Dynastia Miziołków

Joanna Olech Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: To Lubię literatura dziecięca
2014-01-28
To Lubię
opowiadania dziecięce polskie Anna Wojtunik

Okładka książki Wesoły Ryjek powraca Wojciech Widłak, Agnieszka Żelewska
8,0
Wesoły Ryjek p... Wojciech Widłak, Ag...
Okładka książki Wesoły Ryjek Wojciech Widłak, Agnieszka Żelewska
7,9
Wesoły Ryjek Wojciech Widłak, Ag...
Okładka książki Sekret ponurego zamku Wojciech Widłak, Diana Karpowicz
7,0
Sekret ponureg... Wojciech Widłak, Di...

Fajna książka o zwyczajach i zachowaniach w NORMALNEJ rodzinie

I takich książek powinno być w szkole jak najwięcej, ciekawych, wesołych, a na lekcji las rąk do odpowiedzi.

Dwa dni temu dotarła do mnie informacja, że Empik daje dostęp do audiobooków i ebooków, na 60 dni za darmo. Niby mam co czytać, ale uznałam, że to może być fajna opcja, żeby wspólnie, rodzinnie posłuchać audiobooka. Zwłaszcza, że z każdej strony proszą #zostańwdomu Siedzimy, póki co się nie nudzimy, ale urozmaicenie zawsze jest cenne. Więc ściągnęłam Empik Go na telefon i...

Przeczytałam tą książkę jako lekturę szkolną. Podobała mi się, ale co chwilę musiałam sprawdzać co dane słowo znaczy. Ogólnie przygody Mizioła i jego kolegów są ładnie opisane. Polecam.

Ulubione z dzieciństwa

Uśmiałam się ;)

różne szkolne i rodzinne perypetie z perspektywy dwunastoletniego chłopca - Mizołka właśnie. czyta się bardzo fajnie, dowcipny język i wartka akcja powodują, że czytanie jest przyjemnością!

"Dziennik cwaniaczka", który obecnie ma status kultowego, nawet nie dorasta do pięt prozie Olech.

Są takie książki z dzieciństwa, do których zawsze chętnie się wraca, Dynastia Miziołków właśnie taka jest :) Lekka, zabawna, przyjemna, idealna :)

Książka w formie pamiętnika opowiada o przygodach chłopca, na którego mówią Miziołek, bo prawdziwe imię nie jest podane. Ma on rodziców czyli Mamiszona (Mamę) i Papiszona (Tatę) oraz rodzeństwo: Kaszydło i Małego Potwora.

Plusy:
Ciekawa treść, zabawni bohaterowie i śmieszne sformułowania

Minusy:

Bardzo polecam