Niskobudżetowy startup. Zyskowny biznes i życie bez frustracji

Okładka książki Niskobudżetowy startup. Zyskowny biznes i życie bez frustracji
Chris Guillebeau Wydawnictwo: Helion biznes, finanse
biznes, finanse
The $100 Startup: Reinvent the Way You Make a Living, Do What You Love, and Create a New Future
Helion
2013-05-20
2013-05-20
Anna Kanclerz
start-up biznes

Książka w żaden sposób nie jest odkrywcza ;) Momentami trochę nudziła. Za to podobały mi się historie bohaterów opisanych w książce - zawsze to dodatkowy impuls motywacyjny.

Ciekawa pozycja, mało konkretnych rad, dużo przykładów, że... ludzie są różni i różna jest ich droga do własnej przedsiębiorczości. Nic bardzo odkrywczego.

Ciekawa i pasjonująca historia małych startupów.
Polecam

Bardzo inspirująca książka dodająca odwagi do założenia swojej działalności. Liczne wskazówki i triki. Polecam każdemu!

W zasadzie nie wiem czego się spodziewałem kupując tę książkę w helionowej promocji. Otrzymałem miks opowieści o przeróżnych biznesach z całego świata, który może i jest ciekawy, ale nie wiem czy w jakikolwiek sposób "edukujący". Raczej nikomu bym tej książki nie polecił, bo za bardzo nie wiem nawet za co.

sporo amerykańskiego snu, i biznesów z czapy na kilka lat przy bardzo dobrych wiatrach

można przeczytać i wynieść kilka informacji ale bez jakiegoś zachwytu

Ciekawa pozycja w kwestii motywacyjnej niż praktycznej. Na podstawie różnych biznesów pokazuje, że w dzisiejszym świecie możliwe jest prowadzenie małego przedsiębiorstwa i czerpanie z tego przyjemności, a także jego ewentualny rozwój.

Książka przede wszystkim dla tych co chcą założyć swoją pierwszą firmę i za bardzo nie mają odwagi do tego. Autor pokazuje, że można stworzyć coś wyjątkowego i na tym zarabiać. W książce znajdują się liczne historie ludzi, którzy stworzyli dobrze prosperujące przedsiębiorstwa.
Niestety książkę nie mogę polecić każdemu. Raczej dla tych co mają małe pojęcie o biznesie lub...

Mała ilość "wskazówek" - za to bardzo duża ilość przykładów i przypadków.

Pomysł na książkę wydaje się być zaczerpnięty z Tima Ferrissa i jego publikacji "4-o godzinny tydzień pracy".

Napisana prostym językiem - łatwo się czyta, ale pod koniec nie mogłem się doczekać aż nastąpi koniec.

Pozdrawiam

Historie przedsiębiorców, którzy zaczynali z niewielkim lub żadnym budżetem i ciekawym pomysłem. Warto przeczytać, jeśli ktoś zastanawia się nad swoim biznesem albo lubi takie historie. Trochę mnie irytowała powtarzająca się historia: "sprzedałem pierwszy produkt i potem miałem 1000 klientów", bo przecież nie zawsze tak jest. Plusem książki są konkretne porady i pytania,...

• Biznes
  • Chcę w prezencie
  • Startup
  • 2018
  • Rozwój osobisty

Dodaj cytat z książki Niskobudżetowy startup. Zyskowny biznes i życie bez frustracji