Zaginione wojowniczki

Data 1. wydania:
2014-03-11
Ewa Penksyk-Kluczkowska
Ewa Penksyk-Kluczkowska

Nr 1 na mojej liście ulubionych książek. Do tej pory żadna pozycja nie przebiła Kochanicy cesarza Kate Quinn. Dla fanów starożytności i mitologii pozycja obowiązkowa. Postacie ze znanych mitów w zupełnie innej roli- rewelacja. Trzeba przeczytać.

Książka na pewno warta uwagi. Przedstawiona historia ciekawa i tajemnicza, pokazuje dużą wyobraźnie autorki. Bohaterki "z jajem". Bardzo przyjemnie się czytało. Choć na chwilę można się wczuć w podróżującą bohaterkę, która odkrywa skryte przed innymi tajemnice.

Przyjemna odskocznia od cięższej lektury.
Jest akcja, są złoczyńcy, są piękne kobiety, jest zagadka.
Polecam

Przyjemna odskocznia od cięższej lektury.
Jest akcja, są złoczyńcy, są piękne kobiety, jest zagadka.
Polecam

Naprawdę świetna książka przygodowo-„historyczna”. Ma świetna momenty, ma tez trochę słabsze, czasem widać ze tłumaczenie mogłoby być lepsze. Ale ogólnie polecam, wciągająca historia, ciezko odłożyć, pomimo ze pod koniec robi się trochę nudno.

Po prostu super - zwłaszcza, jeśli ktoś się pasjonuje historią starożytną. Widać, że autorka wnikliwie poznała temat. Bardzo mi się podobała! Plus ciekawie się czyta tego typu książki napisane przez kobietę - to jest zdecydowanie potrzebne :)

Na półkach: , , , ,

Świetna książka, nie mam do czego się przyczepić. Przez wszystkie strony była wciągająca, raz bardziej chciałam być przy Myrinie a raz przy Dianie. Dużo z niej wyniosłam, no po prostu świetna!

oczarowała mnie ta książka i historia Myriny :)

oczarowała mnie ta książka i historia Myriny :)

Bardzo udane połączenie harlequinowego romansu, mitologii i powieści przygodowej. Historia kilku kobiet z kobiecej perspektywy. Opowieść o tym, że silna, niezależna kobieta też w głębi duszy pragnie jednak męskiego, silnego, wspierającego ramienia i nie bardzo się tego nawet wstydzi. Konstrukcja podobna do "Zagadki Orfeusza" Toma Harpera, ale napisana z dużo większym polotem. Podobała mi się. 10 gwiazdek nie będzie, bo nie bardzo wiem jak w 2014 roku można nie sfotografować 20 razy cennego zeszytu babci , pozwolić mu się utopić i zaprzepaścić zawierające się w nim dane. No ale na 8* to dzieło zasługuje jak najbardziej. Polecam.

Jak to zwykle w książkach bywa, tak i tu - rozdziały odnoszące się do odległej historii są ciekawsze od tych opowiadających o teraźniejszości. Amazonki to sam w sobie intrygujący temat, a w tej powieści autorka przedstawiła je w dosyć nietypowy sposób. Przynajmniej ja znam inne wersje niż ta zaprezentowana w „Zaginionych wojowniczkach”. Było to odświeżające i pouczające doświadczenie.

Akcja powieści jest mocno zagmatwana, bohaterów całe mrowie, miejsca wydarzeń zmieniają się jak w kalejdoskopie, więc stanowczo odradzam dekoncentrowanie się podczas lektury. Na mnie powieść wywarła spore wrażenie. Dobrze mi się ją czytało. Polecam osobom zainteresowanym mitologią w wydaniu sensacyjnym.

„Zaginione wojowniczki” Anne Fortier to powieść łącząca dwa plany czasowe. Wątek dotyczący współczesności koncentruje się wokół Diany Morgan – filolog pracującej w Oxfordzie, specjalizującej się w temacie Amazonek i językach starożytnych. Wątek rozgrywający się w przeszłości przenosi czytelnika do starożytnej Grecji i Troi, wydarzeń znanych z mitów oraz „Iliady” Homera....

Świetne połączenie mitologii, powieści obyczajowej, romansu, powieści przygodowej. Trochę napięcia.... trochę tajemnicy...po prostu przyjemnie spędzone kilkanaście godzin.