Undead and Unwed

Okładka książki Undead and Unwed Mary Janice Davidson
Okładka książki Undead and Unwed
Mary Janice Davidson Wydawnictwo: Berkley Books Cykl: Królowa Betsy (tom 1) fantasy, science fiction
Królowa Betsy (tom 1)
Undead and Unwed
Berkley Books
2004-03-02
2004-03-02
978-0425194850
Queen Betsy wampiry powieść amerykańska

Zacznę od tego, że tej książki nie należy brać na poważnie. Gdy czyta się ją z przymrużeniem oka, nie jest wcale zła. Jest całkiem zabawna, choć z czasem niektóre komentarze głównej bohaterki i jest niepoukładane przemyślenia zaczynają trochę męczyć - stąd ocena tylko 6.

Jest to bardzo lekka, niezobowiązująca lektura, którą czyta się szybko i - niestety - bez większych emocji. Mimo to polecam dla relaksu i lekkiego odmóżdżenia.

Zapowiadało się dobrze, ale im dalej w las, tym bardziej się czułam zażenowana... :D

Dlaczego oceniam słabo? Po opisie "seks w wielkim mieście w wampirycznym wydaniu" spodziewasz się.. czegokolwiek.
Bardzo płytka fabuła, płytcy bohaterowie, jeden plot twist na koniec i właściwie jeden romantyczny opis uniesienia- pozostałe opisy były żenujące, jakby kierowane do przygłupiej i infantylnej publiki.
Po kolejną część nie sięgnę.

Po kolejną część nie sięgnę.

Na wielki plus zaliczam lekki ton powieści, tempo i akcję, a przede wszystkim kilka trafnych obserwacji kulturowo-społecznych (tak niepoprawnych politycznie!),ukrytych pod płaszczykiem żartu.

Ale zabawa! Przyznaję się do zawyżenia oceny tej pozycji, bo po prostu bawiłam się wyśmienicie. Właściwie jest to komedia/paranormal romans, jednak jakże inny od głównego nurtu. Główna bohaterka - Betsy, zostaje wciągnięta wbrew swojej woli do świata nieumarłych. Jest próżna, wesoła i niepoprawna, a jej glównym celem w życiu jest posiadanie wielu luksusowych par obuwia :)....

Starałam się, naprawdę, jak kocham ubrania i buty, i poniosłam klęskę. Kocham charyzmatyczne bohaterki, które wiedza kim są, ale panie z U.S.A najwidoczniej uwielbiają być naiwnymi, hardymi trzpiotkami. Może różnica pokoleń, a może kultury, ale ta książka dostaje ode mnie 4 gwiazdki tylko za styl nic więcej tu nie ma.

Na półkach: , , , , , ,

Matko, jaka ta książka jest kochana! Normalnie, powrót do przeszłości. Tego mi było trzeba. Betsy jest przekochana.

Szukałam książki na depresyjną pogodę i znalazłam. Muszę przyznać, że wciągnęła mnie od pierwszych stron. Uśmiałam się, bohaterka super, narracja również swobodna.
Jedyne co mnie zniesmaczyło to ciągłe podkreślanie obfitości ciała kobiet czy rozmiarów męskich, bo im dalej czytam tym natarczywiej są podkreślane. Jak dla mnie zawiało kompleksami oraz czasem wręcz przerysowana głupota głównej bohaterki, która momentami razi po oczach.
Ogólnie uważam, że warto przeczytać tym bardziej w szarą jesienną pogodę.

Nie mogłam nigdzie dostać, nie miałam za bardzo gdzie pożyczyć, więc kupiłam. Nie lubię obecnie kupować książek w ciemno, ale zaryzykowałam.
Pierwsze co zauważyłam i co powstrzymywało mnie tak długo przed lekturą to informacja na okładce, że to Sex w wielkim mieście w wampirzym wydaniu. Już chyba bardziej nie można było mnie zniechęcić do lektury. Postawiłam na półce i czekały. Do dzisiaj.
Może taki czas, może faktycznie musiały się odstać, może i ja musiałam siebie przekonać do czytania, ale dzisiaj wyciągnęłam i zaczęłam czytać.
I dawno tak dobrze się nie bawiłam.
Jest lekko.
Odprężająco.
Śmiesznie.
Niekiedy absurdalnie.
Zabawnie.
Jak nie mam w sobie umiłowania ku swej płci, tak tutaj przyznam, że Betsy mnie pokonała. W niej można się albo zakochać, albo uznać za idiotkę i obchodzić szerokim łukiem. Ja bym niczym te psy biegała za nią.
Szalenie sympatycznie skonstruowana bohaterka, ze swoim podejściem do świata, dobrem w sercu, dystansem do wszystkich i wszystkiego. W sumie nic dla niej nie jest niemożliwe, nawet jeśli od samego początku jest na przegranej pozycji. Mocny kręgosłup, mocne kości i wielkie serce. Otwarte dla tego lubieżcy Sinclaira. A jako, że podejrzewam, że i dziewczyny mówią prawdę i moje przeczucie jest właściwe, pewnie coraz bardziej będzie się na niego otwierać.
Co z tym seksem?
U niego czworokąt, u niej delikatny trójkąt. Ani jedno, ani drugie nie jest w kręgu moich zainteresowań czytelniczych, ale chyba scena pod prysznicem zrobiła na mnie większe wrażenie. Myślę, że głównie z powodu Betsy, która w pewnym momencie dopuszcza do siebie coś, co jeszcze kilka dni temu było dla niej nie do pomyślenia. Ale i zachowania Tiny. To mnie ruszyło. Wzruszyło? W przeciwieństwie do sceny widzianej oczami Betsy gdy Sin obracał w łóżku trzy laski. Przyznam, że zmysłowości tam żadnej nie dostrzegłam, nie przekonały mnie duże gładkie tyłki i porozkładane grube uda. Może to i lepiej, bo jeszcze bym polubiła tę scenę i wtedy miałabym jeszcze większy problem.
Podobała mi się fabuła, choć do zbyt skomplikowanych nie należy. Ale jak na moje oko spełniła swoje zadanie. Było interesująco i zabawnie. Głównie przez Betsy, ale i, co powiem z wielkim ociąganiem, ale oddając prawdę, przez narrację. Inna by w tym przypadku zamordowała tę książkę.
Gdybym miała się czepiać, zjechałabym rozwiązanie wampirzego konfliktu. Ale jako, że nie mam ochoty, a powinnam jeszcze napisać, że przyjaciele królowej zasługują na dodatkowe brawa, to przemilczę zakończenie.
Nigdy nie rozumiałam tej miłości do butów, marek i projektantów, ale tutaj ma swój urok. A już jako forma przekupstwa jest rewelacyjne.
Polecam.

Idealna książka dla poprawy humoru:)

Idealna książka dla poprawy humoru:)

Potrzebowałam czegoś aby poprawić sobie humor - strzał w dziesiątkę! Dawno się tak nie uśmiałam, Betsy jest niesamowita a i Sinclair... lekko mroczny, sarkastyczny, elegancji... <3
Mało było romansu, co mi tym razem naprawdę przypadło do gustu aczkolwiek jak doszło do zbliżenia to czuło się jak między nimi iskrzy.
Postanowiłam, że za jakiś czas przeczytam książkę w oryginale, jestem ciekawa jak została przetłumaczona, może wyłapie się coś nowego :)

Polecam!!

Postanowiłam, że za jakiś czas przeczytam książkę w...

• Paranormal romance