Uczta o północy

Midnight Feast
literatura dziecięca
Anna Kleszczyńska-Boroch
anoreksja

Półka, na której umieściłam tę książkę i ocena chyba mówią o niej wszystko.

Główna bohaterka - Grace - trafia do zakonu, tam poznaje Colette, jak później się okazuje, bulimiczkę. Colette była atrakcyjna i szczupła, Grace pragnęła jej akceptacji, uwagi i przyjaźni. I zdobyła to wszystko, choć popadła przy tym ze skrajności w skrajność. To, co wytworzyło się pomiędzy...

Poruszająca ważną kwestię własnego wyglądu książka. Pomimo tego, nie wciągnęła mnie i cały czas czekałam na jakiś zwrot akcji czy cokolwiek
. Ale dobrnęłam do końca :D. Moim zdaniem jest kilka innych lepszych książek o tego typu tematyce :)

Książka przeciętna, jednak opisuje realne pomysły anorektyczek na odchudzanie. Drastyczny koniec.

Przeczytałam tę książkę kilka lat temu, a mimo to utkwiła mi wyraźnie w pamięci. Poruszone są w niej współczesne problemy.

Opowieść o wpływie jaki mogą mieć rózwieśnicy na siebie i jak ten wpływ może zniszczyć człowieka... Opowieść o chorobie jaką jest anoreksja i jak powoli i skutecznie opanowuje psychikę i ciało wyniszcając caly organizm.

Wystarczyło zaledwie parę godzin, by przeczytać tę książkę. Wertując kolejne strony wciąż czekałam na coś bardziej głębokiego, ostrzejszego, poważnego…? Sama nie wiem. Może gdybym ją przeczytała w dzieciństwie, to zrobiłaby na mnie większe wrażenie. (nie jest to mimo wszystko lektura dla dzieci ze względu na tematykę !) Na pierwszej stronie widnieje rok 1977 - mnie się...

Za oryginalność tej książki tak wysoka ocena.
Czytałam ją dawno- pamiętam do dziś. O anoreksji, bulimii, działaniu innych na Ciebie- zaskoczyła mnie, to na pewno mogę o niej powiedzieć.

Chociaż o anoreksji, to inna, niż te, które już czytałam.
Główna bohaterka wydaje mi się oryginalna pośród gąszczu opisywanych anorektyczek i bulimiczek. Oryginalna dlatego, że w miarę normalna w swoim życiu. Naiwna nastolatka, dobra w szkole, ale trochę głupiutka. Nie rzuca świetnymi frazesami o złym świecie, etc.
Dobrze się czytało.

Dyskusje