Christopher McDougall Wydawnictwo: Galaktyka sport
Born To Run. a Hidden Tribe, Superathletes and The Greatest Race The World Has Never Seen.
Jacek Żuławnik
Galaktyka
sport bieganie Indianie Tarahumara Meksyk barefoot running
sport
Jacek Żuławnik
sport bieganie Indianie Tarahumara Meksyk barefoot running
Inne

Dobra książka dla każdego biegacza.

Ciekawa koncepcja odnośnie rozwoju gatunku ludzkiego, do tego bardzo dobrze się czyta.

Polecam, może nie biegać ultramaratony ale według mnie warto zaznajomić swoje ciało z bieganiem częściej niż do autobusu.

Świetna książka, którą czyta się bardzo dobrze, bez przynudzania. Sport, historia, dietetyka i wiele innych ciekawych tematów jest poruszonych w tej książce. Po przeczytaniu od razu się chce zacząć biegać.

Reportaż doskonały. Nie przebiegne nawet 100 metrów a Nie umiałam w nocy odłożyć książki która mówi o bieganiu na sto km🙂 jest w tej książce i radość i pasją i zagadka naukowa. Świetnie się czyta i geba sie śmieje przy😉

Świetna. Bieganie dobre na wszystko.

Świetna książka - i to nie tylko dla biegaczy...

Dla mnie świetna. Polecam każdemu kto lubi biegać lub ma wątpliwości czy zacząć ps miałem kupić nowe buty do biegania bo uznałem że amortyzacja już nie ta sama co była ale jednak zrobię w nich znacznie więcej kilometrów :D pozdrawiam

Pozwoliła mi wrócić do biegania, pozycja obowiązkowa dla każdego biegacza!

Treść książki jest bardzo ciekawa, zwłaszcza dla osób które aktywnie biegają. Można w niej znaleźć bardzo ciekawe informacje o fizjologi biegania, o bieganiu boso. Jednakowoż styl tej książki jest w niektórych miejscach po prostu koszmarny, tak że ciężko przez nią przebrnąć.

Christopher McDougall zajął się tematyką biegania od początków ewolucji człowieka.
Tak myślałam, że ludzie biegali już przede mną :) Do tego pewnie szybciej, dalej i częściej, zwłaszcza w czasach bezpośredniej komunikacji, kiedy nie byli demotywowani przez szybszy od nich internet. Mimo kilku oczywistych faktów książka może pełnić istotną rolę, skłaniać do zastanowienia...

Dyskusje

• Bieganie
  • Sport
  • Chcę w prezencie
  • 2014
  • 2013
więcej mniej

Christopher McDougall Urodzeni biegacze. Tajemnicze plemię Tarahumara, bieganie naturalne i wyścig, jakiego świat nie widział. Zobacz więcej