Sekretna pieśń

2001-01-01
2001-01-01
838846132X
Iwona Chamska
sekretna pieśń nieszczęście rycerz coulter

Książka momentami tak absurdalna, że niejednokrotnie ledwie powstrzymywała się od ciśnięcia nią przez okno.
Ja rozumiem, że pozycja kobiety w średniowieczu była niska i czyhały na nią różne niebezpieczeństwa ale do cholery bez przesady! Nie za każdym drzewem czaił się gwałciciel. Może nie miała praw wyborczych ani nie brała udziału w naradach ale też nie było tak, że nie znaczyła absolutnie n i c i nie zasługiwała na jakikolwiek szacunek.
[dalsza część wypowiedzi zawiera spoilery]
To jeszcze mogłabym przeżyć... ale w pewnym momencie pojawia się Philippa, której zachowanie jest tak infantylne, zuchwałe i głupie, że nie pasujące nie tylko do tamtych czasów ale jest też całkowicie sprzeczne z pozycją kobiety jaką autorka przedstawia w tej książce aż zęby bolą od czytania.
I na koniec sam Roland.... boski alvaro, który traktuje kobietę która go kocha jak darmową ladacznicę. Nie szanuje jej, non stop ją obraża, ubliża a nawet gwałci i to wszystko dlatego, że jego zdaniem została zgwałcona przez innego i nosi teraz w brzuchu jego dzieco - doprawdy rycerski i szlachetny powód do pogardzania kimś!

Taaaaa kobieta poświęca dla mnie życie, aby mnie ocalić daje się złapać oprawcy który na nią poluje więc teraz najlepiej będę nią pogardzał i traktował jak szmatę bo być może została przez niego zgwałcona.
I to ma być książkowy rycerz w lśniącej w lśniącej zbroi/habicie?
Chyba jedna podziękuję i postoję z boku.

Bez wyrazu. Nic tak praktycznie się w niej nie działo.....

Bez wyrazu. Nic tak praktycznie się w niej nie działo.....

• Romanse historyczne
  • Romans historyczny
  • Catherine Coulter
  • Romans Historyczny

Dodaj cytat z książki Sekretna pieśń