Pięć dysfunkcji pracy zespołowej. Opowieść o przywództwie.

- Kategoria:
- biznes, finanse
- Tytuł oryginału:
- The five dysfunction of a team: a leaderfhip fable
- Wydawnictwo:
- MT Biznes
- Data wydania:
- 2016-01-01
- Data 1. wyd. pol.:
- 2005-01-01
- Liczba stron:
- 250
- Czas czytania
- 4 godz. 10 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788380871076
- Tłumacz:
- Anita Doroba
W książce PIĘĆ DYSFUNKCJI PRACY ZESPOŁOWEJ Patrick Lencioni opowiada bajkę o przywództwie, niezwykle pouczającą i wciągającą czytelnika. Koncentruje się na fascynującym i złożonym świecie zespołów ludzkich.
Kathryn Petersen, dyrektor generalny firmy DecisionTech, staje wobec ostrego kryzysu przywództwa: ma pojednać zespół pogrążony w chaosie zagrażającym bytowi całej firmy. Czy odniesie sukces? Czy zostanie zwolniona? Czy firma upadnie? Pasjonujące opowiadanie Lencioniego nieustannie przypomina nam, że przywództwo wymaga tyleż odwagi, co przenikliwości.
W trakcie opowiadania Lencioni odkrywa przed nami pięć dysfunkcji stanowiących samo sedno przyczyn częstych trudności, jakie przeżywają zespoły ludzkie.
Autor nakreśla nam model i etapy działań, dzięki którym będziemy mogli pokonać te przeszkody i budować spójne i skuteczne zespoły. Lencioni stworzył porywającą fabułę z pozornie prostym przesłaniem adresowanym do wszystkich, którzy dążą do tego, by stać się wyjątkowymi liderami zespołów.
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
OPINIE i DYSKUSJE
Na szczęście ominęła mnie praca w korporacjach, gdzie obowiązkowo pracownicy wysyłani są na zajęcia integracyjne, a wyciągnięte z nich prywatne informacje mogą się kiedyś obrócić przeciw nim samym. Pod tym względem poradnik jest przestarzały. Ale wielu z nas, ja również, działa w różnych grupach jako wolontariusze i wszędzie wygląda to tak, że kilka osób jest aktywnych, a na resztę nie można liczyć. Dlatego warto wziąć te wskazówki pod uwagę i spróbować je zastosować w grupie. Czasem dobre wyniki daje też podzielenie funkcji kierowniczych, żeby nie wszystko spoczywało na barkach jednego lidera. Niesamowicie amerykański poradnik, ale sporo racji autor ma. Przystępna forma narracji. Polecam.
Na szczęście ominęła mnie praca w korporacjach, gdzie obowiązkowo pracownicy wysyłani są na zajęcia integracyjne, a wyciągnięte z nich prywatne informacje mogą się kiedyś obrócić przeciw nim samym. Pod tym względem poradnik jest przestarzały. Ale wielu z nas, ja również, działa w różnych grupach jako wolontariusze i wszędzie wygląda to tak, że kilka osób jest aktywnych, a...
więcej Pokaż mimo toKsiążka może nie porywająca w formie, ale przydatna i pouczająca. Autor definiuje pięć podstawowych dysfunkcji pracy zespołowej. Niby banał, ale jednak jak często emocje zaciemniają nam zobaczenie realnego źródła problemu.
Czy to jest korpostyl, jak sugeruje czytelnik Lorn, nie mam pojęcia, nigdy nie pracowałam w korporacji. Zespół, w którym pracuję jest wolontaryjny, a dysfunkcje mamy dokładnie takie, jak te wymienione przez autora.
Wywieranie presji przez członków zespołu na siebie wzajemnie można rozumieć jako wywieranie presji sensu stricte, ale także jako wspólne podążanie w jednym kierunku. Jeśli jeden z członków zespołu „olewa” wspólne cele, nie angażuje się i nie utożsamia z działaniami teamu to przemilczanie tego do niczego konstruktywnego nie prowadzi.
Generalnie praca zespołowa to zagadnienie skomplikowane. Skutecznie utrudnia je nasze indywidualne ego. Dlatego książka Patricka Leoncioniego, przynajmniej dla mnie, okazała się pomocna i otworzyła mi oczy na wiele aspektów. Mam też nadzieję, że wiedza z niej wyniesiona pomoże nam poprawić jakość i skuteczność pracy w naszym małym zespole. Oby!
Książka może nie porywająca w formie, ale przydatna i pouczająca. Autor definiuje pięć podstawowych dysfunkcji pracy zespołowej. Niby banał, ale jednak jak często emocje zaciemniają nam zobaczenie realnego źródła problemu.
więcej Pokaż mimo toCzy to jest korpostyl, jak sugeruje czytelnik Lorn, nie mam pojęcia, nigdy nie pracowałam w korporacji. Zespół, w którym pracuję jest wolontaryjny, a...
Książka z pewnością wartościowa, można wyciągnąć z niej pewne wnioski, które mogą poprawić pracę w zespole, chociaż jest ona raczej lekko przestarzała.
Moim zdaniem „Pięć dysfunkcji pracy zespołowej” jest głównie kierowana do zespołów mających cele długo terminowe, o niskiej rotacji oraz zmotywowanych (są to moim zdaniem założenia, na których opiera się książka, choć nie mówi o nich).
Uważam, że dzieło Patricka Lencioni jest ona nadmiernie rozbudowane. Zdecydowanie można by się skupić na konkretach i zrezygnować lub chociaż skrócić zbytnio rozciągniętą historię „DecisionTech”. A tym samym sprawić, że książka byłaby bardziej przystępna dla czytelnika.
Książka z pewnością wartościowa, można wyciągnąć z niej pewne wnioski, które mogą poprawić pracę w zespole, chociaż jest ona raczej lekko przestarzała.
więcej Pokaż mimo toMoim zdaniem „Pięć dysfunkcji pracy zespołowej” jest głównie kierowana do zespołów mających cele długo terminowe, o niskiej rotacji oraz zmotywowanych (są to moim zdaniem założenia, na których opiera się książka, choć nie...
Książka opowiadają o najczęstszych dysfunkcjach w zespole, jednak jak dla mnie część podejścia prezentowanego w tej opowieści jest już przeżytkiem w organizacjach i może budzić skrajne emocje m.in. kwestia wywierania presji na kolegach, aby osiągali wysokie wyniki.
Korpostyl osadzony mocno w latach 90.
Książka opowiadają o najczęstszych dysfunkcjach w zespole, jednak jak dla mnie część podejścia prezentowanego w tej opowieści jest już przeżytkiem w organizacjach i może budzić skrajne emocje m.in. kwestia wywierania presji na kolegach, aby osiągali wysokie wyniki.
Pokaż mimo toKorpostyl osadzony mocno w latach 90.
Nie jest to bardzo odkrywcza książka, ale podaje w sposób przystępny pewne rzeczy. Bardzo ciekawa forma fabularyzowana zakończona rzeczowym podsumowaniem. Nie wiem ile z tego uda mi się zastosować w życiu zawodowym, ale książka niemal "czytała się sama", polecam
Nie jest to bardzo odkrywcza książka, ale podaje w sposób przystępny pewne rzeczy. Bardzo ciekawa forma fabularyzowana zakończona rzeczowym podsumowaniem. Nie wiem ile z tego uda mi się zastosować w życiu zawodowym, ale książka niemal "czytała się sama", polecam
Pokaż mimo toNie jestem przekonana do formy opowieści, jednak rozumiem że ile ludzi tyle opinii.
Według mnie książka ma trochę przerost formy nad treścią, do zrozumienia tematu wystarczy końcowy opis o dysfunkcjach aby zrozumieć czym są, jakie niosą za sobą konsekwencję i jak z nimi działać jako lider zespołu.
Część z opowiadaniem pokazuje jeden z możliwych przypadków jak postępować z zespołem, jak wytłumaczyć te dysfunkcje i jakie mogą być konsekwencje przy budowaniu zespołu. Jednak jest to obraz na tyle szczegółowy że nie pozwala na tyle swobodnie odnieść do swojej sytuacji czy utożsamić się z bohaterami.
Według mnie warto znać te dysfunkcje i nad nimi pracować, jednak wiele artykułów na ten temat można już znaleźć w Internecie, które bardziej mi pomogły w zrozumieniu tematu niż ta książka.
Nie jestem przekonana do formy opowieści, jednak rozumiem że ile ludzi tyle opinii.
więcej Pokaż mimo toWedług mnie książka ma trochę przerost formy nad treścią, do zrozumienia tematu wystarczy końcowy opis o dysfunkcjach aby zrozumieć czym są, jakie niosą za sobą konsekwencję i jak z nimi działać jako lider zespołu.
Część z opowiadaniem pokazuje jeden z możliwych przypadków jak postępować z...
Przystępnie napisana - w formie opowieści - książka o pracy zespołowej. Autor pokazuje najważniejsze podstawy i mechanizmy pracy zespołowej.
Przystępnie napisana - w formie opowieści - książka o pracy zespołowej. Autor pokazuje najważniejsze podstawy i mechanizmy pracy zespołowej.
Pokaż mimo toIdealna do pociągu w trakcie podróży służbowych 😉 Pierwsza część książki pozwala w bardzo lekki i obrazowy sposób poznać lub usestymatyzować wiedzę na temat prawidłowego funkcjonowania zespołu, niewielka część poświęcona czystej teorii podsumowuje całość.
Idealna do pociągu w trakcie podróży służbowych 😉 Pierwsza część książki pozwala w bardzo lekki i obrazowy sposób poznać lub usestymatyzować wiedzę na temat prawidłowego funkcjonowania zespołu, niewielka część poświęcona czystej teorii podsumowuje całość.
Pokaż mimo toŚwietna książka! Moim zdaniem to obowiązkowa pozycja dla każdego kto pracuje, kieruje czy też jest członkiem jakiegoś zespołu.
Świetna książka! Moim zdaniem to obowiązkowa pozycja dla każdego kto pracuje, kieruje czy też jest członkiem jakiegoś zespołu.
Pokaż mimo toŚwietna książka o pracy zespołowej. Uważam, że jest to obowiązkowa lektura dla każdego kto pracuje, kieruje czy też jest członkiem jakiegoś zespołu.
Forma opowieści, a następnie omówienie wszystkiego pozwala na proste zrozumienie przedstawionych zagadnień.
Świetna książka o pracy zespołowej. Uważam, że jest to obowiązkowa lektura dla każdego kto pracuje, kieruje czy też jest członkiem jakiegoś zespołu.
Pokaż mimo toForma opowieści, a następnie omówienie wszystkiego pozwala na proste zrozumienie przedstawionych zagadnień.