Zemsta

Aleksander Fredro utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia) 205 str.
Koliber
Książka i Wiedza
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
romantyzm komedia teatr kłótnia spór kobieta

Koliber
Książka i Wiedza
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
romantyzm komedia teatr kłótnia spór kobieta

Porównaj ceny i

Ileż to już lat? Niemal dwadzieścia, a wspomnienia wciąż zywe ;)
Jedna z najprzyjemniejszych lektur szkolnych z "dramatycznej półki". Wyraziste postaci, mnóstwo gagów i archaizmów, które osobiście uwielbiam.
Wcielanie się w rolę tępej acz sprytnej Podstoliny było jednym z najbardziej interesujących epizodów w moim szkolnym życiu, i właśnie dlatego, z powodów czysto...

Jako lektura w siódmej klasie - nie przebrnęłam. Nie odpowiada mi forma dramatu.
Jako audiobook, będąc nieco starszą osobą - dobra książka.
Były momenty, nie jeden, nie dwa, kiedy się zaśmiałam. No i całym sercem mój ulubiony bohater to Papkin .
Żeby się nie męczyć w papierze, polecam przesłuchać audiobook.

Nawet okej historia o Rejencie i Cześniku i o ich niezgodzie między nimi i o miłości łączącej klare i Wacława

(...) "jeśli nie chcesz mojej zguby - krokodyla daj mi luby !!! " (...) 😉😉

To było lepsze niż brazylijska telenowela. Każdy z każdym, za plecami wszystkich innych. Wciągnęłam się bardzo i czytałam z wypiekami na twarzy. Zdecydowanie lektury nie powinny być pod przymusem czytane w szkole, te książki wiele zyskują jak człowiek sięga po nie sam, i z własnej nieprzymuszonej woli czyta jedną linijkę pięć razy, żeby zrozumieć o co chodzi.
Aczkolwiek...

Strasznie pogmatwane i nie mogłam się połapać w niektórych wydarzeniach. Czytałam jako lekturę w szkole, ale osobiście nigdy bym po nią sama nie siągnęła. Książka jest pisana w formie scenariusza oraz występuje w niej wiele archaizmów, co utrudnia odbiór.

Fajna

Da się znieść...

Po tej książce mam ogromny niedosyt Papkina. Jestem bardzo ciekawa jego przeszłych jak i przyszłych losów. Poczytałabymm sobie chyba jakieś FF z Zemsty, jest to bowiem zacny materiał na dopisanie fajnych historii :P

Mnie tam się podobało... mocium panie

10 181
    1 434