Nusia i bracia łosie

Katarzyna Skalska
nusia dla dieci ilustrowane opowiadanie dziecięce szwedzkie

Okładka książki Kopnięte królestwo Ewa Poklewska-Koziełło, Natalia Usenko
10,0
Kopnięte króle... Ewa Poklewska-Kozie...
Okładka książki Skrzaty Wil Huygen, Rien Poortvliet
8,4
Skrzaty Wil Huygen, Rien Po...
Okładka książki Domowe duchy Iwona Chmielewska, Dubravka Ugrešić
8,3
Domowe duchy Iwona Chmielewska, ...

Uwielbiam całą serię o Nusi. Dziecięce spojrzenie na ważne kwestie, które towarzyszą maluchom od najmłodszych lat życia: strach, samotność (brak rodzeństwa), poczucie winy, nuda - oraz jak sobie z nimi radzić. Córka również uwielbia Nusię, bo prócz poczucia humoru w książkach znajdziemy również śliczne ilustracje.

Nusia chciałaby rodzeństwo i przygarnia trzy łosie. Okazuje się, że inaczej to wszystko sobie wyobrażała. Łosie zresztą też :)

Kolejna z przygód Nusi. Aczkolwiek szalona nas nie zrobiła.

Rodzeństwo jest wulgarne, śmierdzi i zajmie twoje łóżko - taki jest przekaz książki dedykowanej dziecku. Nie ma to jak potraktować jedynaka z buta.

Jestem fanem Nusi chyba większym niż moja córeczka. W inteligentny sposób autorka opisuje dziecięce obawy, lęki, ale też zabawy i zainteresowania. Zrozumiałe i bliskie dziecku, a i mam wrażenie, że nie jeden rodzic może wyciągnąć dla siebie lekcję.

Obowiązkowa lektura dla jedynaków ;)

Książeczka kupiona z premedytacją, aby wyjaśnić córce, że posiadanie rodzeństwa ma też swoje minusy. Na chwilę pomogło :)
Tak nam się spodobała Nusia, że kupiłyśmy i resztę. Nusia to nieco introwertyczna dziewczynka, która przed światem ucieka w wyobraźnię, a tam czekają już na nią różne zwierzaki, często zachowujące się dość nietypowo...

Dyskusje

• Dla dzieci
  • Dzieci
  • 2014
  • Zakamarki
  • Z dziećmi
  • Olkowe książki
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Nusia i bracia łosie