Róże

2015-07-16
2010-11-01
Joanna Piątek
Joanna Piątek

Nie przepadam za książkami obyczajowymi, ale raz po raz po nie sięgam. Opis nie zachęcił mnie zbytnio do czytania i pierwsze kilkadziesiąt stron czytałam z przymusu a potem przepadłam. Dawno nie czytałam tak dobrej obyczajowej i zarazem smutnej książki. Jest specyficzna, trzeba przebolec, moim zdaniem, dość średni początek. Ludzie potrafią sobie na swoje własne życzenie komplikować życie. Polecam jako odskocznię od cięższych książek.

Cóż za przepiękna książka. Ponad 600 stron pełnych miłości, wzruszeń, rozczarowań, wzlotów, upadków.
Rodzinna saga opowiadająca historie dwoch zaprzyjaźnionych rodzin. Każda z nich ma rodzinny interes, który pielęgnuje od lat. Jest on dla nich całym światem do momentu aż na ich drodze nie staje mość. Pojawiają się trudne wybory, rozterki, dylematy co wybrać-milosc czy rodzinny interes. Wybory te pociągają za sobą fale nieszczęśliwych następstw, które w konsekwencji doprowadzają do tego, że nikt z członków tych rodzin nie jest szczęśliwy. Niby mają wszystko a tak naprawdę nie mają jic- są samotni, opuszczeni, zapomnieni przez świat. Czy kolejne pokolenia będą ciągnąć tę nieszczęśliwą passę czy w końcu to przerwą i postawią na własne osobiste szczęście?
Książka jak dla mnie fenomenalna. Tak prawdziwa, tak mocno emocjonalna. Można w niej znaleźć wszystko-miłość, szczęście, dramaty rodzinne, trudne wybory.. No po prostu prawdziwa historia wielopokoleniowych rodzin, w których zawsze wiele się dzieje i nie zawsze można wybrać to co się kocha.

Ciekawa, mądra historia.
Mary, Percy, Ollie...szkoda że takich ludzi współcześnie ze świecą szukać. To powieść nie tylko o miłości, ale przede wszystkim o przyjaźni, o szacunku, o odpowiedzialności za swoje słowa i czyny.
To powinna być obowiązkowa lektura szkolna.

Ciekawa, mądra historia.
To powinna być obowiązkowa lektura szkolna.

Wyjątkowo przyjemna w odbiorze, pomimo niełatwej tematyki, saga rodzinna o miłości, miłości trudnej i niespełnionej, miłości pełnej pasji, która potrafi niszczyć, a jednocześnie miłości nie dość silnej by przezwyciężyć inne obsesje. Satysfakcjonująca lektura na kilka wolnych wieczorów. Tym niemniej zdecydowanie nazbyt długa, pod koniec już bardziej nużyła niż wciągała.

Piekna opowieść o niespełnionej miłości, o złych decyzjach i klątwie. Czyta się szybko a historia wciąga.

Piękna i poruszająca. Jedna z najlepszych jakie kiedykolwiek przeczytałam. Różniąca się od zwykłych romansów, których większość zakończeń jest do przewidzenia. Tutaj w końcu coś innego jak niespełniona miłość głównych bohaterów, a zarazem bezgraniczne oddanie, tęsknota i szacunek, których nie jest w stanie pokonać nawet przemijanie.

Kolejne pokolenia i losy Toliwerów, Warwików i Dumontów. Dziwne w tym wszystkim jest to że ich historie lubią się powtarzać .Książka wciąga nie mniej niż jej pierwsza część, dobrze się ją czyta i trudno się z nią rozstać.

bardzo wciągająca książka! chociaż moim zdaniem gorsza niż Somerset. podobał mi się natomiast podział historii na części pisane z perspektywy różnych bohaterów. przez kartki powieści przelewają się wszystkie możliwe uczucia - od miłości, przez nienawiść i zazdrość, aż po żal - a czytelnik ma wrażenie, że są one jego własnymi emocjami. można się wzruszyć, można się wkurzyć, jak dla mnie świetna sprawa! co prawda niektóre elementy fabuły uważam za absurdalne, ale z drugiej strony to przecież fikcja (; tak czy owak, polecam!

Zachwyca i wkurza.Jednak może się podobać. Ja ją polecam :)

Zachwyca i wkurza.Jednak może się podobać. Ja ją polecam :)

Najpiękniejsza książka jaka przeczytałam. Poleciłam wielu koleżankom i wszystkie zachwycone.

• 2016

Leila Meacham Róże Zobacz więcej