Polowanie na niebieskie migdały

Okładka książki Polowanie na niebieskie migdały Agnieszka Kacprzyk
Okładka książki Polowanie na niebieskie migdały
Agnieszka Kacprzyk Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Seria w kratkę literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Seria w kratkę
Nasza Księgarnia
2015-07-08
2011-08-10
szkoła miłość przyjaźń nieśmiałość

Rewelacyjna!
Tak naprawdę to nigdy o niej nie słyszałam, ale gdy zobaczyłam tytuł postanowiłam natychmiast ją przeczytać.
Irenka jest nastolatką, której marzy się pierwsza i prawdziwa miłość, chciałaby mieć najlepszą przyjaciółkę i normalną rodzinę. Niestety, tata coraz częściej chodzi do pubu, bracia działają jej na nerwy, a babcia ciągle strzela fochy. Co prawda mama próbuje poskładać rodzinne relacje, ale to nie jest łatwe zadanie...

Rewelacyjna!

"Polowanie na niebieskie migdały" to opowieść o 13-letniej Irence.
Dojrzewa, ma kompleksy, czuje się samotna, marzy o prawdziwej miłości i normalnej rodzinie.

Irenka początkowo wydaje się naiwna, a jej zachowania trochę przesadzone.
Narzeka na imię, brak modnych ciuchów, atmosferę w domu.
Żeby przypodobać się koleżankom robi kilka głupstw...

Przez przypadek poznaje bardzo nietypową rówieśniczkę Myszatą.
Myszata skojarzyła mi się z Pippi - mieszka sama, sama o sobie decyduje,
sama gotuje, wagaruje, ćwiczy jogę, jeździ na skuterze i ma świetne pomysły.
Oraz bardzo poukładane w głowie!

Tak naprawdę Myszata nie mieszka całkiem sama,
ale to właśnie dzięki niej Irence otwierają się oczy.
Poznaje inny sposób na życie, inny system wartości.

Agnieszka Kacprzyk lekko pisze o trudnych sprawach:
dojrzewanie, potrzeba akceptacji, bunt, maski, manipulacje,
problemy rodzinne, alkoholizm, awantury, pogoń za pieniędzmi.

Polecam książkę młodszym nastolatkom oraz ich rodzicom.

"Polowanie na niebieskie migdały" to opowieść o 13-letniej Irence.

Irenka początkowo wydaje się naiwna, a jej zachowania trochę przesadzone.
Narzeka na imię, brak modnych ciuchów, atmosferę w domu.
Żeby przypodobać się koleżankom robi kilka głupstw...

Przez przypadek poznaje bardzo...

Uważam, że ta książka nie była zachwycająca, ale nie była także bardzo zła. Została napisana dość chaotycznie, ponieważ relacje i związki rodzinne nie są od początku jasne i czytając, wydaje się, że autorka chciała na siłę wcisnąć pewien wątek.
Podsumowując, książka ma ciekawą fabułę, ale ma wiele niedociągnięć i jakość jej napisania nie zachwyca.

Książka napisana w lekki sposób, chociaż porusza bardzo trudne tematy. Autorka chce zwrócić uwagę na problem zaniedbania dzieci przez rodziców, ich ogromną samotność i potrzebę akceptacji. Wyjazd z kraju w poszukiwaniu lepszego życia, porzucenie córki u babci, alkoholizm jednego z rodziców, a co za tym idzie codzienne awantury w domu, czy wreszcie pogoń za pieniędzmi i karierą kosztem czasu dla dziecka. Nie łudźmy się, że dzieci tego nie przeżywają, mimo iż pokazują, jakby ich to nie obchodziło. Niektóre chronią się pod maską obojętności, inne za wszelką cenę chcą pokazać, że już są dorosłe - palą, piją i wagarują, jeszcze inne zaś decydują się na ucieczkę z domu. Polowanie na niebieskie migdały, choć dedykowane wczesnym nastolatkom, to książka bardziej dla ich rodziców. Jak powiedziała jedna z bohaterek:" Każde zwierzę jest niezwykłe, proszę pana, tylko, my, ludzie, nie zawsze potrafimy znaleźć z nimi wspólnego języka. Podobnie bywa z rodzicami i dziećmi. wszystkie dzieci są wyjątkowe, lecz nie zawsze rodzice potrafią to dostrzec".

Wzruszająca książka

Wzruszająca książka

Dostałam tą książkę na Gwiazdkę i bardzo mi się spodobała.
Irenka chciałaby być jak jej dwie koleżanki z klasy. Pragnie być sławna w szkole.
Niespodziewanie zaprzyjaźnia się z popularnymi w całej szkole dziewczynami - Andżelą i Żenatą. Jednak ta przyjaźń nie robi Irence dobrze. Dziewczyna pod wpływem nowych koleżanek zaczyna kraść i pali, a nawet upija się na imprezie.
Do tego jest zakochana w Brunie -nchłopaku z równoległej klasy.
Irena oprócz Andżeliki i Żenaty poznaje jeszcze Myszatą. Dziewczynę chętną don pomocy i nie chcącą być taką jak inne nastolatki. Dziewczyna często ratuje Irenę z różnych tarapatów.

Dostałam tą książkę na Gwiazdkę i bardzo mi się spodobała.
Do...

Książka porusza trudne tematy, takie jak alkoholizm, kradzież, ucieczka z domu, papierosy. Przez tą książkę patrzymy na świat oczami Irenki, dziewczyny, która nienawidzi swojego imienia, nie wierzy w siebie i jest ślepo zapatrzona w swój ideał - Bruna. Irenka spotyka Myszatą, której rodzice pracują zagranicą. Dziewczynka mieszka z babcią. Ma wiele markowych ciuchów, ale woli znoszone tenisówki i sprane dżinsy. Okazuje się, że Myszata nie nosi drogich rzeczy, bo jej rodzice myślą, że drogie prezenty zastąpią jej ich. Przez to spotkanie Ira inaczej patrzy na świat. Dostrzega problemy innych ludzi. Według mnie książka jest świetna, ma dobre przesłanie i wciąga. Przez alkoholizm swojego ojca Ira ucieka z domu i zamieszkuje u Myszatej. Książka dla osób w wieku 12+. Polecam

Gorąco polecam nie tylko młodzieży ale także tej troszkę starszej ;)

Gorąco polecam nie tylko młodzieży ale także tej troszkę starszej ;)

Super. ;)
Polecam.;)

Super. ;)
Polecam.;)

Książka skierowana jest bardziej do młodszych czytelników ale mimo, iż mam 20 lat z przyjemnością ją przeczytałam. Szybciutko się ja czyta a historia jest dość ciekawa i wciągająca.

• Seria ze sprężynką
  • KRESY - zbieram dla Polaków na Kresach