Billie i jej rodzinka

Okładka książki Billie i jej rodzinka Ann Bryant
Okładka książki Billie i jej rodzinka
Ann Bryant Wydawnictwo: literatura dziecięca
literatura dziecięca

Całkiem niezła książka dla tych wkraczających w nastoletniość. Porusza problemy, z którymi boryka się obecnie wiele dzieci. Główna bohaterka musi poradzić sobie z uczuciami niechęci do ojczyma i dużo starszej, przyrodniej siostry. W szkole też wcale łatwo nie jest, ale na wszystko można znaleźć sposób. Również dlatego, że z pomocą przychodzą...wyżej wspomniani ojczym i siostra.

Nie wiem, czy powinnam oceniać tę książkę. To byłoby nieuczciwe. W końcu już dawno nie czytam książek w tej kategorii wiekowej. Jestem po prostu na nie za stara. Sama z siebie na pewno nie sięgnęłabym po tę pozycję, ale pożyczyła mi ją kuzynka (też już na nią za stara). Mówiła że nie jest zła. Przeczytałam więc, żeby nie robić jej przykrości. Nie oczekiwałam nic po tej książce. Sądziłam, że gdy w końcu zmuszę się, by po nią sięgnąć, będę tylko cały czas narzekać, jakie to jest głupie i dziecinne. I rzeczywiście było, choć w znacznie mniejszym stopniu, niż się spodziewałam. Nie było aż tak źle. Mimo to pozostawiam książkę bez oceny. Możecie jednak polecić ją młodszym członkom waszej rodziny. Będzie się nadawać dla ok. 10-letnich dziewczynek.

Książka opowiada o Billie i jej rodzinie. Los chciał, że mama dziewczynki poznaje Victorię i jej tatę. Billie nie może się przyzwyczaić, że ma siostrę i tatę dlatego, że całe życie była tylko z mamą. Ma jeszcze jeden problem- Liamowi koledze z klasy powiedziała, że wujek Quentin to jej dziadek. Dziewczynce pozostaje jedno wyjście: Musi znaleźć rodzinę do adopcji! Ciekawa pełna humoru opowieść. POLECAM

Bardzo fajna książka. Trochę się bałam że będzie mi przeszkadzać czasami dziecinne zachowanie głównej bohaterki, Billie ale wcale tak na szczęście nie było. Najbardziej w całej książce podobało mi się zakończenie było po prostu idealne. Książka uczy że powinno się kochać rodzinę mimo wszystko: mimo że niektórzy są starzy, mimo że robią opciach, mimo że nie są tak na czasie jak powinni być...bo rodzina jest najważniejsza. Serdecznie polecam

Za bardzo dziecinna.

Za bardzo dziecinna.

Idealna do jednokrotnego przeczytania, dla wkraczających w wiek "naście" dziewczynek.

dzieciństwo.

dzieciństwo.

fajna nawet :)

fajna nawet :)

Kiedy przeczytałam inną książkę Ann Bryant, zaraz wysłałam tatę żeby mi kupił jeszcze coś. Nie rozczarowałam się. Wspaniała książka dla dziewczynek 9-12 lat.

Bohaterka była zbyt dziecinna jak na swój wiek. Pomysł książki, dobry.

Bohaterka była zbyt dziecinna jak na swój wiek. Pomysł książki, dobry.

• Z dzieciństwa
  • Mam w domu
  • Młodzież
  • 2009 i wcześniej
  • Czytane po kilka razy

Dodaj cytat z książki Billie i jej rodzinka