Grywalizacja. Jak zastosować mechanizmy gier w działaniach marketingowych

Okładka książki Grywalizacja. Jak zastosować mechanizmy gier w działaniach marketingowych
Paweł Tkaczyk Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
biznes, finanse
Onepress
2011-01-01
2011-01-01
marketing grywalizacja biznes

Nieco płytka, ale może to przez te 10 lat, które minęły od jej wydania.

Nieco płytka, ale może to przez te 10 lat, które minęły od jej wydania.

Gdyby nie umiejętności Pana Pawła w opowiadaniu historii książkę można by skrócić co najmniej o połowę. Bardzo oczywiste rzeczy ubrane w fajne słowa i napisane w sposób interesujący. Szkoda, że nie udało się połączyć tych dwóch kwestii. Dodatkowo lekturę już trochę pokonuje czas, nieustanny rozwój marketingu, mediów społecznościowych powoduje, że duża część podanych przykładów się zdezaktualizowała (oczywiście kontekst jak najbardziej odpowiedni i nawiasem mówiąc dziękuję za przypomnienie o tworze jakim była naszaklasa.pl). Przeczytać dla "samej fabuły" można, natomiast jeżeli chodzi o wyciągnięcie konkretnych wniosków oraz zagadnień związanych z "mindf*ck", "eureka", "wtf" to nie ma na co liczyć.

Polecam audiobook zamiast książki. Autor świetnie opowiada i wspaniale się słucha. Przeplata opowieści wstawkami z badań oraz podaje przykłady. Książka wprowadza w świat grywalizacji oraz zachęca do pogłębiania tematu.

Jest to moja pierwsza pozycja w tym temacie. Pozwoliła mi uporządkować wiedzę, którą podświadomie wykorzystuję w praktyce. Zawiera się tu kilka bardzo wartościowych przykładów jak chociażby priorytetyzacja maili czy projekt DARPA. Znajdzie się też kawałek na opisanie mechanizmów gry możliwych do zastosowania w świecie cyfrowym. Jedyne czego mi brakowało to bardziej poszerzonej analizy tych mechanizmów, ale z drugiej strony nie to bydło chyba do końca celem tej książki.

Na półkach: , , , , , ,

Must have dla tych, którzy są zainteresowani elementami tworzenia społeczności wokół strony www czy fanpage'a.

Na półkach: , , , ,

Bardzo ciekawe ujęcie problemu motywowania ludzi, a także rozwijania ich kompetencji poprzez osnuwanie stawianych im zadań w różnego rodzaju "grach". Wszyscy zawsze lubią "zdobywać punkty"...

Przeczytałam zaraz po "Zakamarkach marki" , która mnie nie pociągnęła. Ale ta pozycja już tak, mimo że napisana tak samo jak poprzednia - kilka lat temu. I w skrócie powiem tak, że uświadomiła mi, że cały świat oparty jest na grze. Polecam więc!

Kolejna pozycja od Pawła Tkaczyka. Sięgnąłem po „Grywalizację” zaraz po „Zakamarkach marki”. Fakt, pozycja nie należy do najświeższych, bo upłynęło od jej wydani już ponad 8 lat. Niemniej zawarte treści nie tracą na wartości, bo wskazany trend jest nadal aktualny, a sam temat grywalizacji ma się dobrze. Znajdziemy w książce sporo ciekawych przykładów skutecznego zastosowania zasad rządzących nie tylko w grach komputerowych, odniesień do szkolnictwa – mimo ze druk realizowany był w 2012 roku to mam wrażenie, że w tym temacie nic przełomowego się nie zadziało. Podobał mi się przykład z zestawianiem wyników spalania paliwa auta znajomego na tej samej trasie. Sam chętnie wziąłbym w takim challange’u udział.
Daje 7 gwiazdek i trochę żałuję, że nie sięgnąłem po pozycje wcześniej :) Zgadzam się też z przedmówcą, że po tę pozycję powinni sięgnąć wszyscy nauczyciele.

Super pozycja

Super pozycja

Nie jestem zapalonym graczem, ale książka mnie bardzo zainteresowała i wiele wyjaśniła. Szczególnie podobało mi się jak techniki tworzenia i uatrakcyjniania gier, mają odzwierciedlenie w psychologii, socjologii i ludzkiej motywacji.

Dodaj cytat z książki Grywalizacja. Jak zastosować mechanizmy gier w działaniach marketingowych