Lunatyk

Okładka książki Lunatyk Robert Muchamore
Okładka książki Lunatyk
Robert Muchamore Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: CHERUB (tom 9) kryminał, sensacja, thriller
CHERUB (tom 9)
The Sleepwalker
Egmont Polska
2010-02-24
2010-02-24
Bartłomiej Ulatowski
Robert Muchamore Cherub thriller literatura szpiegowska sensacja kryminał literatura dziecięca i młodzieżowa

bardzo dobra ksiązka z ciekawym zakończeniem polecam wszystkim

bardzo dobra ksiązka z ciekawym zakończeniem polecam wszystkim

Kurczę! Pozycja dobra, ale mam wrażenie, że jakoś odstaje od reszty. Historia ciekawa, chociaż czegoś brakuje, zwrot akcji fajny, Laura jak zwykle wymiata... No i podoba mi się więcej szczegółów na temat życia w CHERUBIE! Mimo to polecam zdecydowanie i już nie mogę się doczekać czytania dwóch kolejnych części, które przynajmniej do tej pory były moimi ulubionymi.

PS No i wydaje mi się, że parę lat temu jakoś łatwiej mi się czytało, jak wszyscy zdradzają wszystkich i nie widzą w tym nic złego. Odrobinę źle się to zestarzało. Ale koniec końców tutaj wielki plus dla, o dziwo, Jamesa! :)

PS No i...

Drugi ulubieniec, tuż po "Wpadce". Szkoda mi tylko trochę Fahima, który poprzez problem z lunatykowaniem nie może zostać przyjęty do Cheruba. Jednak postać Maca w tym tomie - bardzo fajna, bo można z lekko innej strony poznać byłego prezesa.
Kolejnym plusem były pokazane praktyki Jamesa i Kerry, gdzie ze zwykłych praktyk James trafił na komisariat

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

9 tom popularnej serii Cherub opowiadającej o perypetiach rodzeństwa Adamsów i ich kolegów z supertajnej komórki wywiadowczej. Tajemnicza eksplozja strąca do oceanu samolot pasażerski. Eksperci nie potrafią ustalić, czy katastrofa była dziełem przypadku, czy zamachu. Jedynym punktem zaczepienia, dającym nadzieję na pchniecie śledztwa naprzód, jest enigmatyczny donos od niezrównoważonego chłopca. Trzynastoletnia agentka Laura Adams ma zaledwie kilka tygodni na zdobycie informacji potrzebnych do rozwikłania zagadki. Niestety jej partnerem zostaje młodszy brat najlepszej przyjaciółki, pyskaty rozrabiaka, którego Laura serdecznie nie znosi.

Kolejne przygody agentów CHERUBA były okej, ale nie rewelacyjna.
Tutaj pierwsze skrzypce gra siostra Jamesa - Laura oraz brat Bethany - Jake, za którym nie przepadam . Sposób działania na misji jest całkiem inny niż normalnie. Poznajemy nowe techniki działania organizacji.
James ma okazję wziąć udział w praktykach i jak zwykle przeżyć małą przygodę.
Ostatnia strona poruszyła mną, ale o co chodzi musicie przeczytać sami.

Kolejne przygody agentów CHERUBA były okej, ale nie rewelacyjna.
James ma okazję wziąć udział w praktykach i jak zwykle przeżyć małą przygodę.
Ostatnia strona...

Świetna tak jak poprzednie. Oczywiście każda część jest mniej lub bardziej wciągająca a w tej nie brakuje emocji. Psychopatyczny ojciec, którego sama miałam ochotę stłuc na kwaśne jabłko i kilka innych ciekawych wątków np. praktyki Jamesa i Kery, no i dowiecie się czy do kampusu trafi ktoś nowy i co wspólnego będzie miał z tym były prezes cheruba. Na końcu łezka zakręciła mi się woku jak sięgniecie po książkę będziecie wiedzieć dlaczego. Warto!!!

Jedna z najlepszych serii dla nastolatków jaką zdarzyło mi się przeczytać^^
Tom, który najmniej mi się podobał, ale uważam, że warto przeczytać.

Jedna z najlepszych serii dla nastolatków jaką zdarzyło mi się przeczytać^^
Tom, który najmniej mi się podobał, ale uważam, że warto przeczytać.

Książka bardzo spontaniczna oraz pełna akcji. Jedyne co mnie zasmuciło, to fakt że Laura wybrała się na tą misję, a nie James. Ale mówi się trudno.

Niestety nie jest to najlepsza książka z tej serii. Jestem zwolenniczką Jamesa i niestety z połowa książki jest o innej osobie. Jednak i tak warta przeczytania.

Nie tylko członkowie organizacji CHERUB rosną ale rosną też czytelnicy i tego faktu świadom jest autor bo już początek książki skręca emocje na maksa. Opis katastrofy a także późniejsze nawiązania robią straszne wrażenie ale taki właśnie jest świat.

James i paczka mają ciężkie zadanie.

James i paczka mają ciężkie zadanie.

• Młodzieżowe
  • CHERUB