Ćmy i motyle

2008-01-01
2008-01-01

nie wiem co napisać..

nie wiem co napisać..

"Ćmy i motyle" zdobyły nagrodę w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na powieść dla młodzieży Wydawnictwa TELBIT.

Szesnastoletnia Tamara jest osobą dosyć przekorną. Lubi iść pod prąd, preferuje styl cygańsko-hippisowski i kolor wrzosowy. Mieszka we Wrocławiu z mamą, wielbicielką nowoczesnego stylu życia i właścicielką ekskluzywnego salonu kosmetycznego, oraz jej przyjacielem Igorem, pracownikiem prężnej agencji reklamowej.
Ojciec, który także przed rozwodem rzadko bywał w domu, teraz mieszka w Kanadzie i nie utrzymuje kontaktów z córką.
Te wakacje Tamara ma spędzić u nieznanej jej bliżej siostry ojca, w małym miasteczku na południu Polski. Jest pewna, że to będą najgorsze wakacje w jej życiu, bo co ciekawego może wydarzyć się w takim Wrzosowie?!
Pilnie skrywane sekrety przeszłości, zagadkowe, niezwykłe postaci, magiczne amulety i godziny odmierzane miejskim zegarem słonecznym sprawią jednak, że Tamara przekroczy ramy czasu i otworzy skarbiec rodzinnych tajemnic... Czy upora się z demonami przeszłości?

Książka, mimo tego, że nie mam ciekawej okładki, daje dużo do myślenia.Jest napisana prostym językiem. Plusem książki, jest też to, że akcja rozgrywa się w Polsce, co teraz w literaturze nieczęsto się zdarza.Fabuła i bohaterowie są dobrzy. Ogólnie książka jest ciekawa, ale niezabardzo przypadła mi do gustu, ponieważ jest napisana prostym językiem, który w tej książce powinien być bardziej rozbudowany.

Książka ogółem bardzo dobra. Napisana prostym językiem.
Główna bohaterka Tamara trochę mnie denerwowała. Była bardzo wpatrzona w siebie moim zdaniem.
Fabuła dobra i fajni bohaterzy.

Książka ogółem bardzo dobra. Napisana prostym językiem.
Fabuła dobra i fajni bohaterzy.

Moja UKOCHANA książka!!! POLECAM! Cudny świat akcji, bohaterowie, tajemnica i rozbrajający kot Kurumi :)

Chyba gdyby nie t, ze poleciła mi to przyjaciółka nigdy nie sięgnełabym po tę książkę. Okładka jest delikatnie mówiąc trochę nijaka, postać na niej podobnie...
Ale treść była świetna! Naprawdę wciągająca, napisana lekkim, przyjemnym językiem powieść, którą polecam każdemu!

Według mnie bardzo przyjemna, lekka książka na letni wieczór.
Czytałam ją w czasie wakacji i kojarzy mi się tylko z latem, może dlatego parę razy do niej wracałam :)
Nie jest banalna, daje odbiorcy do myślenia.
Polecam

Według mnie bardzo przyjemna, lekka książka na letni wieczór.
Nie jest banalna, daje odbiorcy do myślenia.
Polecam

Książka urzekła mnie nie tylko prostym językiem, ale też, a może przede wszystkim, niezwykłą, owianą mgłą tajemnicy i absurdu atmosferą. Polecam.

Super książka. Polecam

Super książka. Polecam

Mam żal do samej siebie, bo pomimo tego, że książka cały czas leżała w bibliotece, to jej nie pożyczyłam. Gdyby tak nie było to już dawno miałabym tę książkę na swym koncie ;) Może odstraszała mnie okładka, której, szczerze mówiąc, się dokładnie nie przyglądałam. Albo opis. Z początku myślałam, że będzie to zwykła młodzieżówka o tym, iż jest sobie dziewczyna i jedzie na wakacje, a tam spotkaje różne sympatyczne osoby i zakochuje się w jakimś chłopaku. Jednak tak nie było. Chociaż czytając pierwszy rozdział nie byłam tego taka pewna, czy ten wybór rzeczywiście był trafny. Gdzieś w połowie okazało się, że moje myśli były pesymistyczne, takie jak ja sama. Wcale nie zawiodłam się na tej książce. Mimo pierwszego rozdziału. Wszystko było ciekawe, a postacie miłe, dzięki czemu książka mnie nie odpychała. Zdecydowanym i stanowczym głosem muszę przyznać, że przez tę książkę wiem, iż wnętrze jest najważniejsze ;) Polecam!

• Młodzieżowe
  • Polska