Od dobrego do wielkiego

Jim Collins Wydawnictwo: MT Biznes biznes, finanse
MT Biznes
biznes, finanse
2007-01-01

Sporo ciekawych wskazówek, interesujące wnioski z badań, relatywnie zrozumiały język. Jedyny minus - kolejna stricte amerykańska rzeczywistość.

Genialna! Każdy powinien przeczytać tą pozycję. Ma zastosowanie zarówno w zarządzaniu firmą jak i dla pojedyńczej osoby. Do tego świetne opisy zachowań zarządów firm 'wielkich' oraz 'przeciętnych' z danej branży. Przykładowo jedna z firm przeciętnych wybudowała 22 piętrowy budynek biurowy do tego w kształcie krzyża po to by liczni wiceprezesi mieli okna po obu stronach...

Nie zrażajcie się datą wydania. To jest po prostu książka ponadczasowa, tak jak zasady fizyki czy matematyki. Polecam każdemu, kto chce poznać czynniki stojące za tym, że jedna firma staje się wielka, a druga nie.

Ta ksiażka powinna być lekturą obowiązkową w szkołach średnich, a spostrzeżenia w niej zawsrte idealnie można wpasować w swoje własne prywatne życia, co stanowi jej ogromną wartość.

Książka zachwyca od początku do końca. Świetnie wykonany materiał badawczy, jakiego nie powstydziłby się Nielsen, czytelny i jasny podział analiz, które łatwo zapadają w pamięć czy też masa wniosków, których nie mogłem znaleźć w innych biznesowych książkach.

Koło zamachowe mam zaznaczone kilka razy i w niedalekiej przyszłości znów będę musiał odnaleźć notatki, aby mieć...

Dobra ksiazka , pokazuje jak wiele zalezy od malych decyzji ktore sa wstanie zmienic tak wiele. Oraz od samego planowania.

Trudno się czyta o tworzeniu wielkiego przedsiębiorstwa, kiedy widzi się/słyszy o tylu przeciętnych, które nawet nie aspirują do tego, aby wybić się ponad średnią. Trzeba oddać Collinsowi (i jego zespołowi), że odwalili kawał bardzo dobrej roboty. Wskazali cechy wspólne firm, które zdecydowały się coś zrobić i ruszyć w odpowiednim kierunku. Przeważnie nawet o tym nie...

Bardzo ciężko się to czyta jak na pozycje biznesową . Za bardzo korporacyjny język .

Typowa lektura kanonu, parę ciekawych historii tym niemniej jest!

Książka przeznaczona dla tych co mają firmy lub są zainteresowani tematyką biznesu oraz inwestowania.
Autor znalazł 11 firm, które przekształciły się z dobrych w wielkie i opisuje co się takie stało, że doszło do transformacji.
Bardzo dobra pozycja, jeśli chcesz się dowiedzieć co należy zrobić aby firma stała się wielka.
Nie będę opisywał tutaj co i jak zapraszam do...

Dyskusje

• Biznes