Rowerem do Indii

Libra
turystyka rowerowa pamiętnik obyczaje azja iran pakistan indie nepal
biografia, autobiografia, pamiętnik
turystyka rowerowa pamiętnik obyczaje azja iran pakistan indie nepal

Lekka i szybka do czytania. Dużo zdjęć rewanżuje niedosyt informacji o przemierzanych obszarach. Autor za dużo rozczula się o swoim rowerze. Po usunięciu zdjęć i teksów o problemach z rowerem z 300-stu stronicowej książki wyszłaby książeczka o 100 stronach.

“Rowerem do Indii” to relacja z podróży rowerem przez Ukrainę, Turcję, Iran, Pakistan, Nepal i Indie. Autorem tego dziennika jest Adam Chałupski, młody chłopak, architekt z Rzeszowa.
To, co mnie osobiście zachwyca w tej książce to duża odwaga, liczne i szczegółowe opisy miejsc, budynków i kultur oraz zdjęcia. To chyba pierwsza książka podróżnicza, która zaspokoiła mój...

Jedna z pierwszych przeczytanych przeze mnie książek podróżniczych. Może jest lepsza niż Wojciechowska, ale nie wybitna. Dobra książka, którą czyta szybko.

Na półkach: , , , , ,

Przykład książki, która rozbudza marzenia. Lekko napisany dziennik - na łopatki nie powala. Jednak w końcu znalazłam książkę (podróżniczą), w której nie czuję niedosytu w kwestii zdjęć. Jest ich mnóstwo, ale ich u mnie nigdy za dużo. Podejście autora do tej przygody wychodzi w tekście. Autor opisuje tylko to, co przeżywa, nie przeciwstawia tego zdobytej przed wyjazdem...

Książkę czytałam na urlopie i pamiętam, że dzięki ciekawym opisom bardzo wczułam się w klimat opisywanych miejsc. Do tego stopnia, że w dniu, kiedy skończyłam ją czytać, wybrałam się do knajpki z indyjskim jedzeniem, żeby poczuć Indie jeszcze mocniej :)

Dla wielbicieli Azji, Orientu, Bliskiego Wschodu ale także kulturoznawstwa i turystyki:) Książka ciekawie i z pasją napisana.

Ksiazka opisuje fascynujaca podroz. Adam opisuje przygody bez nadecia i nadmiernego rozdmuchiwania wydarzen, czasem jakby wrecz mimochodem. Ksiazke polecam, aczkolwiek nie byla to lektura ktora mnie calkowicie wciagnela. Zbyt wiele dla mnie, jako osoby nie podrozujacej rowerem, opisow drog i warunkow pogodowych (wialo/nie wialo, z gorki/pod gorke itp) oraz opisow lokalnej...

• Indie
  • Literatura podróżnicza