Apokalipsa

2005-01-01
Piotr Roman
apokalipsa strach

więcej Więcej

Chciałam wprowadzić moją mamę w arkana powieści fabularnych, więc wybrałam książkę, która nie miała wiele skomplikowanych wątków. „Apokalipsę” już sama kiedyś przeczytałam, więc wiedziałam, o co w niej chodziło. Muszę jednak przyznać, że wcześniej miałam o tej książce lepsze zdanie. Podczas czytania na głos natknęłam przez przypadek i bez większego wyszukiwania na wiele...

Apokalipsa wg Koontza , tak należałoby mówić o tej książce. Nowa współczesna, wersja biblijnej Arki Noego . Świat potrzebuje oczyszczenia, ale sam nie potrafi tego dokonać. Są jednak siły , które tego dokonają. Na mnie zrobiła wrażenie.

Książka mocna. Przyjemność nieco popsuło mi to, że autor chyba zbyt wcześnie ukrył w książce wyjaśnienie wydarzeń. Chodzi o słowa "rebus na czterech łapach". Ten rebus w języku angielskim mógł mieć tylko jedno rozwiązanie!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , , ,

pomysł na książkę super :) a apokalipsa to coś co wręcz uwielbiam. książka więc powinna mnie co najmniej urzec - niestety tak się nie stało, a wielka szkoda. miałam wrażenie że jest to jakiś pean na cześć dzieci, wielbicieli dzieci i co bardziej inteligentnych psów. i żeby nie było że mam coś przeciw dzieciom czy psom - nie - absolutnie nie, ale tego hymnu było dla mnie...

Nie jest zła, chociaż czytałam ją tuż przed Apokalipsą Z - no i cóż. "Zetka" podoba mi się zdecydowanie bardziej

W pewnym stopniu była dla mnie rozczarowaniem, w porównaniu do innych jego książek, ale nadal kocham Koontza :)

Niezłe .

Kolejna wizja przyszłości na Ziemi. Bardzo interesująca.

Zachciało mi się czegośc w klimacie postapokaliptycznym, opis powieści Kootza brzmiał zachęcająco... nie, nie i jeszcze raz nie. Pomieszanie z poplątaniem, bohaterowie zachowujący się bez ładu i składu, brak sensownego wytłumaczenia zarówno ich zachowania jak i nagłych przemian, słodko-cukierkowe zakończenie... Nie wiem jakim cudem doczytałam do końca.

Nietypowa wizja biblijnej apokalipsy. Na jej podstawie można nakręcić niskobudżetowy horror z happy endem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

1 874