Ślad twojej krwi na śniegu

Okładka książki Ślad twojej krwi na śniegu Gabriel García Márquez
Okładka książki Ślad twojej krwi na śniegu
Gabriel García Márquez Wydawnictwo: Muza literatura piękna
El rastro de tu sangre en la nieve
Muza
1995-01-01
1995-01-01
83-7079-505-6
Marrodán Casas Carlos
Opowiadania

Kwintesencja tego, co uwielbiam w Marquezie: tajemnica, atmosfera napięcia, wydarzenia z pogranicza rzeczywistości i fantazji w otoczce nostalgii misternego języka. Nawet tak niewielka, skondensowana forma potrafi zabrać czytelnika w inną rzeczywistość, a to już jest mistrzostwo.

Pozornie nic nieznaczące zdarzenia, których w całym życiu mnóstwo, powodują całkowitą zmianę życia bohaterów opowieści. Czym jest chęć wykonania telefonu, wybrania miejsca na cmentarzu czy przyjęcie bukietu róż? Tak na prawdę niczym. Marquez jednak udowodnił, że od nich me zależeć wszystko. Trochę straszne, trochę smutne, ale przede wszystkim prawdziwe. Każdemu z nas przydarza się to każdego dnia, choć czasem nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Trzy krótkie opowiadania, każde o czym innym i każde zaskakująco ciekawe. Napisane prostym językiem, niby wiadomo czego się spodziewać, ale i tak czyta się z zapartym tchem. Pierwsze dwa są moim zdaniem rewelacyjne, ostatnie trochę mniej mi się podobało, szczerze mówiąc nie do końca ogarnęłam zakończenie, ale i tak uważam, że było dobre. Wzbudziło moje zainteresowanie,a tego właśnie po opowiadaniach oczekuję. Bardzo jestem ciekawa jakiejś dłuższej formy tego autora; opowiadania polecam :)

Uwielbiam. Niby wszystko wiadomo, ale czyta się, jak zawsze z zapartym tchem.

Uwielbiam. Niby wszystko wiadomo, ale czyta się, jak zawsze z zapartym tchem.

Książeczka mieści się w kieszeni i przenosi w inną rzeczywistość gdziekolwiek byśmy jej nie czytali.
Opowiadanie tytułowe całkowicie mnie urzekło.

Opowiadanie tytułowe całkowicie mnie urzekło.

Opowiadanie to znam jako część "12 opowiadań tułaczych". Opowiadanie ciekawe, nostalgiczne, takie "marquezowskie".

Niesamowite opowiadania o których nie da się zapomnieć. Zwłaszcza to tytułowe

Niesamowite opowiadania o których nie da się zapomnieć. Zwłaszcza to tytułowe

Są to trzy piękne i bardzo wzruszające opowiadania. W tej malutkiej formie zawartych zostało wiele uczuć, przeżyć i morze samotności.

cudowny prezent od Przyjaciółki, absolutnie polecam!!!

cudowny prezent od Przyjaciółki, absolutnie polecam!!!

Cudeńko i perełka!

Cudeńko i perełka!

• Opowiadania
  • Najważniejsze!
  • 2010
  • Polecam

Dodaj cytat z książki Ślad twojej krwi na śniegu