USA. Cuda świata. 100 kultowych rzeczy, zjawisk, miejsc

Okładka książki USA. Cuda świata. 100 kultowych rzeczy, zjawisk, miejsc praca zbiorowa
Okładka książki USA. Cuda świata. 100 kultowych rzeczy, zjawisk, miejsc
praca zbiorowa Wydawnictwo: New Media Concept Cykl: Cuda świata (tom 6) turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
Cuda świata (tom 6)
New Media Concept
2008-01-01
2008-01-01
podróże turystyka cuda świata USA

Fajne kompendium wiedzy omawiające architekturę i sztukę, rezerwaty i parki narodowe a także tradycje i ważniejsze święta obchodzone w USA. Dużym minusem są błędy rzeczowe (Statua Wolności umiejscowiona na Ellis Island zamiast na Liberty Island, pomylenie Theodora Roosevelta z FDR).

Książka "USA Cuda świata" podzielona jest na cztery rozdziały: "Perły architektury i sztuki", "Magia przyrody", "Skarby tradycji" oraz "Ludzie i styl życia". W kazdym z nich w przybliżeniu poznajemy Stany Zjednoczone. To dobra, ale niezbyt wymagająca pozycja na początek zainteresowania tematem, zachęcająca do sięgnięcia po kolejne książki z serii.

Nabyłam tę książkę za 6.99 zł w taniej księgarni w nadziei, iż w tym roku mi się przyda. Po lekturze mogę stwierdzić, że był to zakup bardzo udany. Stanowić on może dobry wstęp do poznania USA. Znalazłam tu bowiem opisy 100 zagadnień związanych z tym państwem, podzielanych wg schematu architektura-przyroda-tradycja-styl życia. O kilku z nich nie miałam pojęcia (np. Taos Pueblo, Wielkie Słone Jezioro),inne znałam tylko z nazwy (Dolina Śmierci, Yosemite itp.),albo miałam chaotyczną wiedzę - Independence Hall. Sporo się więc dowiedział, a na dodatek zaostrzyłam apetyt na więcej (nie tylko na USA, kupiłam z tej serii również Chiny i Brazylię). Teraz mogę się zagłębiać w poszczególne regiony w nadziei, iż wiedzę tę wykorzystam w tym roku.

• Podróżnicze
  • Podróże
  • Przewodniki
  • CDE___Kolekcja "Cuda Świata"
  • 2014 (od połowy mniej więcej)
  • Ameryka Północna

Dodaj cytat z książki USA. Cuda świata. 100 kultowych rzeczy, zjawisk, miejsc