Okładka książki Urodzeni biegacze. Tajemnicze plemię Tarahumara, bieganie naturalne i wyścig, jakiego świat nie widział.
Christopher McDougall Wydawnictwo: Galaktyka sport
sport
Born To Run. a Hidden Tribe, Superathletes and The Greatest Race The World Has Never Seen.
Galaktyka
2010-06-01
2010-06-01
Jacek Żuławnik
sport bieganie Indianie Tarahumara Meksyk barefoot running
Inne

Aż poszedłem pobiegać. Bardzo inspirujaca ksiazka przy czy również ciekawa.
Wiem już dlaczego miesiąc po kupieniu drogich butów musiałem przestać biegac na kilka miesięcy.

Aż poszedłem pobiegać. Bardzo inspirujaca ksiazka przy czy również ciekawa.

To światowy bestseller, książka już w zasadzie kultowa i znana chyba każdemu biegającemu amatorowi. 10/10 i wszystko w tym temacie. Rozpala wyobraźnię, zaprasza do pokonywania własnych ograniczeń i niezwykle motywuje do wycieczek biegowych w terenie. Autor trafił sam raz z tematem biegów ultra w chili, gdy zaczynały się stawać "popularne", ale też podszedł do tematu z niezwykłym wyczuciem, zaangażowaniem, pasją. Na tej książce powinno być nadrukowane ostrzeżenie: Bieganie uzależnia, a po tej lekturze staje się nałogiem!

Książka ciekawa, lecz niestety dla mnie, z punktu widzenia osoby dopiero ,,raczkującej'' w temacie biegania - dopiero kawałek za połową. Przez pierwsze około 170 stron książki po prostu musiałem przebrnąć, ale czułem że będzie warto. Nie zawiodłem się. Niemniej jednak nie wiem, czy biorąc pod uwagę to co wyniosłem z tej lektury, nic nie straciłbym zaczynając właśnie od około strony 170.
Z pewnością do polecenia dla biegaczy i osób chcących biegać. Nie-biegający również poznają ciekawą perspektywę tej aktywności.
Osobiście zainteresowały mnie teorie zawarte w książce, ale bardzo brakowało mi źródeł do badań naukowych. Być może spodziewałem się po prostu nie powieści, a czegoś bardziej naukowego.
Podsumowując jednak całokształt - ocena zdecydowanie na plus, warto przeczytać.

Nic tylko rzucić wszystko i wyjechać biegać....
opowieść o nadludziach

Nic tylko rzucić wszystko i wyjechać biegać....
opowieść o nadludziach

Jak dla mnie książka stanowiła dobrą motywację do tego, żeby zacząć biegać - i chyba tę rolę spełnia najlepiej. Opisy biegów, krajobrazów i przygód bohaterów książki przedstawione bardzo zgrabnie i przystępnie. Książkę przyswoiłem w formie audiobook'a, którego przesłuchałem w całości w trakcie treningów. Dla tych, którym podobali się Urodzeni Biegacze polecam również książkę Scotta Jurka - Jedz i biegaj.

Opisy biegów - wspaniałe. Podane w formie powieści rzeczywiste wydarzenia, miejsca i postaci. Super!

Bardzo przyjemna historia o bieganiu na długie dystanse. Zdecydowanie warto sięgnąć po tę pozycję, autor poza opisywaniem ultramaratonów umieszcza wskazówki dla biegaczy (dotyczące np. diety, obuwia do biegania), a także ukazuje zaplecze przygotowań do biegów. Czytało się niczym dobrą książkę przygodową. Bardzo plastyczny język.

dla ultrasów - idealny początek

dla ultrasów - idealny początek

Kolejna, po "O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?", książka o tej tematyce, do której podszedłem bez entuzjazmu. Jak się okazało zupełnie błędnie. Po raz kolejny zostałem miło zaskoczony, nie dość, że treścią, ciekawymi teoriami i poradami, ale również lekkim piórem, a nawet humorem. Zdecydowanie polecam, szczególnie biegaczom i ogólnie sportowcom.

Świetna książka dla biegaczy. Trudno się od niej oderwać, zawiera dużo wskazówek dotyczących biegania oraz ciekawe teorie. Zachęcająco wprowadza czytelnika w bieganie naturalne.

Christopher McDougall Urodzeni biegacze. Tajemnicze plemię Tarahumara, bieganie naturalne i wyścig, jakiego świat nie widział. Zobacz więcej