Who Moved My Cheese?: An Amazing Way to Deal with Change in Your Work and in Your Life

Spencer Johnson Wydawnictwo: Vermilion nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Data 1. wydania:
angielski
Vermilion
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
angielski

Dla mnie oczywista historia o tym ze trzeba się ciągle rozwijać

Bardzo ciekawa i pouczająca opowieść o myszach i ludziach, o naszych postawach i naszym życiu. Polecam wszystkim, którzy boją się lub nie rozumieją zmian i dlaczego następują. Mimo, że książka przedstawia bardzo prostą historyjkę, jest bardzo motywująca i zmieniająca myślenie. "Mebluje głowę".

Od dziś zaczynam żyć hasłem: "Co byś zrobił, gdybyś się nie...

Życie się zmienia i wymusza zmiany w każdym z nas, ale nie każdy to przyjmuje do wiadomości - z różnych względów. Ta książka w sposób alegoryczny ukazuje, że należy się zmieniać, być stale aktywnym, kreatywnym, a będzie łatwiej, szczęśliwiej, przyjemniej.

Spoko. Ale to moglby byc artykul, a nie cala ksiazka.

Pozycja na pewno ciekawa, ale w moim odczuciu bardziej dla młodzieży. Wydaje mi się, że dorosły człowiek zdaje sobie sprawę z mechanizmów, które zostały opisane w książce. Przynajmniej dla mnie nie było to nic odkrywczego. Jednak nie ma się co dziwić. Książka została wydana w 1998 roku. Zapewne na tamte czasy była czymś kompletnie nowym. W obecnych czasach mamy dostęp do...

Zmiany są nieodłącznym elementem naszego życia. Kwestia tylko jak do nich podejdziemy. W książce poznajemy cztery typy ludzi, cztery różne postawy. Bardzo ciekawa lektura, warta przeczytania. Polecam.

Może za głęboka dla mnie, ale raczej nie lubię takich książek...w amerykańskim stylu. Ale szybko się czyta i może faktycznie dla kogoś być pomocna

Książka jak dla mnie rewelacyjna-krótka, fantastycznie się ją czyta, świetnie dobrany prosty jezyk, wyobraźnia działa od razu. Włącza się myślenie o własnych celach, labiryntach w życiu, o zmianach które są nieuchronne. W pewnym sensie książka zadziałała na mnie jako motywacja do dalszego działania. 😉
Polecam.

Bardzo prosto napisane opowiadanie o naszym zyciu, zmianach, jakie decyzje podejmujemy. Az dziwne ze tak prosta ksiazka niesie tyle mądrego. Warto ruszać czym predzej z miejsca i być czujnym, obserwowac co sie dzieje w naszym zyciu.

Czasem najprostsze porównania i trywialne historie mogą stać się punktem wyjścia do zastanowienia się nad własnym życiem, a co w przypadku tej konkretnej książki - refleksją nad nastawieniem się do zmian. Zmiany dotyczą nas wszystkich i im szybciej przestaniemy się buntować przeciwko nim, tym szybciej zaczniemy dostrzegać potencjalne korzyści. Poszukujmy naszego Nowego Sera!

3 229
    1 163