Magia seksu

Okładka książki Magia seksu
Graham Masterton Wydawnictwo: Rebis Seria: Tylko dla dorosłych poradniki
poradniki
Tylko dla dorosłych
How to drive your man even wilder in bed
Rebis
1998-01-01
1998-01-01
8371206631
Jacek Ławicki
masterton graham seks poradnik

Okładka książki Gloria Graham Masterton, Karolina Mogielska
Gloria Graham Masterton, K...

Litości... w obecnym, XXI w, edukacja seksualna poszła zdecydowanie do przodu. Widać, że to tłumaczenie książki z czasów rewolucji seksualnej w latach 70.-80. Najczęściej wypowiadają się sekretarki w taki sposób jak na łamach polskiego Cosmopolitan z roku 2005-2010 (u nas w latach 80. temat seksu był nadal tematem tabu, więc gdzie Graham w tamtych czasach, nawet "Manitou" nie przeszedł przed zmianą zakończenia). Ogólnie książka ma ciekawe historie i porady, ale nie z każdym poglądem autora się zgadzam. Może już się zestarzałam, a tą pozycję odesłałabym do lamusa jak czasoposmo "Bravo"?

2084

Porządkując pudła z dawno przeczytanymi książkami znalazłam zestaw ongiś odważnej literatury, bo nie było tego gatunku na polskim rynki i... to nadal jest dobre a za niedługo będzie unikatowe. ;-)

Bardzo pobudzajace opisy, choć "potęga seksu" czytało się lepiej :)

Bardzo pobudzajace opisy, choć "potęga seksu" czytało się lepiej :)

Będę chyba pierwszym facetem recenzującym tutaj tę książkę, ale może takie spojrzenie się przyda... W tym miejscu też zaznaczę że nie staram się być obiektywny. Tematyka książki jest jednak dość osobista i to, co jednemu może się podobać, komu innemu może się wydawać niesmaczne. Moim zdaniem jednak autor nigdzie nie "przegiął".

Po pierwsze, trzeba pamiętać, że to książka z lat siedemdziesiątych. Nie było mnie wtedy na świecie, ale myślę, że te pierwze rozdziały o poznawaniu swojego ciała mogły mieć wtedy więcej sensu niż dziś.

Podobnie traktowałbym rozdział o wybieraniu odpowiedniego faceta - czasy się zmieniły i inżynier w t-shircie wydaje mi się lepszą partią niż sprzedawca używanych aut w garniturze. Ale ja nie jestem kobietą i dopuszczam, że się mylę. Traktujmy więc tę część książki jako ciekawostkę historyczną.

Dla mnie sedno tej książki to rozdziały o tym, co zrobić, żeby w związku ciągle było "gorąco". Moim zdaniem tutaj książka sporo zyskuje. "Skoki w bok" moim zdaniem trafione w sedno - zarówno co do powodów, jak i pomysłów jak im zapobiec.

Nie jest tak, że absolutnie każda porada każdemu będzie pasować, ale ogólny obraz udanego (pod względem erotycznym) związku chyba ma sens. Podejrzewam, że niektórym (i kobietom, i mężczyznom) lektura otworzy oczy na parę spraw.
Jak dodatkowo spodoba wam się jakaś "zabawa we dwoje" opisana w książce to super.

Na koniec przyznam się, że podsunąłem tę książkę żonie, bo myślę, że warto żeby przeczytała. Niby nic nowego, ale wydaje mi się, że to dobra lektura - autor nieźle trafił w to, co facetów kręci. A chyba dobrze wiedzieć co kręci Twojego partnera?

Po pierwsze, trzeba pamiętać, że to książka z...

Pozycja dla kobiet nieświadomych swojego ciała, seksualności i pozbawionych pewności siebie w kontaktach z mężczyznami.

Uśmiałem się przy lekturze tej książki. Zwłaszcza numer z monetami mnie rozbawił. Dla ciekawych i zainteresowanych.

Dostałam tę książkę w prezencie od pewnego mężczyzny, dumnego, że taki jest postępowy.
Pomijając już jednak fakt, iż sugestia, jakobym nie znała własnego ciała, jest dla mnie obraźliwa, za wysoce obraźliwe uważam wręczanie mi dzieła, którego autor spłyca i sprowadza intymność do samej rozkoszy cielesnej, twierdzi, że wyłącznie modnie ubrani mężczyźni są dobrymi kochankami, pod pozorami otwartego umysłu skrywa androcentryczny światopogląd, czy wreszcie raczy mnie poradą, bym nie wkładała sobie w pewne miejsca butelek, bo mogę się pokaleczyć.
Dzięki, Graham.

Oj jaka słaba to książka. Czytanie wręcz bolało i tylko mój upór pozwolił mi dotrwać do końca. Zdecydowanie widać, że Masterton całą swoją wiedzę o seksie opiera na doświadczeniach z pracy w Penthausie. Jego porady są żywcem wyciągnięte jak z Cosmopolitana, wszystkie na jedno kopyto. I jeszcze określenie penisa mianem koguta, to było zdecydowanie za wiele...
Jak dla mnie Masterton powinien zostać przy horrorach, thrillerach i kryminałach.

Jak dla mnie...

Doskonałe do zrozumienia siebie i partnera.

Doskonałe do zrozumienia siebie i partnera.

to powinna być obowiązkowa "pozycja" dla mężczyzn! dla kobiet "Potęga seksu". Polecam!

• Poradniki
  • Domowa biblioteczka