Historia Lisey cz.2

Okładka książki Historia Lisey cz.2 Stephen King
Okładka książki Historia Lisey cz.2
Stephen King Wydawnictwo: Albatros, Prószyński i S-ka Seria: Kolekcja Mistrza Grozy horror
horror
Kolekcja Mistrza Grozy
Albatros, Prószyński i S-ka
2019-04-17
2019-04-17

Okładka książki Arcydzieła czarnego kryminału Robert Leslie Bellem, W.R. Burnett, James Mallahan Cain, Raymond Chandler, James Hadley Chase, Peter Cheyney, Carroll John Daly, Samuel Fuller, David Goodis, Peter Haining, Dashiell Hammett, MacKinlay Kantor, Stephen King, Elmore Leonard, Ross MacDonald, Ed McBain, Mickey Spillane, Quentin Tarantino, Jim Thompson, Cornell Woolrich
Arcydzieła cza... Robert Leslie Belle...
Okładka książki Mroczna Wieża - Rewolwerowiec: Bitwa o Tull Peter David, Robin Furth, Stephen King, Michael Lark
Mroczna Wieża ... Peter David, Robin ...
Okładka książki Jest legendą: Antologia w hołdzie Richardowi Mathesonowi Gary Braunbeck, Ramsey Campbell, Nancy A. Collins, Ed Gorman, Joe Hill, Stephen King, Joe R. Lansdale, John Maclay, Richard Matheson, William F. Nolan, John Shirley, Whitley Strieber, F. Paul Wilson
Jest legendą: ... Gary Braunbeck, Ram...
Okładka książki W cieniu płonących świec Tabitha King, Michael McDowell
W cieniu płoną... Tabitha King, Micha...

Mam troszeczkę mieszane uczucia co do tej książki. Jest trudna w odbiorze ale chyba wiem co autor chciał nam przekazać. Rzeczywiście jest tutaj dużo dziwnych rzeczy ale z drugiej strony to jest cały King.

Pierwsza książka Kinga, jaką przeczytałam. Dla mnie bardzo wciągająca.

Pierwsza książka Kinga, jaką przeczytałam. Dla mnie bardzo wciągająca.

2 część bardziej mnie wciągnęła, ale czegoś mi jednak brakowało.
Widać, że King wiele emocji włożył w napisanie "Historii Lisey".
Krwawa love story bez happy endu i bez szczęśliwego początku życia. Love story ze szczęściem tylko chwilowym.

2 część bardziej mnie wciągnęła, ale czegoś mi jednak brakowało.
Widać, że King wiele emocji włożył w napisanie "Historii Lisey".

Cześć 1 "Historii Lisey" nie potrafiła mnie porwać, jest to dobra książka, opowiadająca dobrą historię, ale nic więcej.

Spotykamy tutaj wdowę po świetnym pisarzu - Lisey, oraz psychofana jej męża, który chce 'odebrać' żonie, to co mąż zostawił.
Jak to się skończy? Zobaczę w 2 części. Liczę, że będzie lepsza niż ta, którą mam za sobą.

Nie dałam rady jej przeczytać. Dotarłam może do 50 strony.. Krótko mówiąc, książka mnie nie porwała. Próbowałam się zmusić do czytania, ale nie o to w tym chodzi.

King królem epiki...

King królem epiki...

"Świat jest tak pusty i pozbawiony miłości, kiedy nie ma na nim nikogo, kto by wrzasnął twoje imię i przywrzeszczał cię do domu". Najpiękniejszy, najbardziej osobisty cytat ze wszystkich książek Kinga, który zapadł mi w pamięć.
Przecudowna książka, pełna szaleństwa, jak to u Kinga, ale i żałoby, miłości i pogodzenia się ze stratą. Skończyłam ją czytać drugi raz i dopiero teraz doceniłam przesłanie tej książki. Polecam, choć wiem, że może być trudna w odbiorze.

Baardzo wciągająca historia, ciekawie opowiedziana.

Baardzo wciągająca historia, ciekawie opowiedziana.

Dość trudna w odbiorze, ale ma w sobie coś, co każe ją doczytać do końca, podobno to najbardziej osobista powieść Kinga.

Słabiutka. Wytrzymałam może 15 stron. Pisana dziwnym językiem, ciężko się to czytało...

• Stephen King
  • King