Pokochaj siebie

Okładka książki Pokochaj siebie Wayne W. Dyer
Okładka książki Pokochaj siebie
Wayne W. Dyer Wydawnictwo: Czarna Owca nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Your Erroneous Zones
Czarna Owca
2012-06-01
1994-01-01
Marian J. Waszkiewicz
autopsychoterapia samorealizacja

Okładka książki Wspomnienia nieba Wayne W. Dyer, Dee Garnes
Wspomnienia nieba Wayne W. Dyer, Dee ...
Okładka książki Rozmowy mistrzów o najważniejszych prawach życia Wayne W. Dyer, Esther Hicks
Rozmowy mistrz... Wayne W. Dyer, Esth...

Świetna książka. Warta przeczytania nie zależnie od wieku i stanu umysłu. Odświerzająca myślenie i pomagająca zmienić spojrzenie na wiele tematów począwszy od życia codziennego i trywialnych problemów, które często osiągają poziom "wybuchu atomowego". Zdecydowanie książka warta uwagi, łatwa w odbiorze.

Książka "Pokochaj siebie" Wayne'a W. Dyer'a to bez wątpienia niezwykłe i inspirujące dzieło, które może zmienić spojrzenie czytelnika na życie. Mam do niej szczególny sentyment, ponieważ otrzymałem ją od swojego taty. Przez lata przeczytałem tę książkę około 6 do 7 razy, co świadczy o jej wyjątkowym wpływie na moje życie i sposób myślenia.

Dyer w swojej książce prowadzi czytelnika w podróż odkrywania własnej wartości i mocy wewnętrznej. Poprzez różnorodne techniki, od medytacji po afirmacje, autor pomaga czytelnikowi zrozumieć, że prawdziwe spełnienie i szczęście płyną z akceptacji samego siebie i zrozumienia własnego potencjału.

Język użyty przez Dyer'a jest prosty, ale nie pozbawiony głębi. Przekazuje swoje myśli i mądrość w sposób klarowny i przystępny, co sprawia, że nawet najbardziej złożone koncepcje stają się zrozumiałe i łatwe do zaakceptowania.

To niezwykłe, że mimo wielokrotnego przeczytania, każde sięgnięcie po tę książkę przynosi nowe spojrzenie na życie i motywację do dążenia do osobistego rozwoju. Niezależnie od tego, czy ktoś dopiero zaczyna swoją podróż rozwoju osobistego, czy też jest doświadczonym badaczem tej dziedziny, "Pokochaj siebie" zawsze przynosi nowe spojrzenie i inspirację.

Zdecydowanie uważam, że książka Wayne'a W. Dyer'a zasługuje na wyższą ocenę niż 7.4. Jej wpływ na życie czytelnika jest nieoceniony, a przekazywane w niej mądrości są ponadczasowe. Gorąco polecam ją każdemu, kto pragnie głębszego zrozumienia siebie i osiągnięcia prawdziwego szczęścia.

Dyer w swojej książce prowadzi...

Nie wgniata w fotel ale przyjemnie się czyta. Wiele podpowiedzi jak można reagować lub się zachowywać. Nie ma tej magii co u przewodników duchowych bo sam autor był psychologiem, ale też wyjaśnia wiele. Nie nudzi więc polecam.

Mam mieszane uczucia, o ile z częścią książki jestem w stanie się zgodzić i faktycznie skłania ona do myślenia oraz pracowania nad soba, to druga cześć wywołuje mój ogromny sprzeciw.

Książka jest bardziej konkretna niż większość poradników motywacyjnych, jakie czytałam, napisana zwięźle, przejrzyście, bez filozofowania czy dydaktyzmu.
W kilku rozdziałach omawia najczęstsze błędy, jakie popełniamy w: relacjach z ludźmi, budowaniu nastawienia do życia, radzeniu sobie z kłopotami oraz tworzeniu wizji swojego „ja”
Część pierwsza jest przygotowaniem Nas do podróży i zapoznania się czym jest miłość własna "oznacza tyle, że ufasz sobie, traktujesz siebie z szacunkiem, jesteś dla siebie dobra i czuła" Brené Brown.
Uczymy się wraz z poradnikiem miedzy innymi jak zaakceptować siebie, swoje ciało i w jaki sposób dążyć do wyznaczonego celu. Bo każdy, taki cel powinien mieć i małymi krokami go realizować.
Część druga skupia się na różnego rodzaju ćwiczeniach i świadomej praktyce motywacji do dalszego działania
"jest paliwem, które umożliwia każdej jednostce osiągnięcie jej pełnego potencjału".
Lecz aby to wszystko osiągnąć wszystko musi wywodzić się z naszego wnętrza i trwać mimo mądrości i złych wyborów które dokonaliśmy w cały dotychczasowym swoim życiu.
Autor zastanawia się nad powszechnymi sprawami, dochodzi jednak do interesujących, niekonwencjonalnych wniosków. Nie poprzestaje na postawieniu diagnozy. Podaje przyczyny naszego postępowania oraz realne sposoby na stopniowe eliminowanie szkodliwych dla nas schematów zachowań.

Polecam 🩵

Część pierwsza jest przygotowaniem Nas do...

Nie trafiłam na lepszą książkę niż ta. Żadna inna, a czytałam już sporo, nie otworzyła mi oczu jak tego autora. Must have. Zostanie ze mną na zawsze.

Idąc w ślad za wiedzą nabytą w trakcie lektury, puszczam w niepamięć treści i wartości, z którymi się nie zgadzam i nie utożsamiam. Wolę skoncentrować się na zaletach tego dzieła i zapamiętać nauki autora, które pozytywnie wpłynęły na mój sposób postrzegania siebie oraz dały narzędzie do walki z własnymi słabościami i neurozami. Poświęcam swój czas i energię na przepracowanie tych nerwic, które utrudniały mi dotychczas czerpanie radości z bycia sobą.
"Pokochaj siebie" uważam za pozycję, w której każdy wcześniej czy później odnajdzie namiastkę siebie. Polecam Ci ją jeżeli chcesz poznać podłoże zachowań, które na co dzień praktykujesz choć niekoniecznie pochwalasz, byś mógł skutecznie walczyć ze swoimi destrukcyjnymi nawykami.

To książka, którą mogę polecić Ci z czystym sercem. Wspaniała, rzetelna, otulająca każdego, kto wciąż nie może zaakceptować samego siebie. Autor podszedł do zagadnienia w bardzo konkretny sposób i zaczął przyglądać się niskiej samoocenie, braku tolerancji czy kompleksom z różnych perspektyw. W efekcie stworzył 12 rozdziałów ociekających wiedzą, praktycznymi wskazówkami i wsparciem. Wali między oczy, ale robi to w empatyczny sposób. Dzięki temu osoby, które mają problem z pokochaniem siebie nie będą odwracać oczu i być może wreszcie przyjmą do siebie konkrety. Myślę, że to całkiem dobra pozycja nie tylko dla zagubionych, ale i tych, którzy po prostu chcą dowiedzieć się co nieco o samym sobie.

Niektóre treści mocno przestarzałe a wręcz szkodliwe, na przykład koncept tłumienia "złych" emocji jak smutek, złość, twierdzenie że niektóre emocje są zbędne, a ludzie inteligentni nie mają depresji...

Od początku uderzył mnie i bardzo dobrze nastawił sylogizm podany przez autora:

Przesłanka pierwsza: Potrafię kontrolować swoje myśli.
Przesłanka druga: Moje uczucia są pochodną moich myśli.
Wniosek: Potrafię kontrolować swoje uczucia.

I to jest cała prawda, którą każdy z nas powinien znać, praktykować.

W późniejszej części troszkę już zmęczyła mnie formuła problem - "fałszywe korzyści" z problemu - lekarstwo. Nie zmienia to jednak faktu, że autor zwrócił uwagę na wszystkie chyba aspekty, które czynią nas po prostu nieszczęśliwymi.

Od początku uderzył mnie i bardzo dobrze nastawił sylogizm podany przez autora:

Przesłanka pierwsza: Potrafię kontrolować swoje myśli.
Przesłanka druga: Moje uczucia są pochodną moich myśli.
Wniosek: Potrafię kontrolować swoje uczucia.

I to jest cała prawda, którą każdy z nas powinien znać, praktykować.

W późniejszej części troszkę już zmęczyła mnie formuła problem -...

• Psychologia
  • Rozwój osobisty