Historia Lisey

kryminał, sensacja, thriller
2009-06-02
Tomasz Wilusz
powieśc groza pisarz śmierć mrok

Jest to książka trudna w odbiorze. W czytaniu również. Mi nie podeszła. Ocena średnia gdyż czytałem już gorsze Kingi, a także o wiele lepsze.

Jest to zupełnie infantylna, debilna i nudna książka. Kicz i komercja, przywodząca na myśl takie "dzieła" jak Buick 8; Regulatorzy; Serca Atlantydów; Łowca snów itp.

Uwielbiam Kinga, ale tej pozycji, mimo kilku podejść, nie udało mi się przeczytać do końca.

Jako regularny czytelnik Kinga, zawiodłem się strasznie, pierwsza książka autora która mi tak nie przypadła do gustu że po przemęczeniu połowy, 200 stron, porzuciłem..najgorsza książka autora..nie polecam.

Na półkach: , , , , ,

Król horroru napisał powieść o miłości. Na szczęście powieść o miłości nie równa się romans i King oszczędził nam słodko pierdzących obrazków wspólnego zbierania kwiatków i przyprawiających o mdłości ociekających lukrem wynurzeń o słitaśnym idealnym pod każdym względem księciu z bajki. “Historia Lisey” przez swoją magiczność i fantastyczność to swego rodzaju baśń. Ale jest...

W książce poznajemy życie Lisey Landon, która po dwuletniej żałobie postanawia uprzątnąć pracownię zmarłego męża.

Z każdą kolejną przeczytaną stroną, zaczyna robić się coraz bardziej fantastycznie. Historia staje się nadprzyrodzona. Dużo dziwnych miejsc z dziwnymi nazwami mogą czytelnika wprowadzić w zakłopotanie. Trochę irytowały mnie wymyślone przez autora wyrażenia...

Słyszałam różne opinie na temat tej książki, m.in. że jest dziwna, trudna czy nudna. Z drugiej zaś to podobno jedna z ulubionych i najbardziej osobistych powieści autora. Faktycznie, nie sposób jej odmówić swego rodzaju intymności. Zupełnie, jakby Autor otworzył czytelnikowi tylne drzwi domu i pozwolił trochę pomyszkować w spiżarni i na stryszku.
Mimo różnych strasznych...

Uczucia mam mieszane bardzo...z jednej strony "walczyłam" aby przeczytać tą książkę, nie jak zazwyczaj 2-3 dni ale...3 tygodnie./ mega rekord/ z drugiej zaś sam pomysł i specyficzny styl używania pewnych słów spodobał mi się bardzo. O ile uwielbiam filmy na podstawie Kinga o tyle to była moja 3-cia próba, na przestrzeni lat ,aby przeczytać jakąś książkę no i tyle że jest...

Dwa podejścia do tej książki. Odłożyłam najpiew po mniej wiecej 50 stronach. Po latach wróciłam. Wzruszenie przy tej ksiażce jest niesamowite. Wspaniała historia. jeśli ktos jest zniechecony, proponuje wrócić w odpowiednim momencie życia do przeczytania tego dzieła.

Po raz kolejny King mierzy się z tematem "problemów emocjonalnych i weny twórczej" u pisarza. Jak dla mnie książka ciekawa.

Dyskusje

3 563