Otchłań

Margit Sandemo Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Avgrunnen
2007-05-25
1992-01-01
978-83-60936-01-6
Iwona Zimnicka
Ringier Axel Springer Polska
marzenia czary miłość Ludzie Lodu
Avgrunnen
Saga o Ludziach Lodu (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
2007-05-25
978-83-60936-01-6
Iwona Zimnicka
marzenia czary miłość Ludzie Lodu

Zupełnie nie spodziewałam się takiego obrotu akcji. Ta część SOLL była pełna czarów i magicznych zwrotów akcji, a jej koniec zupełnie mnie zaskoczył.
Wcale a wcale się nie nudziłam i chcę więcej :)

- miłym elementem było kiedy autorka dwa razy wspomniała Polskę
- byłam w szoku kiedy czytałam te fragmenty o Liv, bardzo jej współczułam
- postać Sol zdumiewa do samego końca
- bardzo podobała mi się ta scena z oszustem podającym się za Szatana
- zakończenie szokujące (oczywiście w pozytywnym sensie)

Otchłań. Okazało się, że mnie to też dotyczy. Wspaniale było przeczytać na końcu nowelki o co w tej całej "otchłani" chodzi! Moją "otchłanią" są książki... Autorka świetnie ujęła to "rozdwojenie", "magię". Prosta forma, język i zaskakująco bardzo mądry morał. Smutno mi, bo wyszłam z "otchłani" i już chcę tam powrócić. Dodam jeszcze coś dla mnie ważnego. Zło w sensie...

*NOTATKA PRYWATNA*
Ta część bardzo mi się podobała. Sol, pomimo, że morduje bez wyrzutów sumienia, nie da się nie lubić. Ciekawie czyta się o jej przygodach.
Sceny erotyczne chwilami zaskakujące... Poza nimi i jednym smutnym, rozdzierającym serce zdarzeniem, ksiażka świetna.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lubię sobie poczytać taką lekką fantastykę. Człowiek potrzebuje czegoś delikatniejszego czasami.

Podobała mi się zmiana głównej bohaterki z Silje na Sol. Uwielbiam Sol. Kto by jej nie kochał?

Sagi ciąg dalszy....

Rewelacyjny tom pięknej, baśniowej sagi. Dalsze dzieje Tengela i Silije oraz ich dzieci. Sol, nie taka zła, jak wszyscy myśleli, moim zdaniem zwyczajnie sprawiedliwa... sprawiedliwością starotestamentową. Wyrosła na niezwykle mądrą kobietę.
Sporo w tej części magii, czarów i zła. Współczułam Liv, jej małżeństwo, to prawdziwa gehenna. Polubiłam Charlottę i Jacoba. Autorka...

Na półkach: , , , , , ,

Kolejny tom, tym razem było dużo łez ale nie będę spoilerowała :)
Trzeci tom nadal trzyma poziom.

Część bardziej demoniczna, zła...

Dyskusje

5 698