Ponte Vecchio. Stary Most

literatura piękna
978-83-8833-057-5
Włochy Toskania Florencja

Na półkach: , , , ,

Jestem pełna obaw i nie wiem, czy moja interpretacja książki jest właściwa, czy dobrze odczytałam złożoność powieści? Pierwsze co nasunęło mi się, podczas czytania lektury to nieodparte wrażenie, że opisywana historia wydarzyła się naprawdę. Jakby przy pomocy literatury, autorka pisząca pod pseudonimem, chciała się z czymś rozprawić, co nie dawało jej spokoju, jakby przez ...

Książkę połknęłam w 3 dni... bardziej z ciekawości niż z powodu płynnej narracji. Książka nie bajeczna, życiowa. Pokazująca, że nie do końca kierujemy własnym życiem, że wpływa na nie wiele czynników. Autorka świetnie obrazuje sytuacje w Polsce podczas PRL-u, osoba nie żyjąca w tam tych czasach może uzmysłowić sobie wiele rzeczy. Mimo to spodziewałam się większych fajerwerek.

Miłość piękna, silna, zaskakująca, magiczna, a może nie do końca odwzajemniona?... autorka zostawia to ocenie czytelników. Losy bohaterki wplecione w ówczesne trudne czasy PRL-u i świata poza Polską, który to świat nie dla wszystkich Polaków był osiągalny, a dla świata poza Polską niezrozumiały ... dzięki temu miłość dwojga ludzi z różnych światów staje się niebanalna.

• Italia
  • Włoskie klimaty