Crossed

Ally Condie Wydawnictwo: Dutton Juvenile Cykl: Dobrani (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
angielski
Dutton Juvenile
Dobrani (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski

Bardzo żałuję, że druga część trylogii okazała się tak słaba. Po przeczytaniu pierwszej byłam zainspirowana, chciałam więcej. Niestety historia bohaterów w tej części okazała się zbyt nudna i chaotyczna. Mam niedosyt emocji, uczuć, a także względnej spójności. Potrzebuję od fabuły czegoś więcej. Szkoda, ale na trzecią część już się nie zdecyduję.
Jednak zachęcam do...

Przeczytałam i nie zawiodłam się. W tej części narrację prowadzą naprzemiennie Cassia i Ky, dzięki czemu w końcu i jego bliżej poznajemy. Xander też pokazuje się z innej strony :)
Cassia robi wszystko, by odnaleźć ukochanego, staje się też zwolenniczką grupy buntowników, do której postanawia się przyłączyć, choć zna ją tylko z pogłosek. Czy tajemniczy pilot naprawdę...

Czyta się dość topornie; i to nie kwestia języka, bo brak tu jakichkolwiek trudnych wyrażeń, po prostu "ciężko" skonstruowane zdania, brak polotu, tego "czegoś". Ciekawi dopiero pod koniec ale brakuje tu jakichkolwiek zwrotów akcji, wszystko dostajemy jak na tacy. Nudziłam się niemiłosiernie, męczyłam tę część tak samo jak pierwszą. Jedynie chęć poznania zakończenia skłania...

"Crossed" było znacznie gorsze od "Matched", akcja rozwijała się w ślimaczym tempie, a przez długie, nieistotne opisy ledwo przebrnęłam. Daję 6,5/10, choć po drugim tomie tej trylogii spodziewałam się znacznie więcej.

zapraszam na mojego bloga: http://dobrani-trylogia.blog.pl/ gdzie umieszczam przetłumaczone przez siebie rozdziały z II części, czyli Crossed. Mam nadzieję, że zaspokoi to ciekawość niektórych fanów.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

1919

Mała informacja: Wydawnictwo Prószyński & Ska nie ma zamiaru kontunować serii, więc jeśli ktoś chce przeczytać prawdopodobnie będzie musiał czekać na oryginał :(

Moim zdaniem druga część trylogii jest bardziej dynamiczna i interesująca niż pierwsza. Jest pełna przygód, intryg, tajemnic...jest też przyjaźń, miłość, kwestia zaufania i oczywiście - wyboru. Chętnie przeczytam trójeczkę kiedy już pojawi się w sprzedaży.

Dyskusje

• Czekam na polskie wydanie!
  • Chcę w prezencie
  • Czekam na polskie wydanie