Dynastia Miziołków

Okładka książki Dynastia Miziołków Joanna Olech
Okładka książki Dynastia Miziołków
Joanna Olech Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: To Lubię literatura dziecięca
literatura dziecięca
To Lubię
Wydawnictwo Literatura
2014-01-28
2003-02-16
9788376720593
opowiadania dziecięce polskie Anna Wojtunik
Inne

Okładka książki Gałka od łóżka Mary Norton, Jan Marcin Szancer (ilustrator)
Gałka od łóżka Mary Norton, Jan Ma...
Okładka książki Malutka Czarownica Danuta Konwicka, Otfried Preussler
Malutka Czarow... Danuta Konwicka, Ot...
Okładka książki Matylda Quentin Blake, Roald Dahl
Matylda Quentin Blake, Roal...
Okładka książki Zaczarowana zagroda Alina Centkiewicz, Czesław Centkiewicz, Agnieszka Żelewska
Zaczarowana za... Alina Centkiewicz, ...

Baaaardzo dużo humoru i emocji! I oczywiście mój ulubiony Mały Mizoł /Potwór!

Baaaardzo dużo humoru i emocji! I oczywiście mój ulubiony Mały Mizoł /Potwór!

Dawno się tak nie śmiałam 🙈 moim zdaniem powinno się czytać tą książkę całą rodzinką :)

Miziołki to też lektura. Polecam.

Miziołki to też lektura. Polecam.

Jest okej

Jest okej

Kaszydło było zabawne w przedszkolu 🤣😅

Kaszydło było zabawne w przedszkolu 🤣😅

Książka mi się podobała. Opowiada o rodzinie, która miała różne przygody. Książka jest w połowie napisana językiem potocznym. Czyta się ją dosyć szybko. Według mnie lepiej się ją czyta wieczorami. Zachęcam do czytania. Jest jedną z lepszych lektur szkolnych. Ogólnie jest śmieszna i jest dużo przygód ktorymi można się zainteresować.

Znakomita książka.
Dynastia Miziołków” to perypetie pewnej wesołej rodziny. Książka ukazuje ich codzienne życie, które obfituje w wiele niezwykłych przygód i niecodziennych zdarzeń.

Opowiadanie pisane są w formie pamiętnika, gdzie główny bohater dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat szkoły, kolegów, rodziny.

Publikacja jest pełna humoru, komicznych zdarzeń i pomyłek.

Jest to idealna pozycja na zbliżające się wakacje.

Znakomita książka.

Publikacja jest pełna humoru, komicznych zdarzeń i...

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Kapitalna, dla całej rodziny.

Kapitalna, dla całej rodziny.

Mimo przyjemnego powrotu do dzieciństwa są pewne schody. Bo okazuje się, że wersja łódzkiego Wydawnictwa Literatura z 2016 roku, czyli „wydanie XVIII (poprawione)”, została poprawiona aż nadto.

Są takie fragmenty „Dynastii...”, które zaczytałam do tego stopnia, że znam je niemal na pamięć. Toteż niemałe było moje zdziwienie, gdy podczas tej lektury ujrzałam je w formie innej, niż 20 lat temu. Nie są to w sumie duże zmiany i nie wpływają na wydźwięk całości, ale zdecydowanie odbierają jej sporo smaku.

Ale dużo bardziej zabolały mnie próby uwspółcześnienia „Dynastii...” na siłę. Oryginał wychodził w 1993 (serializacja w „Świecie Młodych”) oraz 1994 roku (wydanie książeczkowe Egmontu) i był dość mocno osadzony w ówczesnych realiach. Zwłaszcza popkulturowych. Toteż wyobraźcie sobie moje zdziwienie, gdy podczas czytania ujrzałam odniesienia do świnki Peppy, Rihanny i Pudziana. Co wygląda dość śmiesznie w sytuacji, kiedy tuż obok bohaterowie otrzymują telegramy, wysyłają sobie tradycyjne listy zamiast maili czy jeżdżą Fiatem 126p, a jedyny komputer w domu to ten, na którym pracuje Papiszon. Krótkie, proste pytanie: i po co to było? Bo współczesne dzieciaki nie zrozumieją, o co cho?

Cóż, wychodzi na to, że zakup nowego wydania, choć miły, nie zakończy mojej przygody z uzupełnianiem domowej biblioteczki o ten tytuł, bo trzeba będzie łowić te egmontowe książeczki.

[Skrócona wersja recenzji facebookowej, pełni post tutaj: https://www.facebook.com/ostatniazzielonych/posts/pfbid02Ks1ugsRg7kRqahiV65ou1rxj6bVuAoy2TipDeiPLcCS3zREDYMryoBPf6ShYrL8cl]

Jest okej, ale wolałabym o dziewczynie, a nie o chłopaku.

Jest okej, ale wolałabym o dziewczynie, a nie o chłopaku.

• Lektury
  • Dzieciństwo