Kup teraz - 6 ofert w cenie od 22.91 zł do 34.97 zł

Adanna. Historia, która zmieniła świat

Tom Davis Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła Seria: Złota Edycja literatura piękna
Scared. A novel on the edge of the world
literatura piękna
Agnieszka Rasztawicka-Szponar
Złota Edycja
Afryka Tom Davis Adanna Scared Sudan

Chyba nie mam szczęścia ostatnio do wybieranych książek. Ta opowieść, zawierająca odrobiną prawdy, wstrząsnęła mną, chociaż historii takich znamy już mnóstwo, niemniej za każdym razem jest to poruszające doznanie, wzbudzające masę różnych uczuć. Tylko dlatego nie przestałam jej czytać bo styl, jakim autor się posłużył, jest straszny. Mała dziewczynka ze wsi zabitej dechami...

I co ja mogę napisać o tej książce?
Prawdą będzie, gdy napiszę, że mnie zawiodła ale i prawdą będzie, gdy napiszę, że mną wstrząsnęła.
To ważna historia, która zasługiwała na lepsze opowiedzenie.
Nie wiem, czy to Tom Davis jest tak złym pisarzem, czy Agnieszka Rasztawicka-Szponar jest tak fatalną tłumaczką?! Na 100% tłumaczenie sięgnęło dna! To prawie profanacja literatury....

Jaka straszna szkoda, że autor nie napisał kolejnej, czwartej książki z zakresu literaty faktu, ale napisał "Adannę", jako swoją pierwszą powieść - historię fikcyjną, luźno opartą na faktach. Te ziarna prawdy, które znajdujemy w książce są poruszające, przerażające i jak z innego świata. One wpychają w fotel i nie pozwalają się oderwać. Gdyby autor zamiast fikcyjnej...

SMUTNA,WZRUSZAJĄCA i WSTRZĄSAJĄCA historia 12-letniej dziewczynki Adanny z małej afrykańskiej wioski,w której panuje głód,ubóstwo i HIV.
Historia opowiedziana z perspektywy tejże dziewczynki oraz słynnego fotografa,który próbuje na swój sposób pomóc rodzinie dziewczynki.
Historia,która porusza do głębi i zostaje w pamięci.
Historia,która zmieniła świat trójce dzieci.

Historia zmuszająca do refleksji. Idealna na czas przedświątecznego zakupoholizmu i świątecznego obżarstwa. Pozwala doceniać to co posiadamy i to gdzie żyjemy.

Ta książka przekonała mnie do literatury opowiadającej o prawdziwym życiu i problemach.
Jedna z książek, nad którą uroniłam łzę. Polecam.

Książka rewelacyjna. Dawno nie czytałam tak poruszającej historii, co prawda w większości jest to fikcja, ale autor w swoim wywiadzie opowiada że taka historia mogła się zdarzyć naprawdę. Sama Adanna porusza do głębi, jeżeli chcecie odpocząć polecam. Jeżeli chcecie się wzruszyć przeczytajcie jak najszybciej.

Rewelacyjna książka i daje powody do zatrzymania się i przemyślenia pewnych kwestii...
Krótko mówiąc, czytając tą książkę nie jedną łzę uronisz, nie niejedną chwilę w napięciu przeżyjesz.

Na półkach: , , , ,

Poruszająca, emocjonalna i wzruszająca opowieść o dzielnej i niezwykłej 12-letniej Sudance.

Bieda i głód "dotykająca" Afrykę jest wstrząsająca, owa książka jeszcze bardziej mi to uzmysłowiła.

Mimo smutnej i bardzo przygnębiającej treści, lektura przynosi pewną nadzieję i dyskretny optymizm.

Powieść, która "(…)kieruje uwagę czytelnika na prawdziwy sens życia i mówi nam, gdzie powinniśmy złożyć swoją nadzieję bez względu na to, w jakim kraju przyszło nam żyć". Te słowa samego autora doskonale obrazują sens książki.
Adanna to afrykańska dziewczynka, której dzieciństwo przedwcześnie się skończyło. Mimo tragicznej sytuacji potrafi pomagać innym, nie dbać o swoje...

• Chcę w prezencie
  • 2013