Otchłań

Okładka książki Otchłań
Margit Sandemo Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Saga o Ludziach Lodu (tom 3)
Avgrunnen
Ringier Axel Springer Polska
2007-05-25
1992-01-01
978-83-60936-01-6
Iwona Zimnicka
marzenia czary miłość Ludzie Lodu

więcej Więcej

Nareszcie saga o Ludziach Lodu zaczyna się rozkręcać. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tą częścią. Historia Sol i jej rodzeństwa jest o niebo ciekawsza od losów jej rodziców. Warto kontynuować czytanie serii.

78/52/2024

Sól to jedna z lepiej wykreowanych postaci kobiecych w literaturze jaką znam

Kolejna książka przeczytana w tempie szybkiego czytania metodą Spritz na smartfonie. Margit Sandemo była naprawdę dobrą pisarką

3 tom już za mną ciekawie się zapowiada kolejny, lecę czytać

W tej części sporo się dzieje, ale wszystko jest trochę zbyt bezosobowe i ogólnikowe bym mogła się naprawdę wciągnąć w lekturę. Liczyłam na więcej emocji, a wydaje mi się, że autorka wraz z kolejnymi tomami skupia się tylko na pełnej zdarzeń fabule kosztem sfery emocjonalnej bohaterów.

Sol. Postać tak tragiczna, ale też tak cudownie barwna. Sol, która nie potrafi pokochać ziemskiego mężczyzny. Prawdziwa czarownica, która tak bardzo kocha swoją rodzinę, że dla niej jest skłonna... Zabijać. Opowieść o siostrzenicy Tengela jest niesamowita, jak sama Sol. Pełna magii, miłości i dramatów.

Wciągnęła mnie ta część cyklu i wzbudzała silne emocje. Mogłaby co prawda nie zawierać wstawek na temat romansów i uniesień bohaterów ale w sumie w każdej części jest to dla mnie zbędne. Na szczęście fragmenty o miłosnych igraszkach postaci nie są nużące i szybko się kończą :)

Sol jest bardzo barwną, ale też tragiczna postacią. Ma w sobie mnóstwo skrajnych uczuć, które ciężko okiełznać. Ale jedno jest pewne, kocha swoich bliskich i jest gotowa zrobić dla nich wszystko. Jedna z moich ulubionych postaci :)

Jak mówiła kiedyś moja babcia" "Małe dzieci, małe kłopoty, duże dzieci..." wiadomo. Nie ma się zatem co dziwić, że kiedy Sol ukończy długo oczekiwany przez nią próg dorosłości (u Ludzi Lodu to 20-te urodziny), wszelkie jej żądze, skrywane przez miniony czas koniecznością poprawnego, wręcz wzorowego zachowania u boku Tengela, wybuchną ze zdwojoną siłą. Co najważniejsze...

5 951
    1 186