Wichura i trzciny

Irena Krzywicka Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie Seria: Biblioteka Młodych literatura dziecięca
Wydawnictwo Poznańskie
powieść dla młodzieży powieść autobiograficzna
literatura dziecięca
Biblioteka Młodych
powieść dla młodzieży powieść autobiograficzna

Miłe zaskoczenie.
Zbierałem się do przeczytania kilka tygodni.
Zacząłem z wielką ciekawością . Uwaga początkowa była skoncentrowana.
W pierwszych zdaniach oceniłem z zaciekawieniem treść. Coś w rodzaju pamiętnika.
Bardzo przejmująca opowieść o przyjaźni chłopców ze szkoły i trudzie życia rodziny Polańskich.
Tym bardziej ważna jest egzystencja i przyjaźń w chorobie.
Można...

Wyszperałam tą pozycję w bibliotece i to jest lektura obowiązkowa dla każdego przeciwnika szczepień ze szczególnym zwróceniem uwagi na daty.

Zupełnie zapomniałem już o tej książce. Czytałem ją podczas studiów, z 9 lat temu. Piękna i wzruszająca opowieść, gdzie pokazana jest walka matki z chorobą syna. Ale nie tylko...ohhhh, nie chcę spoilerować. Polecam każdemu, kto chce poczytać o pięknej historii o chorobie, przemianie wewnętrznej, miłości i przyjaźni.

Dowiedziałem się, że kiedyś...ze 20-30 lat temu, chyba?...

Sposób podjęcia tematu zasługuje na chociaż małą pochwałę. Wbrew obrazowi, który wyłania się z hurraoptymistycznych recenzji, jest on mało ckliwy. Dostajemy wprawdzie sporo elementów rodem z taniej historyjki spod szyldu "okruchy życia" - gotową na poświęcenie za wszelką cenę matkę, pomocnego przyjaciela, upartego lekarza, miłą dziewczynę z sąsiedztwa - ale brak w tym...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fantastyczna, autobiograficzna książka o sile matczynej miłości i harcie ducha matki i syna.
O dalszych losach głównego bohatera można przeczytać w książce dorosłego już syna Andrzeja Krzywickiego Diabelski młyn - wydarzenia widziane już z jego perspektywy. Autor zmarł w tym roku, niestety.

uwielbiam tę książkę ..opisane są tu zmagania młodego chłopaka i jego matki a także przyjaciół z ciężką choroba jaka go dotknęła... ale jak to zwykle bywa...jest jak zawsze miejsce na przyjaźń a także na pierwsza miłość.... polecam))

Dyskusje

• Biblioteka młodych
  • Czytane więcej niż jeden raz.
  • Auto- i biografie
  • Dzieciństwo