Rowerem do Afganistanu

Afganistan Pakistan Uzbekistan Kazachstan Kirgistan Tadżykistan
literatura podróżnicza
978-83-89183-89-7
Afganistan Pakistan Uzbekistan Kazachstan Kirgistan Tadżykistan

Podróże kształcą, podróż do krajów co nikt nawet nie myśli i jeszcze rowerem.
Trzeba mieć dużo odwagi, przygoda życia. Jechać na dziko rowerem, samemu określać miejsca zwiedzania, wytyczać trasy. Uzbekistan najbardziej mi się spodobał opis, zdjęcia.

Wybrałem tę książkę kierując się reportażem z Kazachstanu i Kirgistanu, jednak najmilej odebrałem część podróży przez Uzbekistan i to jest teraz jeden z celów moich podróży ;)

Całkiem niezła literatura podróżnicza. Książkę Adama Chałupskiego czyta się szybko, gładko i z zainteresowaniem. Nie jest to niestety relacja spisana z taką swadą i pisarskim talentem jak, przykładowo, książki Wojciecha Cejrowskiego. Styl autora określiłbym bardziej jako rzemieślniczy aniżeli genialny, zapadający w pamięć - jak w przypadku wspomnianego przeze mnie W.C. Mimo...

Bardzo ciekawa relacja po najbardziej dzikich krajach Azji. Jedna z lepszych w ogóle relacji podróżniczych jakie czytałem. Na pierwszej i ostatniej stronie książki mamy trasę zaznaczoną na mapce, także podczas czytania łatwo śledzić co gdzie było. Dużo zdjęć, może nie w super jakości, ale dobrze oddają klimat miejsc i "niezależności" wyprawy (jeśli można tak ująć). Niestety...

• Podróżnicze
  • Literatura podróżnicza