Róże

Roses
literatura piękna
2015-07-16
Joanna Piątek

bardzo wciągająca książka! chociaż moim zdaniem gorsza niż Somerset. podobał mi się natomiast podział historii na części pisane z perspektywy różnych bohaterów. przez kartki powieści przelewają się wszystkie możliwe uczucia - od miłości, przez nienawiść i zazdrość, aż po żal - a czytelnik ma wrażenie, że są one jego własnymi emocjami. można się wzruszyć, można się wkurzyć,...

Zachwyca i wkurza.Jednak może się podobać. Ja ją polecam :)

Najpiękniejsza książka jaka przeczytałam. Poleciłam wielu koleżankom i wszystkie zachwycone.

Przeczytałam tą książkę chyba z dwa lata temu, a może rok? Ten czas płynie szybko, pamiętam jednak jak główna bohaterka czyli wnuczka Mary Tliver, Rachel robiła wszystko, aby plantacja bawełny była sprawna, narażając do tego swoje zdrowie i serce. Wzruszyła mnie ta opowieść, ma swoje wartości. Zresztą, jak każda książka.
Warto ją przeczytać i wylać te łezki, które kręcą...

„Miłość na otwartej dłoni przyniosę, nic więcej,
Czystą i szczera, która nikogo nie chce ranić,
Jak inna nieść miałaby bukiet pierwiosnków w ręce
Lub w kapeluszu, albo jabłka w fartuch zebrane.
Stając przed sobą, jak dziecko wołam sama do siebie:
Spójrz tylko, co tutaj mam! – I wszystko dla ciebie
/Edna St. Vincent Millay/

Saga opisuje losy trzech pokolen.Ukazuje bohaterow w czasie wojny i pokoju ,w okresach powodzeniach i porazek.Powiesc magiczna i wciagajaca ,postacie wyraziste o zroznicowanych charakterach.Czyta sie z przyjemnoscia, Polecam.

Na półkach: , , , ,

Siła czerwonej i białej róży.

Czy doświadczyliście kiedykolwiek bólu psychicznego z czytaniem książki? Jeśli nie, to jesteście szczęściarzami. Ale jeśli tak...to mogę wam jedynie współczuć.
Myślałam, że "Plantacja Somerset" zawładnęła moim życiem i że to ją będę stawiać na piedestale. Myliłam się. "Róże" wygrały wszystko.
Jest to jedna z najbardziej smutnych...

Początkowo żałowałam, że kupiłam tę książkę, w końcu 33 złote piechotą nie chodzą, a ja się tak okropnie przy niej nudziłam... Dopiero po setnej stronie tak się wdrożyłam w fabułę, że nie byłam w stanie odłożyć tej książki i biadoliłam na fakt, że człowiek musi spać. Ta książka jest oparta na banałach, jest zawarty w niej klasyczny romans (ja cię kocham, ty mnie też...

Wspaniała historia kilku pokoleń rodziny. Polecam, bo nie da się jej łatwo zapomnieć.

Świetna opowieść, daje do myślenia i na długo zostaje w pamięci. Dawno nie czytałam aż tak dobrej książki. Wielki szacukej dla autorki, po prostu urzekła mnie ta powiesć. Zaraz po przeczytaniu zamówiłam kolejną książkę o somerset. W tej historii jest wszystko czego oczekiwałam niespelniona miłość, przyjaźń, tragedia.

Dyskusje

• 2018