Jesienne werble

2009-01-01
Data 1. wydania:
2001-08-07
Alina Patkowska, Barbara Gadomska
powieść historyczna przygdowa fantastyczna romans literatura amerykańska

więcej Więcej

Już dawno żadna książka tak bardzo mnie nie wciągnęła. Zarywałam nocki, czytałam przy jedzeniu i pokątnie w pracy. I chociaż zdaję sobie doskonale sprawę ze słabizn tego cyklu, to jednak dostarcza mi tak ogromną przyjemność, że proszę o jeszcze i jeszcze! :)

Kocham, uwielbiam itd, itp. Saga "Obca" zawładnęła mną totalnie. Każda kolejna część jest lepsza od poprzedniej i aż się boję, co będzie dalej. Po przeczytaniu poprzedniej części zastanawiałam się co się stanie z Brianną i wymarzyłam sobie jej spotkanie z matką. Pomyślałam sobie, że jeśli Claire bez żadnych przeszkód przemieszcza się w czasie, to jej córka również nie...

Ta część troszkę mi się dłużyła, sama książka też jest bardzo obszerna. Jednak sama fabuła i rozwój akcji był świetny! Zupełnie magiczny świat i niesamowite relacje między bohaterami tworzą piekną całość.

Dla mnie najlepsza z części jak do tej pory. Nie wiem jak robi to autorka, ale każda kolejna odsłona sagi wydaje mi się ciekawsza. Mnogość wątków i zwrotów akcji przyprawia o zawrót głowy. Bardzo podobały mi się rozdziały z Bree i Rogerem w XXw.

Kolejny tom za mną. Tutaj poznajemy dalsze losy Claire i Jamie'ego. Tym razem akcja rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych, są czasy kolonizacji. Na samym początku Jamie podejmuje pewną decyzję, która w późniejszym czasie przyniesie jemu i jego najbliższym wiele przykrości i cierpienia. Pojawią się również propozycje nie do odrzucenia, za które oczywiście trzeba będzie w...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dla mnie po "Obcej" najlepsza. Dwie poprzednie ciężko mi się czytało. Uwielbiam powieści Gabaldon i jestem jej wielka fanką więc z chęcią sięgam po kolejne sagi. W tej podobała mi się wartka akcja i rewelacyjnie skonstruowane wydarzenia. Oczywiście niedługo czytam następną :)

Po prostu nie mogę oderwać się od serii "Obca". To chyba najlepsza recenzja :)
Polecam z czystym sumieniem

Językowo Gabaldon mnie za każdym razem zachwyca. Niestety ta część jest trochę mniej interesująca, ale przyjemność z czytania dalej jest, więc nie porzucam tej serii. Co tu dużo mówić, powieść jest po prostu bardzo dobra i nie można przejść koło niej obojętnie.

Kooooocham

,,Stałam na wzgórzu, wiatr zawiał
I odgłos grzmotu przetoczył się przez ziemię
I położyłam moje dłonie na najwyższym kamieniu
I udałam się do dalekiego, odległego kraju
Gdzie jakiś czas żyłam z nieznajomymi
Którzy stali się kochankami i przyjaciółmi”
,,Woman of Balnain” z serialu ,,Outlander”

Rok 1768. Claire i Jamie Fraserowie docierają do Nowego Świata i zamieszkują w...

1 267
    1 239