rozwińzwiń

2006-10-24
Data 1. wydania:
2006-01-01
Tomasz Wilusz
powieśc groza pisarz śmierć mrok

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki W cieniu płonących świec Tabitha King, Michael McDowell
Ocena 5,5
W cieniu płoną... Tabitha King, Micha...
Okładka książki W wysokiej trawie Joe Hill, Stephen King
Ocena 5,9
W wysokiej trawie Joe Hill, Stephen K...
Okładka książki Tygrys tu, tygrys tam... Joan Aiken, Isaac Asimov, Ambrose Bierce, Robert Bloch, Ray Bradbury, Ramsey Campbell, Roald Dahl, Stephen King, Richard Matheson, William F. Nolan, R.L. Stine
Ocena 5,8
Tygrys tu, tyg... Joan Aiken, Isaac A...
Okładka książki 17 podniebnych koszmarów Ambrose Bierce, Tom Bissell, Ray Bradbury, Roald Dahl, James Dickey, Arthur Conan Doyle, Cody Goodfellow, Joe Hill, Stephen King, E. Michael Lewis, Richard Matheson, David J. Schow, Dan Simmons, Peter Tremayne, E. C. Tubb, John Varley, Bev Vincent, Bev Vincent
Ocena 5,7
17 podniebnych... Ambrose Bierce, Tom...

Powieść „Historia Lisey” to według słów Stephena Kinga jedna z najważniejszych jego książek i na pewno mu najbliższa. Jest to bardzo osobista historia zapoczątkowana wydarzeniami z życia pisarza. Opowiada o stracie najbliższej osoby, o piekle przez jakie trzeba przejść po takiej stracie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

O kurcze jakie to było dobre!
Nie mogłam się wgryźć na początku w te książkę... bo co to za dziwne sytuacje i co to za nowomowa... a jednak sytuacje ułożyły się w przerażającą całość. Nowomowa przypomniała że każdy ma taki intymny, prywatny słownik... tym bardziej będzie go miał znany pisarz i jego żona. Zona tak rożna od niego, tak bardzo ja polubiłam :) Piekna miłość, piękna opowieść. Polecam!

O kurcze jakie to było dobre!

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pierwsze 340 stron bardzo mi się podobało. W szczególności zainteresowało mnie dzieciństwo Scotta. Tę pierwszą połowę powieści określiłabym jako dramat obyczajowy z elementami fantasy. Gdybym miała oceniać tylko te 340 stron dałabym ocenę 8/10. Natomiast pozostała część książki... O Jezu, co tam się działo. Niestety, ale było to dla mnie zbyt dziwne. Księżyc Boo'ya, potwór długaśnik, całowanie z językiem siotry, Bajkowy Bór, śmiacze, złamazia, drzewo mniam-mniam itd. Tego było dla mnie zbyt wiele. Ponadto książka powinna się skonczyć 45 stron wcześniej i to co zostało na nich zawarte powinno być skrócone i wrzucone mniej więcej w połowie książki. Drugą cześć "Historii Lisey" oceniam na 4/10. W związku z tym końcowa ocena to 6/10.

Na półkach: , , , ,

Boże, co to była za wspaniała historia! Jestem nią przesiąknięta i trwam w zachwycie. Jest to druga książka Kinga po "Cmętarzu zwieżąt," gdzie tak wyraźnie czuć grozę, która, słowo po słowie wpija się w nas swoimi pazurami, począwszy od czubka głowy, po same stopy i nie popuści, aż do końca. Zatem, co my tu mamy. Historię dwojga kochających się ludzi, i tu serce pęka po raz pierwszy, Scotta, znakomitego pisarza i Lisey, która "nadal szła po śladach swojego zmarłego męża. Po śladach prowadzących w przeszłość mężczyzny, którego Lisey kochała, a który przyszedł piekło dzieciństwa". Tak, bo to również historia rodziny, która jest przerażająca w swej dosłowności i grozie, i to ona powtórnie rozerwie wam serce. To historia sióstr, które muszą sobie poukładać sprawy między sobą, a co jak wiemy nie jest proste. No i to historia pisarza, który zdobył sławę. a zdobył ją dzięki..., a to już jest kolejna historia, która zatacza koło. To mega opowieść o miłości, której twarze was nieprawdopodobnie zaskoczą i poszukiwanie odpowiedzi, co się dzieje z tym nie zaspokojonym, przemożnym uczuciem, gdy zabraknie drugiej połowy "(...) jedna z najważniejszych spraw to to, jak długo ukochani umierają w naszych sercach. To tajemnica, pomyślała, i tak powinno być, bo kto by chciał się w ogóle zbliżyć do drugiego człowieka, gdyby wiedział, jaki trudny jest ten etap". ZNAKOMITA, jeżeli nie dacie się marazmowi początku, który może wydawać się męczący, długi i nużący, ale jest po coś. Jeżeli zechcecie poznać historię Lisey, gwarantuje wam niezapomniane wrażenia. nie zawiedziecie się. Tylko ostrzegam, rozrywa serce. Zostanie w nas już ta historia w historiach na zawsze.
Majstersztyk. Dla mnie ta książka wskakuje na podium najlepszych książek Kinga, jest w niej wszystko, co u niego uwielbiam i to od niego w niej dostaniecie.
"Miłość tatusia jest dokładnie tak szczera, jak jego gniew i szaleństwo, choć rzadziej się objawia i jeszcze rzadziej jest okazywana."

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mam troszeczkę mieszane uczucia co do tej książki. Jest trudna w odbiorze ale chyba wiem co autor chciał nam przekazać. Rzeczywiście jest tutaj dużo dziwnych rzeczy ale z drugiej strony to jest cały King.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pierwsza książka Kinga, jaką przeczytałam. Dla mnie bardzo wciągająca.

Pierwsza książka Kinga, jaką przeczytałam. Dla mnie bardzo wciągająca.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

2 część bardziej mnie wciągnęła, ale czegoś mi jednak brakowało.
Widać, że King wiele emocji włożył w napisanie "Historii Lisey".
Krwawa love story bez happy endu i bez szczęśliwego początku życia. Love story ze szczęściem tylko chwilowym.

2 część bardziej mnie wciągnęła, ale czegoś mi jednak brakowało.
Widać, że King wiele emocji włożył w napisanie "Historii Lisey".

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cześć 1 "Historii Lisey" nie potrafiła mnie porwać, jest to dobra książka, opowiadająca dobrą historię, ale nic więcej.

Spotykamy tutaj wdowę po świetnym pisarzu - Lisey, oraz psychofana jej męża, który chce 'odebrać' żonie, to co mąż zostawił.
Jak to się skończy? Zobaczę w 2 części. Liczę, że będzie lepsza niż ta, którą mam za sobą.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie dałam rady jej przeczytać. Dotarłam może do 50 strony.. Krótko mówiąc, książka mnie nie porwała. Próbowałam się zmusić do czytania, ale nie o to w tym chodzi.

Na półkach: , , , , ,

King królem epiki...