Polska walcząca

1990-01-01
1985-01-01
83-211-1428-8
historia II w. św. historia Polski

Książki historyczne a zwłaszcza ze sporą dawką dumy narodowej czytam zwykle na raty. Kawałeczek po kawałeczku w międzyczasie, sprawia to że na długo książka obecna jest w moim myśleniu ale najważniejsze że zapewniam sobie regularne dawki poczucia patriotycznego które podbudowuje również moją samoocenę jako Polaka. Napisania wzniosłym językiem, oddaje hołd żołnierzom i ludności cywilnej która poniosła największą ofiarę. Jest książką przede wszystkim o poświęceniu, nie będę szerzej rozpisywał się o jej wpływów na czytelnika ponieważ jest to sprawa indywidualna niezależnie od posiadanej wiedzy historycznej. Tak czy inaczej podnosi na duchu i bez wątpienia wzrusza.

Świetnie napisana, zawierająca mnóstwo informacji o okupacji niemieckiej w Polsce (i nie tylko zresztą) w czasie II wojny światowej. Niestety mam bardzo kiepskie edytorsko pierwsze wydanie z 1985 i 1986 roku. wtedy to się ukazało w 3 tomach. Książka jest zdecydowanie za mało spopularyzowana.

Przeczytałam z zapartym tchem . Książka marzenie dla tych co chcą spojrzeć na II wojnę światową z wielu perspektyw . Dla mnie do przeczytania jeszcze nie raz. Poza tym książka dla patriotów . Po przeczytaniu można być dumnym z tego , że jest się Polakiem.

Ciągle do niej wracam. Niewyczerpana skarbnica informacji o polskim podziemiu.

Ciągle do niej wracam. Niewyczerpana skarbnica informacji o polskim podziemiu.

Najlepsza książka o walce naszej armii podziemnej z okupantami podczas II wojny światowej. Mnóstwo faktów, świetna interpretacja dokumentów, masę bohaterów i różnych akcji partyzanckich

• II wojna światowa
  • Historyczne
  • 1.7.II Wojna Światowa
  • XHp
  • Wojenne / Historyczne

Dodaj cytat z książki Polska walcząca