Łzy Racheli

978-83-7557-085-4
Agnieszka Rasztawicka-Szponar
strzelanina USA szkoła wiara Rachel Scott pamiętniki

więcej Więcej

Właściwie nie wiem co napisać. Podeszłam sceptycznie do lektury, która ostatecznym rozrachunku zaskoczyła mnie pozytywnie. Chociaż nie wiem czy w tym przypadku słowo ,,pozytywnie" jest dobrym określeniem.

W książce są zawarte wspomnieniami, refleksje rodziców, który stracili córkę w jednej z najbardziej masakrycznych strzelalin w USA. Rachel Scott w chwili śmierci miała...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Piękna i bardzo wzruszająca książka :) wiara odgrywa w niej kluczową rolę. Polecam :)

Zarówno książka jak i film super

Na półkach: , , , , ,

Bardzo lubię książki z tematyką strzelanin, bo temat ten bardzo mnie interesuje. Właśnie dlatego sięgnęłam po tę pozycję.

Z jednej strony się rozczarowałam, bo oczekiwałam trochę więcej wydarzeń z samej strzelaniny, ale z drugiej strony nie mogę powiedzieć, że pozycja ta mnie rozczarowała.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że pojawia się tutaj mnóstwo wątków religijnych....

Warto znać tę historię, potwornej strzelaniny w liceum w Columbine. Poza tym, jak dla mnie, ciekawe studium typowej amerykańskiej rodziny.

Książka napisana przez rodziców Rachel - Beth Nimmo i Darrella Scotta. Rachel zginęła w masakrze w amerykańskiej szkole razem z nauczycielem i jedenastoma innymi uczniami. Strzelanina spowodowana przez dwóch nastoletnich uczniów tej szkoły miała podłoże rasowe i religijne.
Rozumiem tragedię rodziców i współczuję, ale nie widzę sensu pisania takich książek.
Zbyt amerykańska...

Każdy człowiek zasługuje na pamięć. A człowiek, który innych może czegoś nauczyć tym bardziej. Moim zdaniem rodzice stworzyli Racheli najlepszy z możliwych pomników. Książka potrafiła wycisnąć łzy, uśmiech, czy szczerą tęsknotę za nieznajomą osobą. Wprawdzie co do technicznego aspektu książki można się przyczepić, ale pamiętajmy, że w dużej mierze wpływ na kształt tego...

9/52/2017

ksiązka jest bardzo poruszająca. jej kontakt z bogiem jest bardzo silny bardzi to czuć w tej książce. ogólnie straszna tragedia i naprawdę wspóluczuje tym co w niej brali udział i ich bliskim. uwazam iz jest to bardzo niesprawiedliwe ze rodzice musza pochowac swoje dzieci ale niestety tak sie czasem zdarza , jest to przykre.

Dobra. Mówi o Bogu i o szczególnej więzi łączącej Rachel z Bogiem. Jednakże trochę się zawiodłam. Spodziewałam się czegoś lepszego.

Książka opowiada o dziewczynie zamordowanej w jednej Z amerykańskich szkół przez swojego rówieśnika. Bez wątpienia była to tragedia. Również dla jej rodziny. Książka jest jednak tak okropnie pompatyczna. Zamerykanizowana do szpiku. Z młodej dzieczyny zrobiono bohaterkę narodową i męczennicę. Z całym szacunkiem ale ktoś ją zamordował! Nie oddała życia głodując w imię...

• Chrześcijańskie
  • Literatura faktu