Poza cieniem

Brent Weeks Wydawnictwo: Mag Cykl: Nocny Anioł (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Beyond the Shadows
Nocny Anioł (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Małgorzata Strzelec
fantastyka magia przygoda

Jeszcze nie opadł pył bitewny, jeszcze resztki magii wirują w powietrzu... Ciężko wracać do rzeczywistości. Przeżyłam cudowną podróż, magiczną przygodę. Dziękuję

Czytam sobie trzeci tom i idzie mi jak po grudzie.Nie wiem gdzie, ale w którymś momencie fabuła skręciła i skretyniała do reszty. Do tego jeszcze męczący trójkąt miłosny, rozterki rodem z harlequina ... podziękuję, postoję.

Trzecia i ostatnia część trylogii odstaje delikatnie od swoich poprzedniczek z mrocznego świata przechodzimy do heroicznych walk na śmierć i życie.
Pomimo to oceniam książkę na równi z innymi dużo magii postaci itp !

Trylogię przeczytałam niemal jednym tchem. Najbardziej wciągnęły mnie dwa pierwsze tomy, ten... no jest godnym zwieńczeniem, ale odniosłam wrażenie, że układ scen nie jest tak przemyślany i płynny jak w przypadku poprzednich części. Wydawało mi się, że wiele rzeczy zostało przemilczanych, powierzchowne opisanych, niedopowiedzianych. Wątki nie do końca wyeksploatowane, w...

W zasadzie mam te same uwagi co do drugiego tomu. Pierwszy był zdecydowanie najlepszy. Dodanie do cyklu elementów heroic-fantasy zdecydowanie mu zaszkodziły.

Ale muszę przyznać że niektóre głupie wątki z drugiej części zastały tu ciekawie rozwinięte. Ale i tak nie jest to samo. Pierwszy tom był kapitalny. Drugi i trzeci jest tylko słabszy

Plus za świetne zakończenie,...

Niestety zawiodłem się na ostatniej części trylogii... Tak mocno zarysowane postacie w poprzednich odsłonach giną tutaj w całej akcji. Część wątków potraktowana bardzo pobieżnie, żeby tylko czymś „zatkać” czytelnika. Brakowało tego mroku z poprzedniej części (akcja w Dole z Na Krawędzi Cienia jest bardzo sugestywna). Finał – nie chcę komentować. Szkoda.

Częstym zjawiskiem jest to, że autor pisząc kilka książek serii, z tomu na tom coraz bardziej zmusza się do pisania , co czytający łatwo może zauważyć. Z trzecim tomem nocnego anioła jest całkowicie inaczej. Mam wrażenie że fabuła ze strony na stronę robi się coraz ciekawsza

W połowie 1 tomu chciałam zrezygnować... Jak dobrze, że tego nie zrobiłam! Świetna książka, trzymająca w napięciu, zakończenie wbijajace w fotel. Polecam każdemu

Świat Midcyru - trylogia nierówna i nie w pełni udana, kalkująca zbyt wiele wątków z innych kluczowych dzieł gatunku fantasy. Jeżeli wielokrotnie, w przypadku dwóch tomów, można odnieść wrażenie, iż autor nie rozwija potencjału historii nawet w 50%, to finał wynagradza odbiorcy wszystko. Poza Cieniem cierpi na ten sam problem - nadmierna ilość nie do końca potrzebnych...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mimo że dość dobrze bawiłem się podczas lektury trzeciej części Trylogii Nocnego Anioła to nie jestem pewny, czy przeczytałbym tę książkę do końca gdyby nie to, że była podbudowana dwiema innymi. Złożyły się na to - jak się wydaje - trzy elementy.

Po pierwsze, Weeks wyjątkowo rzadko odwołuje się w tej części do swojej głównej broni, czyli plot twistów wywracających cały...

Dyskusje

3 687