Jim Collins Wydawnictwo: HarperBusiness biznes, finanse
9780066620992
zarządzanie biznes menadżer rozwój firmy

Okładka książki Wielcy z wyboru Jim Collins, Morten Hansen
Ocena 7,7
Wielcy z wyboru Jim Collins, Morten...
Okładka książki O przywodztwie. 10 idei HBR Jim Collins, Peter F. Drucker, Robert Goffee, Daniel Goleman, Gareth Jones, Peter M. Senge, Robert J. Thomas
Ocena 7,7
O przywodztwie... Jim Collins, Peter ...
Okładka książki Built to Last: Successful Habits of Visionary Companies Jim Collins, Jerry I. Porras
Ocena 8,5
Built to Last:... Jim Collins, Jerry ...

Wydaje mi się, że książka nie jest specjalnie wnikliwa. Pokazane w niej myśli tj. "za sukces odpowiada cała załoga, a za porażkę kapitan" marynarka i wojsko klepią do głów od wielu, wieeeelu pokoleń. Dodatkowo irytuje mnie chaos w przekazie - często to co jest wskazywane w jednej firmie jako przyczynek do sukcesu jest negowane w innej, ale również godnej pochwały.
I w...

Grupa researcherów zbadała czym wyróżniają się amerykańskie firmy, które przeszły transformację z "good" do "great" i pozostały na poziomie
great". Ciekawe spostrzeżenia dla prezesów i menadżerów, ale nie tylko. Dużo wniosków i spostrzeżeń jest kontrintuicyjnych. Osobiście porobiłem całkiem sporo notatek. Niektóre tematy poruszane w książce, hasłowo:
- Jaki powinien być...

• Biznes