Niskobudżetowy startup. Zyskowny biznes i życie bez frustracji

Chris Guillebeau Wydawnictwo: Helion biznes, finanse
The $100 Startup: Reinvent the Way You Make a Living, Do What You Love, and Create a New Future
Anna Kanclerz
Helion
start-up biznes
biznes, finanse
Anna Kanclerz
start-up biznes

Ciekawa pozycja, mało konkretnych rad, dużo przykładów, że... ludzie są różni i różna jest ich droga do własnej przedsiębiorczości. Nic bardzo odkrywczego.

Ciekawa i pasjonująca historia małych startupów.
Polecam

Bardzo inspirująca książka dodająca odwagi do założenia swojej działalności. Liczne wskazówki i triki. Polecam każdemu!

W zasadzie nie wiem czego się spodziewałem kupując tę książkę w helionowej promocji. Otrzymałem miks opowieści o przeróżnych biznesach z całego świata, który może i jest ciekawy, ale nie wiem czy w jakikolwiek sposób "edukujący". Raczej nikomu bym tej książki nie polecił, bo za bardzo nie wiem nawet za co.

sporo amerykańskiego snu, i biznesów z czapy na kilka lat przy bardzo dobrych wiatrach

można przeczytać i wynieść kilka informacji ale bez jakiegoś zachwytu

Ciekawa pozycja w kwestii motywacyjnej niż praktycznej. Na podstawie różnych biznesów pokazuje, że w dzisiejszym świecie możliwe jest prowadzenie małego przedsiębiorstwa i czerpanie z tego przyjemności, a także jego ewentualny rozwój.

Książka przede wszystkim dla tych co chcą założyć swoją pierwszą firmę i za bardzo nie mają odwagi do tego. Autor pokazuje, że można stworzyć coś wyjątkowego i na tym zarabiać. W książce znajdują się liczne historie ludzi, którzy stworzyli dobrze prosperujące przedsiębiorstwa.
Niestety książkę nie mogę polecić każdemu. Raczej dla tych co mają małe pojęcie o biznesie lub...

Mała ilość "wskazówek" - za to bardzo duża ilość przykładów i przypadków.

Pomysł na książkę wydaje się być zaczerpnięty z Tima Ferrissa i jego publikacji "4-o godzinny tydzień pracy".

Napisana prostym językiem - łatwo się czyta, ale pod koniec nie mogłem się doczekać aż nastąpi koniec.

Pozdrawiam

Historie przedsiębiorców, którzy zaczynali z niewielkim lub żadnym budżetem i ciekawym pomysłem. Warto przeczytać, jeśli ktoś zastanawia się nad swoim biznesem albo lubi takie historie. Trochę mnie irytowała powtarzająca się historia: "sprzedałem pierwszy produkt i potem miałem 1000 klientów", bo przecież nie zawsze tak jest. Plusem książki są konkretne porady i pytania,...

Jako motywacyjna lektura może być, jednak każdy kto szuka praktycznych rad znajdzie tylko te klasyczne "daj wartość" poparte przykładem firm które po stworzeniu strony internetowej stały sie globalnymi eksporterami szczęścia.
Nie da sie ukryć też, że sama książka jest tylko produktem reklamowym strony internetowej która prawdopodobnie ma zarabiać grube miliony. Mocno sie...

• Biznes
  • Chcę w prezencie