Nieśmiertelność na zamówienie

Okładka książki Nieśmiertelność na zamówienie Robert Sheckley
Okładka książki Nieśmiertelność na zamówienie
Robert Sheckley Wydawnictwo: Amber Seria: Mistrzowie SF fantasy, science fiction
Mistrzowie SF
Immortality Inc.
Amber
1993-01-01
1985-01-01
2014-04-01
Elżbieta Kadej
podróże w czasie sf

Okładka książki Nowa Fantastyka 470 (11/2021) James Alan Gardner, Jacek Inglot, Piotr Jedliński, Jeff Noon, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Robert Sheckley, Steve Toase, Przemysław Zańko-Gulczyński
Nowa Fantastyk... James Alan Gardner,...
Okładka książki Złoty wiek SF 8 Algis Budrys, Raphael A. Lafferty, C. C. MacApp, Alan E. Nourse, James H. Schmitz, Robert Sheckley, John Sladek, F. L. Wallace, Miriam Allen deFord
Złoty wiek SF 8 Algis Budrys, Rapha...
Okładka książki Złoty Wiek SF 6 Jerome Bixby, Algis Budrys, Mark Clifton, Joe L. Hensley, Henry Kuttner, Fritz Leiber, Mack Reynolds, James H. Schmitz, Robert Sheckley
Złoty Wiek SF 6 Jerome Bixby, Algis...

Książka, od której nie można się oderwać. Pomysły autora – mimo upływu lat – wciąż świeże, ciekawe, oryginalne. Nie licząc wpadki z plakatem i gazetami, byłam pod wrażeniem. To oczywiście akcyjniak sf z czarnym humorem, ale za to jaki!
Czerpali z niego inni twórcy, nawet Altered Carbon. :p
Pomysł na połączenie grozy i nauki sf – kto jak nie Sheckley?
Pomyłki, tajemnice, kolejki samobójców, a ostatecznie kto jest wrogiem, kto przyjacielem? I co jest takiego w człowieku, czego nie można obejść? Końcówka naprawdę wywiera wrażenie. Może odrobinę patetyczna, ale ja ją kupiłam.
Czytanie było przyjemnością, choć z minusów językowo trochę słabiej, pewnie wina tłumaczenia. I jeszcze niektóre zwroty dość powtarzalne przy opisach.

Czerpali z niego inni twórcy, nawet Altered Carbon. :p
Pomysł na połączenie grozy i nauki sf – kto jak nie Sheckley?
Pomyłki, tajemnice,...

Najlepsza jak do tej pory książka autorstwa Sheckleya, będące połączeniem science-fiction, horroru, czarnej komedii i w niewielkim stopniu prozy religijnej.

Fascynująca i niesamowicie oryginalna wizja przyszłości, w której świat duchów i zaświatów spotyka się z futurystycznymi technologiami. Pokazany świat zaskakuje na każdym kroku, a niektóre rozwiązania budzą lęk i śmiech zarazem.

Ciekawy wątek główny, nieustanne napięcie, jakie towarzyszy problemom głównego bohatera oraz doza czarnego humoru przeplatanego masą poważnych zagadnień, od których włos jeży się na głowie, sprawia, że przez tę dość krótką powieść przebrnąłem ekspresowo.

Warto ją przeczytać choćby dla samego pomysłu, bo autor wypadł tutaj wprost genialnie.

Fajna, lekka, przyjemna książka. Pomimo że napisana w latach 50-tych nie zestarzała się.

Bardzo ciekawa koncepcja duszy i nieśmiertelności. Przyjemna nowelka s-f.

Bardzo ciekawa koncepcja duszy i nieśmiertelności. Przyjemna nowelka s-f.

• POSIADAM
  • [autor] amerykańskie
  • 🚀 Fantastyka naukowa
  • JAng
  • ! Powieść

Dodaj cytat z książki Nieśmiertelność na zamówienie