Klatka pełna aniołów

Andrzej Zimniak Wydawnictwo: Prószyński i S-ka fantastyka, fantasy, science fiction
83-7180-449-0
Prószyński i S-ka
fantasy fantastyka
fantastyka, fantasy, science fiction
83-7180-449-0
fantasy fantastyka

Kompletnie nie moja bajka, historia jakiegoś gościa twardziela i brutalnego "anioła" opowiedziana wulgarnym językiem. Nawet imię bohatera nie zapadło mi w pamięć. Historia dziwna, banalna, mi wpadło jednym uchem i wypadło drugim i nie ostanie w pamięci.

Specyficzny język Enkela jeszcze mogłabym przełknąć, ale natręty szowinizm już nie.

Mało wyszukane ale chyba o to chodziło. Proste, z humorem, szowinistyczne - tak jak lubię. Oczywiście napisane profesjonalnie co należy też docenić. Warsztat ok, jak wspomniałem zabawne i lekkie, czego chcieć więcej. Daje sporo odprężenia i poszerza paszczę.
Polecam.

Szału to nie było

Niektóre z opowiadań czytałem już wcześniej, "Klatka..." jest wręcz opowiadaniem obowiązkowym dla miłośników polskiej fantastyki, ale teraz po raz pierwszy przeczytałem je w całości. Różny jest ich poziom, ale jak dla mnie waha się od wybitnych do dobrych :-) Lata 90-te, kiedy powstawały opowiadania to nowa fala w rodzimej fantastyce, zachwyt nad wolnością i jej...

Pierwsza książka z półki fantastyki za którą się zabrałem. Czyta się lekko, a historia jest dobrze skonstruowana. Zdecydowanie polecam każdemu miłośnikowi fantastyki. Super książka.

Gdzie by tu zacząć? Książka trafiła w me ręce w pakiecie z BookRage i jedyne co o niej wiedziałam, to że będzie s-f, bo takie było tematyczny hasło całej paczki. Nazwisko autora powinno mi chyba mówić więcej, ale niestety tylko mam niejasne wrażenie, że gdzieś je kiedyś widziałam. Niestety nie mam pamięci do nazwisk w każdym możliwym kontekście od autorów przez naukowców po...

Książka pisana w latach 90. ma w sobie urok tamtego okresu, a swoboda, z jaką Zimniak prezentuje nam swojego bohatera w kolejnych opowiadaniach zasługuje na uwagę. Jezykowo otrafi autor zaskoczyć, zdziwić i zniesmaczyć, ale biorąc pod uwagę, że narratorem jest zawsze Enkel, to nawet to można mu wybaczyć - w końcu ten typ sowizdrzała tak ma. Ale fabularnie nie jest to nic...

Wow... Niepowtarzalny pomysł. W pierwszej chwili trudno się połapać - tak oryginalny, ale później frajda aż do końca, a koniec niestety szybki, bo historie krótkie. Must have.

• 2014
  • E-book
  • Fantastyka
  • Science Fiction
  • E-booki
  • Audiobooki

Dodaj cytat z książki Klatka pełna aniołów