Słownik wiedzy o filmie

Okładka książki Słownik wiedzy o filmie
Olga KatafiaszJoanna Wojnicka Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN film, kino, telewizja
film, kino, telewizja
Wydawnictwo Naukowe PWN
2006-01-01
2006-01-01
978-83-7446-671-4
historia kina film filmoznawstwo

Okładka książki Notatki o skubaniu roli Krzysztof Globisz, Olga Katafiasz
Ocena 6,3
Notatki o skub... Krzysztof Globisz, ...

więcej Więcej

niektóre zagadnienia wyjaśnione niezbyt jasno, może służyć jako wielki zbiór klasyków do obejrzenia, + świetne zdjęcia

Historia kina w pigułce. Była to jedna z pierwszych przeczytanych przeze mnie książek o tematyce filmowej. Dobrze trafiłam, bo jest napisana naprawdę przystępnym językiem. Po kolei opisane są nurty w kinie, np. ekspresjonizm niemiecki czy neorealizm włoski wraz z ilustracjami i przykładami filmowej, a co najważniejsze charakterystyką prądu. Druga część książki zawiera opisy...

Być może nazwa słownik jest nieco myląca, bo haseł encyklopedyczno-słownikowych jest tu niewiele. Za to dużo można dowiedzieć się o samym kinie (o jego historii, o gatunkach, o twórcach) i dzięki temu uważam, że jest to naprawdę dobra i świetnie zredagowana książka o filmie. Być może nawet najlepsza - a napisana tak przystępnie. Warto ją mieć pod ręką.

Jak ktoś szuka encyklopedii o historii filmu to to jest dobre, ale na słownik raczej nie wygląda.

• Film
  • Kino
  • Chcę w prezencie
  • 2. Posiadam - książka
  • Kat.: Film, kino, teatr

Dodaj cytat z książki Słownik wiedzy o filmie