Ślady szatana

Margit Sandemo Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 13)
fantastyka, fantasy, science fiction 240 str.
Satans fotspor

Ringier Axel Springer Polska
fantastyka, fantasy, science fiction
Ludzie Lodu Tengel zło miłość

Kup książkę

Ta część nieco odświeżyła cała sagę. Ulvhedin jest nowym czlonkiem rodziny, nieco nieokiełznanym i pierwotnym ale jednak wyjątkowym pośród wszystkich postaci. Mam nadzieję, że jego osoba da początek zupełnie nowej erze i zostanie nowym Tangelem Dobrym!

Super saga !

Kocham kocham kocham! Saga to mistrzostwo swiata! Napisanie 47 ciekawych tomow to wyczyn!!! Polecam calym sercem!

Może trochę zbyt cukierkowe zakończenie tomu, ale ciesze się że skończyło się tak a nie inaczej :) No i mamy nowego członka Ludzi Lodu tylko od kogo on pochodzi? To dopiero zagadka.

Zdałam sobie sprawę, że totalnie zapomniałam o takiej postaci jak Ulvhedin, a jest on bardzo interesującą postacią. Bohaterowie z poprzednich tomów odchodzą i starzeją się, nadchodzi czas na nowe pokolenia.

,,Ślady szatana” to kolejna część Sagi o Ludziach Lodu skupiająca się na trójce potomków Tengela Złego obdarzonych jego dziedzictwem.

Gdy Dominik i Villemo powracają spokojne życie w Danii, po Norwegii grasuje tajemnicza istota mordująca ludzi. Ludzie Lodu zyskują pewność, że Potwór jest jednym z nich, a misją do której urodzili się Dominik, Niklas i Villemo jest pokonanie...

Historia przedstawiona w tym tomie jest ciekawa, ale bardzo powierzchowna, przez co robi się naiwna. Tu potrzebne było zrobić dość dogłębne,wielopoziomowe portery psychologiczne, a na 250 stronach się nie da. Szkoda, tak to ta historia byłaby o wiele ciekawsza. I bardziej rzeczywista.

Tu powinno być 11*.

Vilemo, Dominik i Niklas z Ludzi Lodu nareszcie w pełni mogą wykorzystać swoje zdolności, muszą powstrzymać monstrum, które zabija każdego spotkanego na swojej drodze.
Czytało się dobrze, nawet z zaciekawieniem ... trochę magii, trochę horroru oraz dużo miłości i dobroci.

W tej części dowiadujemy do jakiego zadania zostali wybrani kocioocy - Villemo, Dominik i Niklas.
Przez chwilę myślałam, że to Kolgrim ożył za sprawą korzenia mandragory, ale jednak nie. "Szatan" jest jednym z Ludzi Lodu, a jeśli chcecie wiedzieć, kto powołał go do życia to zapraszam do przeczytania trzynastego tomu.

Dyskusje

4 023