Uśmiechnięty nieboszczyk

Okładka książki Uśmiechnięty nieboszczyk Laurell K. Hamilton
Okładka książki Uśmiechnięty nieboszczyk
Laurell K. Hamilton Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Anita Blake (tom 2) fantasy, science fiction
Anita Blake (tom 2)
The Laughing Corpse
Zysk i S-ka
2003-01-01
2003-01-01
Robert P. Lipski
wampiry Anita Blake powieść amerykańska - 20w.

Ta książka jest czymś do czego naprawdę chce się wracać za każdym razem gdy przejedziesz dłonią po jej okładce
Każda książka z tej serii pozostawia w czytelniku pewien niedosyt dzięki którym z prawdziwą ekscytacją oczekujesz kolejnej części
Powiedzenie o tej książce że jest dobra , byłoby dla niej obrazą gdyż według mnie to określenie jest dla niej niewystarczające,
z tego właśnie powodu polecam wam ją z całego serca

z tego...

Karuzela kręci się dalej, choć w tym tomie na szczęście ciut wolniej. Anita co chwilę wpada w jakieś kłopoty a wrogów ma tylu że muszą brać numerki w kolejce aby się do niej dobrać. Wampirzy mistrz jakoś wcale nie kwapi się żeby wpaść i trochę pomóc swojej małej przyjaciółce pomimo rzekomo przeogromnej mocy i niezwykłego połączenia. Nasza bohaterka z każdą akcją jest tak pocięta, pogryziona i poobijana że za chwilę nie zostanie jej żaden czysty kawałek skóry. Ehh chyba się zmęczyłam tą serią

Historia o Anicie Blake coraz bardziej mi się podoba.
Nowy tom to nowa zagadka kryminalna, ale też pełna napięcia relacja z Jeanem-Claudem. Przyznam, że liczyłam na większe ocieplenie stosunków między głównymi bohaterami. Jednak mimo to sporo się działo. Anita jest uparta i niezależna. Nie może pójść tak łatwo!!!

Historia o Anicie Blake coraz bardziej mi się podoba.

Anita musi rozwiązać kolejną krwawą zagadkę kryminalną i powalczyć z potworami oraz znacznie straszniejszymi od nich ludźmi. Zabijanie przychodzi jej coraz łatwiej, a granice jej mocy poszerzają się. Mistrz Miasta jest obok i czyta się tę część równie szybko jak pierwszą.

Robi się coraz ciekawiej. Uciekający Zombie i rozszarpane ciała i Królowa Voodoo. Co jeszcze może pójść nie tak, jeśli chodzi o Anitę Blake? No cóż, wszystko.
Policja w St. Louis musi się zmierzyć z okrutnym morderstwami. Anita, jako konsultantka Policji ds. paranormalnych oraz Egzekutorka Wampirów i Animatorka porażona brutalnością morderstw, rozpoczyna śledztwo na własną rękę i chce unicestwić zbrodniarza raz na zawsze.
Polecam

Pierwsza część była świetna, ta już nie aż tak ale bardzo dobrze się czytało, na tyle że na pewno będę kontynuować. Troszkę szkoda że brak szczypty romansu - w ogóle nie wyczułam chemii między Jean-Claude'em a Anitą. Jednak sama historia w sobie kusi aby sięgnąć po dalsze części.

Po przeczytaniu mam dwie uwagi:
1. Bohaterka tak bardzo nie chciała nikogo zabijać, a podjęła decyzję o zabiciu nie koniecznie w ramach obrony własnej i to kilkakrotnie. Brak konsekwencji
2. I mam poczucie nie zamknięcia wątku, zabiła i nie wiedzieć czemu nie tłumaczy się z tego policji....

Po przeczytaniu mam dwie uwagi:

Całkiem przyjemna historia... O ile horror może być przyjemny, dla mnie - jest😉 chociaż miejscami to niezła fantastyka. Grunt, że książkę czyta się z przyjemnością, a Anita Blake zyskała moją sympatię. Do tego motyw voodoo, który uwielbiam zarówno w książkach jak i w filmach, jest dla mnie dodatkową zachętą. Naprawdę przyzwoicie napisane. Polecam

Na półkach: , , , , , , , ,

Sporo krwawych scen, szybka akcja i niezawodna bohaterką... Szybko się czyta

Sporo krwawych scen, szybka akcja i niezawodna bohaterką... Szybko się czyta

absolutnie nie jestem milosniczka historii o wampirach, więc byłam bardzo sceptyczna, ale tak ksiazka mnie pozytywnie zaskoczyla

• Wampiry
  • Anita Blake