Poza cieniem

Brent Weeks Cykl: Nocny Anioł (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction 576 str.
Beyond the Shadows

Mag
fantastyka, fantasy, science fiction
fantastyka magia przygoda

Kup książkę

Trylogię przeczytałam niemal jednym tchem. Najbardziej wciągnęły mnie dwa pierwsze tomy, ten... no jest godnym zwieńczeniem, ale odniosłam wrażenie, że układ scen nie jest tak przemyślany i płynny jak w przypadku poprzednich części. Wydawało mi się, że wiele rzeczy zostało przemilczanych, powierzchowne opisanych, niedopowiedzianych. Wątki nie do końca wyeksploatowane, w...

W zasadzie mam te same uwagi co do drugiego tomu. Pierwszy był zdecydowanie najlepszy. Dodanie do cyklu elementów heroic-fantasy zdecydowanie mu zaszkodziły.

Ale muszę przyznać że niektóre głupie wątki z drugiej części zastały tu ciekawie rozwinięte. Ale i tak nie jest to samo. Pierwszy tom był kapitalny. Drugi i trzeci jest tylko słabszy

Plus za świetne zakończenie,...

Niestety zawiodłem się na ostatniej części trylogii... Tak mocno zarysowane postacie w poprzednich odsłonach giną tutaj w całej akcji. Część wątków potraktowana bardzo pobieżnie, żeby tylko czymś „zatkać” czytelnika. Brakowało tego mroku z poprzedniej części (akcja w Dole z Na Krawędzi Cienia jest bardzo sugestywna). Finał – nie chcę komentować. Szkoda.

[ZBIORCZA OPINIA O CAŁEJ TRYLOGII]

"Nocny Anioł", to trylogia do której podchodziłem dwukrotnie. Pierwszy raz jeszcze w wieku szkolnym i niedawno jako już dużo dojrzalszy czytelnik. Za pierwszym razem poddałem się po drugim tomie. Tym samym wracając do lektury chciałem zweryfikować swoje poprzednie podejście. Dotrwałem do końca, choć nie ukrywam, że nie przyszło to wcale...

Częstym zjawiskiem jest to, że autor pisząc kilka książek serii, z tomu na tom coraz bardziej zmusza się do pisania , co czytający łatwo może zauważyć. Z trzecim tomem nocnego anioła jest całkowicie inaczej. Mam wrażenie że fabuła ze strony na stronę robi się coraz ciekawsza

W połowie 1 tomu chciałam zrezygnować... Jak dobrze, że tego nie zrobiłam! Świetna książka, trzymająca w napięciu, zakończenie wbijajace w fotel. Polecam każdemu

Świat Midcyru - trylogia nierówna i nie w pełni udana, kalkująca zbyt wiele wątków z innych kluczowych dzieł gatunku fantasy. Jeżeli wielokrotnie, w przypadku dwóch tomów, można odnieść wrażenie, iż autor nie rozwija potencjału historii nawet w 50%, to finał wynagradza odbiorcy wszystko. Poza Cieniem cierpi na ten sam problem - nadmierna ilość nie do końca potrzebnych...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mimo że dość dobrze bawiłem się podczas lektury trzeciej części Trylogii Nocnego Anioła to nie jestem pewny, czy przeczytałbym tę książkę do końca gdyby nie to, że była podbudowana dwiema innymi. Złożyły się na to - jak się wydaje - trzy elementy.

Po pierwsze, Weeks wyjątkowo rzadko odwołuje się w tej części do swojej głównej broni, czyli plot twistów wywracających cały...

Świetny cykl,bardzo mroczny z mnóstwem magii,zakończenie trochę mnie rozczarowało ale i tak było niezłe.Polecam.

Książka jak wszystkie pozostałe części jest dla mnie znakomita. Trochę mało zaskakujące zakończenie... I trochę zbyt szczęśliwe, patrząc przez pryzmat całej trylogii, która jest dość mroczna.
Niemniej książkę polecam. Brent po tej serii stał się jednym z moich ulubionych pisarzy.

Dyskusje

3 474