Latająca gospoda

Gilbert Keith Chesterton Wydawnictwo: Fronda Seria: Powieści z krzyżykiem satyra
The Flying Inn
2009-01-01
Hanna Olędzka
Powieści z krzyżykiem
radość Anglia podróż chrześcijaństwo powieść angielska

Ciekawa powieść, korzystająca ze schematu dowodzenia tezy postawionej na początku przez autora, który w swoim stylu uwypukla u wyszydza absurdy ówczesnych realiów. Śledziłem perypetie bohaterów z uśmiechem na ustach, natomiast sama historia wraz ze specyficzną konwencją mnie nie do końca przekonała.

Trafiłam na tę książkę przez Pratchetta i nie da się ukryć, że znamionuje ją angielski typ humoru. Jednak nie do końca jest to dla mnie. Dodatkowo odejmuję gwiazdkę za piosenki tworzone przez bohaterów, które niezmiernie mnie irytowały ;)
Więcej:

Genialna książka. Świetny styl, humor oraz treść doskonale wpasowująca się w to co dzieje się teraz na świecie jeżeli chodzi o konflikt łacińsko- islamski.

Sielankowa opowieść o tym co najważniejsze. Piękna i mądra. tylko trochę za dużo poezji.

Pod postacią "Latającej gospody" otrzymujemy lekką powieść łotrzykowską, okraszone iście dickensowskim humorem przygody dwóch przyjaciół, którzy nie chcą ugiąć karku przed ustawą zakazującą wyszynku.
Przy okazji przypuszcza Chesterton atak na tumaństwo, warcholstwo, ograniczenie i małość ludzką, a subtelnie szyderczy styl, w jakim to robi, powinien być wykładany na...

Pierwsza lektura: 21.08.2008 r.

Miła opowieść o przyjaźni, miłości, buncie i dobrej zabawie. O jedzeniu, piciu (rumu), bójkach i podróżach z przyjaciółmi. Przy okazji ciekawe przedstawienie brytyjskiego społeczeństwa.

• Chesterton
  • Gilbert Keith Chesterton