Czy to prawda, że...

Okładka książki Czy to prawda, że... Christoph Drösser
Okładka książki Czy to prawda, że...
Christoph Drösser Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN poradniki
poradniki
Wydawnictwo Naukowe PWN
2012-01-18
2012-01-18
978-83-01-16859-9
Danuta Serwotka
poradnik przewodnik ciekawostki

Interesująca książka, która przyda się w każdym domu ludzi ciekawych świata i otaczającej nas rzeczywistości. Autor zasięga wiedzy u ekspertów i walczy z obiegowymi (często mylnymi) opiniami, udzielając rzeczowych odpowiedzi. Szczególnie polecam rodzicom dzieci, których dzięki lekturze można zachęcić do poznawania świata i nie przyjmowania każdej zasłyszanej opinii w sposób bezkrytyczny. Książeczka zachęca do myślenia i wyciągania wniosków.
Dla mnie jak zawsze dodatkową atrakcją jest poręczny format i przejrzysty układ. Gorąco polecam !

W niegrubej książce skompresowano znaczną ilość twierdzeń, z których przydziałem do mitów lub prawd mamy problem w życiu codziennym. Autor każde z nich konkretnie uzasadnia, podaje przykłady, argumenty, prace badawcze. Ja bardzo lubię w ten sposób podaną wiedzę wyplewioną ze zbędnych słów. Pan Christoph narobił mi smaczek na więcej.
Książka jest ciekawa i zaskakująca, w 100% zwalcza nudę.

Książka jest ciekawa i zaskakująca, w...

Szukasz odpowiedzi na proste i trudne pytania? Szukasz sprawdzonych źródeł? Zajrzyj do "Czy to prawda, że.."
Książka napisana przejrzystym językiem, ciekawa okładka i podane dane badań. Myślę, że to książka dla ciekawskich, która pozwoli zabłysnąć w towarzystwie

Bardzo fajna książka dla każdego :) Napisana prostym i zabawnym językiem. Autor porusza wiele ciekawych kwestii. Obala sporo mitów, o których każdy (prawie każdy ;)) powiedziałby, że to prawda. Dużo faktów mnie zaskoczyło, trochę też rozbawiło, że ludzie wierzą w takie historie. Polecam :)

Zabawna, wciągająca lektura, przeczytałam ją jednym tchem. Napisana lekkim, przystępnym językiem. Sama formuła pytań i odpowiedzi bardzo mi odpowiadała. Poruszone w książce mity były bardzo interesujące, niekiedy odpowiedź bardzo mnie zaskoczyła. Bardzo dobrze, że autor powołuje się na badania naukowe i opinie specjalistów z danej dziedziny. Dociekania są naprawdę rzetelne, a przytaczana wiedza i publikacje wiarygodne - kilka z mitów mogłam ocenić z własnego zawodowego punktu widzenia i przyznaję, że autor nie mija się z prawdą. Pozytywnie oceniam również polskie wydanie, które jest na bardzo dobrym poziomie edytorskim i językowym.Podsumowując, polecam jako lekką, rozrywkową lekturę na letnie wieczory.

Prześmieszna i ciekawa książka, rozwiewająca niektóre z nurtujących mnie wątpliwości jeszcze z czasów dzieciństwa :) Autor w logiczny sposób (i czasami wręcz prześmiewczy, co wyjątkowo przypadło mi do gustu) obala niektóre z mitów które wpaja się dzieciom od maleńkości bez zastanowienia czy faktycznie są prawdziwe i realistyczne. Polecam, bardzo fajna i lekka lektura, ostrzegam tylko że mocno wciągająca ;)

Słaba. Jest to raczej książka po która można sięgnąć od czasu do czasu. Gdy czyta się ją po kolei zaczyna się robić nudna. Lepiej czytać w częściach.

Bardzo nie podoba mi się przytaczanie wyników badań na zwierzętach. Na pewno książkę oceniłaby o wiele lepiej, bo kilka rzeczy w niej naprawdę mnie zaciekawiło, jednak za publikowanie (i być może zlecanie) badań na zwierzętach daję słabą ocenę.

Można dowiedzieć się paru ciekawych rzeczy ale często autor pisze o dość oczywistych faktach.

W większości oczywiste informacje. Niekiedy pojawiają się tezy, o których przeciętny Kowalski nigdy nie słyszał, więc z ich obalenia trudno coś wyciągnąć.

• Poradniki
  • Pożyczone

Dodaj cytat z książki Czy to prawda, że...