to byśmy się zaprzyjaźniły :)

Książka o temacie bliżej nieokreślonym i raczej dla dzieci. Sięgnęłam po nią, aby poczytać sobie coś mniej fantasy, science fiction. Coś bardziej dziecinnego i mniej problematycznego. Pomysły głównej bohaterki oraz jej charakter i sposób bycia, rozśmieszały mnie do łez ;)

Książka nijaka. Kupiłam ją na targu książek. Trafiła mi się akurat z audiobookiem, więc przeważnie sobie jej słuchałam. Książka wydaje mi się taka dla 8-11 latka.

Bardzo przyjemna książka :)
Polecam

Bardzo przyjemna książka :)
Polecam

Jedna z najdziwniejszych książek jakie przeczytałam. Co nie oznacza, że mi się nie spodobała. Te szalone pomysły są nie do opisania. Z resztą, żeby to zrozumieć trzeba to przeczytać.

Główna bohaterka nazywa się Kasia Koniec.
Najbardziej zapamiętałam to, że próbowała hodować muchy i chciała stworzyć przedszkole dla muszek. Poza tym co chwile mierzyła temperaturę!

Główna bohaterka nazywa się Kasia Koniec.

"Masło Przygodowe" to jedna z wielu obyczajowych historii widzianych z perspektywy dziecka. Opowiada o Kasi Koniec, która niezwykle zabawnie i z dużym rozmachem rozpisuje się o własnym życiu, które - jak sam tytuł wskazuje - pełne jest przygód i niespodziewanych wypadków.
Szczerze mówiąc zapałałam sympatią do głównej bohaterki. Uśmiałam się do łez, czytając o jej wybrykach i pomysłach. Autorka spisała historię dziewczynki bardzo prostym w odbiorze językiem. Nie ukrywam jednak, że już przejadły mi się tego typu książki, w których wszystko dobrze się kończy, w której nie ma mowy o żadnym źle, w których aż roi się od pozytywnych bohaterów. Czuję, że "Masło przygodowe" zamyka moje spotkania z tego typu lekturami. Nie oznacza to wcale, że książka była zła, czy też mnie zniechęciła. Przeciwnie - była jedną z lepszych, jakie czytałam o podobnej tematyce. Polecam ją, lecz w obecnej chwili powiem tak, jak zwykła mawiać bohaterka opowieści - jak na razie dla mnie z dalszym czytaniem podobnych historii Koniec i Kropka.

książka bardzo śmieszna i ciekawa. podobała mi się.

książka bardzo śmieszna i ciekawa. podobała mi się.

• Dobre
  • Z dzieciństwa

Dodaj cytat z książki Masło przygodowe