chimeryczny lokator

lokator chimeryczny
Le locataire chimerique
kryminał, sensacja, thriller
lokator chimeryczny

Powieść, a w zasadzie dłuższe opowiadanie, jest rewelacyjna. Studium alienacji, emigracji, samotności i niepokoju. Razem z ekranizacją Polańskiego, tworzą świetną całość. Czytając książkę widziałem to wszystko dokładnie tak jak pokazał Polański. Dlatego uważam, że jest to najlepsza ekranizacja dzieła literackiego jaką dotychczas obejrzałem.
Pełno tu czarnego humoru i kpiny...

Książka nie mniej rewelacyjna jak ekranizacja tejże stworzona przez Romana Polańskiego. Przede wszystkim można uświadczyć ciekawego, tajemniczego klimatu.

Świetna książka! Było to moje drugie zderzenie z Toporem, ale pierwsze jeżeli chodzi o dłuższą historię,bo wcześniej czytałem zbiór krótkich opowiadań - "Cztery Róże Dla Lucienne."
Świetnie zbudowane jest napięcie, na początku pojawiają się momenty, ale im bliżej końca tym bardziej spięty byłem i czułem niesamowity niepokój.Jest dość krótka, ale naprawdę warto.

Trochę przydługie ale wrażenie po przeczytaniu takie, jak po krótkich jego opowiadankach. Bardzo ciekawe podejście do życia i ludzi, przynajmniej na piśmie.

Absurd, groteska. Porywające studium rozpadu psychiki człowieka. Książka z tych jedynych w swoim rodzaju, niezapomnianych. Cudowna, choć krótka, perła.

Baaardzo fajna :) Czyta się jednym tchem. Polecam też inne książki R.Topor'a

uwielbiam;)

Bezwarunkowo i jednoznacznie ogłaszam "Chimerycznego Lokatora" najlepszą powieścią o zniewoleniu jednostki i wprowadzeniu jej w chaos, by łatwiej było nią manipulować.

Film Polańskiego bardziej mi się podobał, choć uwielbiam Topora

Absurd, autoironia, a wszystko to podane "a'rebours" czyli pyszna zabawa, dla tych, którzy potrafią odnaleźć cytaty i analogie we własnym życiu

• Literatura francuska
  • E-book
  • 2011
  • 2012
  • Chcę w prezencie
  • Przeczytane dawno temu
więcej mniej

Dodaj cytat z książki chimeryczny lokator