Apokalipsa

Dean Koontz horror 352 str.
The Taking

Albatros
horror
apokalipsa strach

Kup książkę

Kolejna wizja przyszłości na Ziemi. Bardzo interesująca.

Zachciało mi się czegośc w klimacie postapokaliptycznym, opis powieści Kootza brzmiał zachęcająco... nie, nie i jeszcze raz nie. Pomieszanie z poplątaniem, bohaterowie zachowujący się bez ładu i składu, brak sensownego wytłumaczenia zarówno ich zachowania jak i nagłych przemian, słodko-cukierkowe zakończenie... Nie wiem jakim cudem doczytałam do końca.

Nietypowa wizja biblijnej apokalipsy. Na jej podstawie można nakręcić niskobudżetowy horror z happy endem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

31/2019

Czy aby na pewno jesteśmy bezpieczni tu na ziemi? A może ktoś kiedyś zdecyduje się podbić ziemię, tak jak my cywilizujemy ostępy dżungli amazońskiej, nie bacząc za żyjące tam mrówki, dokonujemy lokalnego końca świata?
 Czasami sugestywny, a czasami trochę  naiwny mariaż sci-fi i horroru, nad którym zawisła wizja apokalipsy. Podobały mi się liczne odniesienie do poezja T.S....

Sięgając po książkę nie spodziewałam się takiej fabuły. Nieco eteryczna, mistyczna, z symboliką, której prawdę mówiąc nie rozszyfrowałam. Początek - fantastyczny, rozwinięcie nieco gorzej, a zakończenie zaskakujące i dobrze tłumaczące poprzednie wątki. Jednak sama historia w rękach innego autora, o mniejszym talencie pisarskim, dostałaby znacznie mniejszą ocenę.

Jestem fanką książek o końcu świata, albo inaczej o oczyszczeniu świata i nowym początku dla ludzkości. Moim faworytem jest oczywiście "Bastion" Kinga. Ale dziś będzie o "Apokalipsie" Deana Koontza. "Koniec świata zaczął się od deszczu, ulewa niczym biblijny potop zalewa ziemię" Molly ma wizje ... widzi w lustrze tylko zgliszcza, ruiny i ludzi pozbawionych twarzy... a świat...

Książka zaczyna się od deszczu spermy, a później jest coraz gorzej.

Dziwne emocje pozostawiła po sobie ta książka. Apokaliptyczna wizja przedstawiona przez Koontza trochę była nawet zabawna... :) Aczkolwiek czytało się z dużym zainteresowaniem.

Książka dla kogoś, kto ma kłopoty z zaśnięciem.

Dyskusje

1 770