Siła miłości

Okładka książki Siła miłości Cheri Florance, Marin Gazzaniga
Okładka książki Siła miłości
Cheri FloranceMarin Gazzaniga Wydawnictwo: Świat Książki biografia, autobiografia, pamiętnik
Maverick Mind
Świat Książki
2006-01-01
2006-01-01
83-7391-940-6
miłość problemy rodzina matka

Siła miłości, to książka o historii życia rodzinnego Cheri Florance. Matki samotnie wychowującej trójkę dzieci, z czego jedno obciążone jest chorobą autystyczną. Książka niesie ze sobą spory ładunek emocjonalny, może nie jest wybitnym arcydziełem, ale na pewno pozostawia po sobie ślad. Wróciłam do niej drugi raz po kilku latach i wciąż wywołuje we mnie podobne przeżycia. Momentami wzrusza do łez, momentami bawi, również do łez. Mniej wrażliwych zaspokoi swoją dawką wiedzy na temat autyzmu i możliwościami pomocy, jakiej można chorym udzielić. To pozycja, którą polecę każdemu, kto będzie się zastanawiać po jaką beletrystykę może sięgnąć, szukając książek na temat autyzmu, ale i nie tylko. To również niezwykła opowieść o tytułowej sile miłości, jaka drzemie w rodzinie dotkniętej chorobą jednego z jej członków. To ciekawa historia wzlotów i upadków, radości i smutków, przezwyciężania trudów codzienności. To remedium na chwile zwątpienia. Wskazówka jak walczyć z osamotnieniem i jak się nie poddawać, gdy wszyscy wokół mówią „nie”. No i nareszcie motywacja, by szukać, nie odpuszczać i stawiać cele, by następnie cierpliwie, małymi krokami je osiągać.

Książka może nie wybitna ani nie jest to arcydzieło, ale historia życia matki i jej dzieci na pewno już arcydziełem jest.

''Siła miłości ''-książka opisuje wychowywanie dzieci mające różne osobowości .Chłopiec Whitney u którego stwierdzono autyzm,któremu nie dawano szans na normalne życie.Matka syna podjęła wielkie wyznanie by uwolnić go z jego zamkniętego świata.Odniosła zwycięstwo.Kobieta opowiada o wzlotach i upadkach jej i syna.Książka godna polecenia:)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jak ktos chce moge się wymienic za inna ksiazke

Jak ktos chce moge się wymienic za inna ksiazke

Bardzo interesująca książka. Pokazuje jak wiele dla swoich niepełnosprawnych dzieci potrafią zdziałać uparci rodzice.

Bardzo interesująca historia...matczyne uczucia są wielką bronią, która chroni swe dziecko. Autorka odniosła zwycięstwo w walce o zdrowie syna:)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wspaniała książka opisująca siłę miłości matki do dziecka. Dziecka autystycznego, o które pomimo przeciwności walczy i udaje jej się to. Książka na faktach.

To niewątpliwie jest jedna z tych książek, przy których można ryczeć jak bóbr, jeśli tylko jest się wrażliwym. Tyle razy, co przy tej pozycji, dawno się nie zasmuciłam.

Niedawno oddał mi tę książkę syn, bo nawet nie pamiętałam o niej. Rzut oka na okładkę i od razu wiedziałam, jak wspaniała i wartościowa jest to pozycja.
Postanowiłam przeczytać ją jeszcze raz, bo ukazana w niej matczyna miłość, oddanie i poświęcenie są wyjątkowe. Takim uczuciem może wykazać się tylko MATKA. Tylko matka jest w stanie walczyć o swoje dziecko, w które nikt już nie wierzy, któremu nawet największe sławy medyczne nie dają szans. Ale Whitney miał szczęście, że jego matką jest psychiatra, specjalistka w dziedzinie zaburzeń mowy i słuchu, kobieta pełna wiary, której udało się wyrwać syna z kleszczy choroby, która pozwoliła mu żyć godnie, z poczuciem własnej wartości, wśród kochającej rodziny. Książka przy której można płakać, ale która też napawa wiarą i optymizmem. Polecam.

niezwykła opowieść o matce, która pomimo wielu przeciwności zgłębiła tajemnicę i pomogła w pokonaniu przeszkód niesłyszącemu, niemówiącemu synkowi, u którego podejrzewano autyzm. Książka dla pedagogów i rodziców. Gorąco polecam

• Nie ma w bibliotece
  • Autyzm